Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol a határvonal az állandó...

Hol a határvonal az állandó rosszkedv és a depresszió közt?

Figyelt kérdés
Egyszerűen semmi nem történik mostanában, ami úgy igazán feldobna.. emiatt mindig rossz a kedvem, vagy csak olyan semmilyen.. félek, hogy depressziós leszek. Azt honnan ismerném fel? Mert ha csak a hangulatomat nézzük, akkor már az vagyok egy ideje..
2021. máj. 6. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió mélyebben érinti akaraterődet, ott már az agyi neuronok közti ingerületátvitel nehezítettsége is megjelenik.

Leginkább az a jele, hogy bár tudod, hogy ezt vagy azt meg kéne tenned (nemcsak hosszútávú stratégiai döntések, de olyan egyszerű dolgok is, mint hogy végre fel kéne már kelni, el kéne mosogatni, meg kéne ebédelni, fel kéne hívni régi ismerősödet), de csak morfondírozol ezen és fexel tovább...

Van, hogy elég az akaraterő, hogy kijöjj belőle, vagy a napsütés, a család, a barátok; de van, hogy antidepresszánsok szedése segít csak kikecmeregni ebből az állapotból.

2021. máj. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nincs éles határ, de a depressziónak gyakran vannak testi tünetei is. Egy sima rosszkedv nem okoz izületi fájdalmakat, hányingert, fejfájást, székrekedést, impotenciát, gyomorideget, stb.
2021. máj. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában az alapvető dolgokhoz sincs energiája annak aki depressziós.

Például én órákig csak feküdtem az ágyamon a plafont bámulva és közben egy pohár vízért kellett volna mennem mert már nagyon szomjas voltam de az sem ment mert túl nagy feladatnak tűnt.

2021. máj. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!