Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék a barátnőmön?

Hogyan segíthetnék a barátnőmön?

Figyelt kérdés

Mindketten depisek voltunk amikor suli volt, én most már egész jól vagyok, nem érdekel mások véleménye, ha beszólnak hát ennyi, de barátnőmmel történtek rossz dolgok.

Meghalt az apukája pár hónapja és úgy állította be az egészet, mintha nem is érdekelné, de ez nem így van, szerintem nem is gyászolt pedig az fontos, így nem tud túllépni ezen. Tegnap volt a szülinapja, felhívtam és szomorú is volt, mert az anyukája dolgozni ment, pedig nem is volt kötelező, most azt hiszi, hogy direkt hagyta ott a szülinapján. Szerinte az egyetlen aki szereti az az unokatesója, vele is találkozik minden nap, de akkor meg nem értem mi baja. Az apukája családjában is többen meghaltak mostanában, szerintem fél, hogy valami közeli hozzátartozója is meg fog halni és akkor egyedül marad. Szinte minden rossz dolgot már elképzelt, nem is tud jó dolgokra gondolni, túl sokat beleképzel egyes dolgokba pl: hogy őt mindenki utálja, senki nem szereti, pedig akkor senki nem barátkozna vele. Vannak barátai, szokott biciklizni is az egyik haverjával és akkor jókat hülyülnek és jól érzik magukat, tegnap előtt is segített a szomszédban. Tesójáék épp most költöznek oda a faluba és amikor odavittek néhány cuccot hozzájuk akkor már rögtön is mentek el, mert siettek. Barátnőmnek ebbe sikerült azt beleképzelnie, hogy utálják őt és ezért nem maradtak. Egy költözés sok munkával jár, nem nagyon érnek rá olyankor az emberek. Lehet, hogy csak egy kis társaságra vágyik, de szerintem elég sokat van emberek közelében, akik ráadásul szeretik is. Már megszokta ezt a drámázást. Suliban is volt pszichológusnál (vagy valami olyasminél) és azt mondta, hogy segített valamennyire, de szerintem csak még depisebb lett. Mondjuk nekem tényleg segített, pedig csak 2x voltam, de szerintem dilis az a nő.

Egy osztályba járunk, most megyünk 11. be, ő 17 én pedig 16 vagyok és nem fogom bírni suli közben, hogy mindig előadja a hattyú halálát, szeretnék rajta valahogy segíteni. Azt tudni kell rólam, hogy nem tudok megvigasztalni embereket, ebben nagyon rossz vagyok, ha valaki elsírja nekem a bánatát egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni.


2010. aug. 23. 08:45
 1/2 Seraph válasza:
Először próbálj meg a bizalmába férkőzni. Ez alatt azt értem, hogy érd el, hogy rád bízza magát. Ezután szép lassan vezesd vissza a napos oldalra. Először kisebb dolgok, aztán fokozatosan egyre nagyobbak.
2010. aug. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elfoglaltság kellene neki, ami le is köti a terjengő gondolatait. De ne olsant, amit a nők betéve is tudnak. Tehát ne takarítást, vagy horgolást. Hanem kirándulást, jó dumálást, kis bulizást. Az agyunknak az alapfunkciója ( természetesen a szervezet összehangolásán kívül), a baj keresése. És ha nincs lekötve gondolkodással, akkor talál is magának. Vagy csinál. De az már depi, pánik stb.
2010. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!