Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék barátnőmön...

Hogyan segíthetnék barátnőmön (kárt tesz önmagában)?

Figyelt kérdés

Barátnőm nagyon utálja magát, bármit mondok (szép, csinos, kedves, okos) és más pszichés módon is próbáltam már közelíteni a megoldáshoz hasztalanul, érdekes hogy nem sajnáltatja magát, de nem képes elfogadnia magát.

Van hogy kárt is tesz magában (vagdossa magát és nem csak a karját), ha valamiért önmagát hibáztatja. :(

Ez a helyzet onnan is eredhet, hogy anyukáját egy felelőtlen szipirtyónak tartja és mivel ő hozta világra...

Dilidokihoz járás elvetve, más megoldás kéne.

Előre köszönöm a válaszokat.

21/F


2009. okt. 1. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ha tönkremegy az elektromos hálózat a lakásodban, akkor jó eséllyel villanyszerelőt hívsz.

Ha a vizesblokkot helyezed át a házadban, jó eséllyes vízszerelőt hívsz.

Ha elromlik a fűtés, akkor jó esetben fűtésszerelőt hívsz.

Ha jogi tanácsra van szükséged, jogászt, ügyvédet kérdezel.

Ha banki ügyekben vársz választ, a bankban fogod a megoldást keresni.

Ha építeni szeretnél, valószínűleg mérnök(ök) fognak a segítségedre sietni, hogy legyen érvényes engedélyed hozzá.


Persze megpróbálhatjuk a villanyszerelővel a gázszerelést, a vízszerelőtől kérhetünk banki tanácsot, az ügyvéd valószínűleg profin beköti a vízcsapjainkat, egy építészmérnökre bármikor rábízom a peres ügyeimet, ugye?


Nem. Cipőt a cipőboltból. Te elvetetted az EGYETLEN lehetséges megoldást. Akkor hogy akarod megoldani? Majd hatsz rá "pszichésen"? És honnan tudod, hogy mindenféle kontroll nélkül milyen eredményt érhetsz el? A barátnődnek segítségre van szüksége. Ezt meg is kaphatja. De ha elvetitek a lehetőségét, akkor tulajdonképpen miért akarjátok megoldani?

Nem kell pszichiátriára menni. Elegendő egy csoportterápia, önismereti szakkör vagy bármely, nem "gyógyszeres" megoldás. De ezekhez is megfelelő szakemberre van szükség.

2009. okt. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Sehogy. Pszichiáterhez kell járnia, másképp nem fog menni. Nem feltétlenül kellenek gyógyszerek, lehet, hogy elég a csoportterápia.

Mellesleg az önbántalmazókat egy bizonyos szint után önveszélyesnek nyilvánítják, aminek az eredménye kórházi felügyelet. Gondolom ide nem akar eljutni, irány a doki. Segítségre van szüksége.

2009. okt. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

volt nem egy pszichiáternél mind gyógyszerezni akarta, nem tudtak vele mit kezdeni és barátnőm sem kíván több idiótát felkeresni...

vannak balf*sz mérnökök és idióta villanyszerelők is, akik ha rosszul csinálnak valamit azt tönkre is teszik

próbáltam ilyen mentál higiéniás foglalkozásokra is elvinni

azokkal még jelenleg is próbálkozok

2009. okt. 1. 16:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha mind gyógyszerezni akarja, az nem véletlen. Lehet, hogy tényleg szüksége van rá, ilyeneket okozhat mindenféle hormonhiány, vagy bármi (depressziónál pl. szerotonin hiánya), ezeket gyógyszerekkel lehet pótolni.

De ha ennyire ágáltok mindketten, akkor gratulálok, és további sok boldogságot kívánok.

