Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan szorongok, és...

Állandóan szorongok, és emiatt nem megy a tanulás? 21/L

Figyelt kérdés

Mit csináljak, ha ahogy leülök tanulni, elfog engem egy általános szorongás és gyomorgörcs? Konkrétan semmi probléma nincs az életemben, minden pozitívan alakul, de mégis, amikor megpróbálok koncentrálni egy szövegre vagy feladatra, nagyon rossz érzés alakul ki bennem. Olyasmi, mintha borzalmas dolgok történnének amíg én a tanulmányaimmal vagyok elfogalalva, és azon aggódok, hogy a családom, barátaim vajon rendben vannak-e. A vírussal kezdődött ez az érzés tavaly, gondolom sokan átmentek ezen.


Már szinte elviselhetetlen, az ágyból sincs kedvem kikelni, csak akkor múlik el ez a szorongás, ha bulizok vagy a barátommal vagyok. Jók a jegyeim az egyetemen, jól teljesítek, úgyhogy nem hiszem, hogy ez lenne a probléma forrása. Hányingerem van, ha felállok és aktívan csinálok valamit, viszont bűntudatom ha nem edzek, végzem a feladataimat.


Ötletem sincs, hogy segítsek ezen. Igyekszem mindenhogy elfoglalni magam, de egyre rosszabb. Senki nem tud a környezetemben erről a dologról, mindenki azt hiszi, sikeres és boldog vagyok.


Tippek esetleg, hogy ki hogyan jutott túl ezen az időszakon? Köszönöm szépen előre is!



2021. máj. 4. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Pszichológus? Az egyetemen lehet, h.van hallgatókkal foglalkozó szakember. Pl.a szegedi egyetemen tudom, h.van lelkisegély és ők emailben is kereshetők.
2021. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%
Hányingerre B6vitamint szegyél.
2021. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg elmondani valakinek mit érzel, mert ha elfojtod magadban, rosszabb lesz . Tudom miről beszélek sajnos :(. Utána valószínűleg kicsit jobb lesz.


Mellé megpróbálhatsz citromfű teát inni, ha rád jön ez az érzés vagy kamilla teát, az jót tesz a gyomornak is .

2021. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!