Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen irányba kellene tanulno...

Milyen irányba kellene tanulnom, ha az a kérdés foglalkoztat, hogy lehetne genetikailag aszexuálissá tenni az embereket?

Figyelt kérdés

Elsősorban a saját problémám motiválna a kérdésben, de az utókor számára fennmaradhatna a tudás, amit hasznosíthatnának még hasonló problémákkal küzdő emberek.


A személyiségem túlságosan egyedi és nem a divat rosszfiús menőcsávós értelemben, hanem a nonkonformista, racionális, szabadgondolkodó értelemben, ami miatt sokkal nagyobb esélyem van még egy lottó ötösre is, mint egy igényeimnek megfelelő barátnőre.


Hiába nem számít a külső bizonyos kereteken belül (ne legyen öreg, extrém túlsúlyos vagy ápolatlan), amikor belsőre, személyiségileg alig van olyan nő, aki megfelelne az igényeimnek és ha még hozzávesszük, hogy ő is vonzódjon hozzám, akkor minimális esélye van, hogy valaha találok ilyet.


Túl régóta keresem, de hiába.


Sokat foglalkoztat a gondolat, hogy véget kéne vetnem az életemnek, de mindig arra jutok, hogy ha már megszülettem, minek siettetni az elkerülhetetlent, legalább csináljak addig is valami hasznosat.


De sajnos egyre jobban zavar annak ténye, hogy nincs részem szexuális örömökben és intimitásban. Ez foglalja le a napi gondolataimat és egyre több idő megy pocsékba.


A gondolataim elterelése sem megy, pedig már mindennel próbálkoztam.


A tüneti kezeléseket csak végső esetben alkalmaznám, amikor nagyon muszáj.


A pszichiátriai gyógyszerekkel is ez a probléma, hogy kívülről nyúl bele a neurotranszmitterek működésébe, nem az okot kezeli, emiatt a legtöbb esetben nem is hatékony. Hiszen ott is van egy kiváltó ok (legtöbbször mérgező környezet, szociális helyzet vagy feldolgozatlan trauma), aminél meghatározzák, hogy milyen eltérések keletkeznek az agyban az egészséges állapothoz képest, majd kívülről megpróbálják beállítani kemikáliákkal az egészséges állapotot úgy, hogy a kiváltó ok megmarad.


Az én esetemben pedig a szexuális ösztön egy teljesen egészséges és természetes dolog.


Ugyanakkor ha már évekkel ezelőtt sikerült a préripockoknál és a mezei pockoknál egy génkapcsolóval átállítani őket monogámiára vagy poligámiára, akkor elméletben ez embernél is működnie kell, a kérdés már csak a hogyan.


Ezt szeretném kutatni. Milyen irányba kellene haladnom?



2021. máj. 6. 03:17
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Inkább menj prostihoz.
2021. máj. 6. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Férfiaknál szerintem a herék műtéti eltávolítása nagyjából megoldja. Lehetséges, hogy a kémiai kasztrálás is elegendő.
2021. máj. 6. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

A herék műtéti eltávolításának következménye a tesztoszteron hiány, de annak a hormonnak nem csak a szexuális működésben van szerepe, tönkre mehetnek a csontok, csökken az izmok ereje, bezavar a vérképzésben stb. Ahhoz, hogy ilyen szintű kutatásokban részt vegyél gondolom valami orvosi irányba kell elmenned talán de én nem erről szeretnék írni.


18-20 éves koromban én is pont ugyanezen a gondolatmeneten voltam, úgy éreztem lehetetlen, hogy a személyiségem passzoljon akárkivel. Durva, extrém zenei ízlés (deathmetal, grindcore stb.), a világ folyamatos romlottnak, sötétnek látása, társadalom utálata, szándékos elszigetelés, a mainstream elleni küzdelem. De aztán csak megismerkedtem olyan lányokkal, akik tök szuperek voltak sok szempontból. Ez nem azt jelentette, hogy pont ugyan olyanok voltak mint én csak jól kijöttünk és megerősítettek abban, hogy létezik személyiség ami iránt vonzódom. Hozzá kell tennem, hogy szinte senkivel sem jött össze semmi, egy másfél éves kapcsolatom volt és ennyi. Két éve egyedül vagyok, szexuális kapcsolatom sem volt több mint egy éve és úgymond jól vagyok a libidómmal ennek ellenére. Szerintem minőségibb maszturbálásra kell törekedni egyébként az is jobban csökkenti az ilyen feszültségeket (pl. hosszabb, segédeszközzel stb.).


Valamennyi érdeklődést szerintem tarts fent mindig a másik nem iránt és próbálj meg nyitottabb lenni, ne beskatulyázni magad ebbe a kissé toxikus érzésbe, hogy úgy sincs senki olyan mint én, mert a másik nem is ugyan úgy ember mint mi, ugyan úgy különböző életutakat járhatnak be amikből különböző személyiségek fejlődhetnek ki, nem tudhatod kit hoz a sors.

2021. máj. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
41%
Menj el pszichologushoz, es hagyd, hogy segitsen. Vagy legyel pap.
2021. máj. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!