2009. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
En a te helyedban agykontrollal probálkoznék. Ha nagyon akarsz segíteni a barátnodon akkor azt javaslom, menj el egy agykontroll tamfolyamra és szubjektív komunikácioval meg tudod gyozni a barátnodet. Ez biztos segít , tapasztalatbol mondom.
2009. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valóban lehet, hogy azonosítja magát az anyjával, és emiatt van. Valahogy azt kellene tudatosítani benne, hogy ő nem az anyja. Mond neki: Te nem vagy ő. Te egy külön személy vagy. - Sokszor mondjál neki ilyeneket. És még olyasmit is kellene, hogy : Bocsáss meg az anyádnak. Bocsásd meg neki, hogy ilyen. Ne utáld, inkább legyél együttérzéssel, részvéttel, sajnáld. Ne godnolj rá haraggal, ő ilyen, fogadd el, szeresd. Viszont ne utánozd, hanem különítsd el magadat lelkileg. Szóval ilyeneket mondjál neki. Mert nem lehet tudni, hogy a lélek szintjén mennyire vannak elkötelezve egymásnak. Ezért kell a megbocsátás. Lehet, hogy van valami közös karmájuk. Ebből csak a megbocsátáds útján lehet kijönni.És biztosan sokat dícséred bármiért, ezt nagyon jó teszed, ha így van. Kell az önbizalmát erősíteni. Talán könnyebb lenne,ha nem lakna együtt az anyukával, vagy legalábbis minél ritkábban látná. De ki kell tapasztalni óvatosan, mert az is lehet, hogy nem képes meglenni nélküle.
2009. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Iszonyat, hogy hol tart ez a világ. Pszichés problémára gyógyszer? Ti tényleg hisztek ebben a haláliparban? A problémát nem szervi baj okozza tehát nem lehet rá GYÓGYSZERT írni. Legális drogokat, azt igen, mint az antidepresszánsok és sorolhatnám. Akkor ilyen erővel lehetne alkoholista is, sőt ha már valaki a szerotonint szóba hozta, miért ne szívjon spurit? Az amfetamin is a szerotonin és dopamin szintet emeli. Röhej..

Szóval kedves kérdező az egyetlen értelmes ötlet amit írtak az az agykontroll és nem csak értelmes de JÓ is! Egy új világot kell megnyitnod előtte, valamit ami iránt tényleg érdeklődik, amit szeret!

Jók még az állatos foglalkozások, örökbe fogadhatnál neki az állatkertben valakit, vagy lehetnétek egy menhely ideiglenes befogadói (amíg ilyen állapotban van addig saját kölyökkutyát nem javaslok neki). Viheted túrázni, motorozni, zökkentsd ki a fásultságból, ez az egyetlen mód.

A húgom is ilyen, és amíg van mivel elfoglalnia magát, addig boldog és egy karcolás sincs rajta, viszont 1-2 unalmas nap után, mikor egyedül van és van ideje gondolkodni megint szörnyű állapotba kerül. Mikor otthon vagyok és otthagyom neki a kutyámat, hogy játsszanak, addig boldog, ha egyedül marad, megint padló. Nem együtt lakunk, így nem tudok vele foglalkozni de ami biztos, a gyógyszerek neki sem tesznek jót, sőt rontják a helyzetet!

2009. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Válasza 0%-ban hasznos. Tudjátok ez milyen boldogság nekem? Legalább tudom, hogy lassan mindenki média által etetett VERÉB és egyre ritkább a hozzám hasonló normálisan gondolkodó ember:))
2009. okt. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hormonkezelőt szed, de pl. antidepresszánsokra nincs szüksége, ott kezdődik, hogy nem is depressziós... -.-"

Köszönöm az agykontrollos tippet.

20:43nak...Ugyanezt gondoltam és ezen is indultam el, így kisebb sikereket is elértem, kevésbé gyakori hogy felhozza a témát vagy panaszkodna anyukájáról...stb..

Tudja hogy szeretem, mindig leülünk, megölelgetem, jó sokat beszélgetünk, lelkizek neki, győzködöm és látszik hogy javulnak a dolgok, remélem ez is elég és idővel elmúlik, de nem szerencsejátékozok, azért is tettem fel ezt a kérdést.

2009. okt. 2. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!