Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentális egészségem katasztr...

A mentális egészségem katasztrófa, de pszichológushoz nem mehetek, bármi segítség?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal, hogy a mentális egészségem egy nagy kalap sz*r, ám édesanyám úgy gondolja, hogy túlreagálom az egészet. Ennek következtében nem igazán akarja, hogy pszichológushoz menjek, pedig tudom, hogy nem oké a helyzet, és hozzáértő segítsége kellene.

16/L



2021. máj. 6. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Iskolapszichologushoz esetleg?

Tudom, ott is szülői beleegyezés kell. De ha esetleg beszélsz az ofőddel, ő lehet hogy tudna anyukádra hatni, hogy szükséged van erre.

2021. máj. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
98%

Pedig csak ez az egy opció van, ha egyedül nem tudod megoldani. (Bár részleteket nem írsz arról, hogy mi a baj, így nagyon nehezen lehet tanácsot adni.)

Iskolapszichológus vagy mentálhigiénés szakember van az iskoládban?

Ha nem, akkor egy közeli baráttal vagy megbízható felnőttel kellene beszélned.

Nekik például írhatnál. Egy szakemberekből álló team válaszol az e-mailekre, de elérhetők chaten is, ha szeretnéd, hogy valaki meghallgasson.

[link]

2021. máj. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
97%

Ismerős a helyzet, nekem idősebb koromban, kb. 24-25 évesen alakult ki olyan pánikbetegségem, hogy egy mindig laza, nyitott férfiből, 2 hét alatt olyan szintre süllyedtem, hogyha egyedül voltam pánikrohamom volt, a lakásból meg szó szerint nem tudtam kimenni. Mikor pedig azt mondtam, tetszik vagy sem ez nem állapot és segítség kéne, a drága családom nem akart róla tudomást venni, én meg nem voltam olyan állapotban, hogy magamnak ezt intézzem, hiszen konkrétan nem tudtam kimenni a lakás ajtaján. Aztán végül pont az a düh, ami felgyülemlett bennem sikerült ezt legyőzni, és kb fél év alatt sikerült a gödörből kivergődnöm önerőből, mostmeg már teljes életet élek.


Nem tudom neked milyen jellegű a problémád, de tudom, hogy szar egyedül lenni, főleg ha nem értenek meg. Azért meséltem el a saját példam, hogy lásd, nem egyedi a helyzeted, de össze tudod szedni te is magad, és jobban leszel. Hidd el, hogy javulni fog a helyzet, és a legtöbbet saját magadnak segítheted. A családoddal meg azt próbáld megértetni, hogy attól, hogy homokba dugják a fejük, mert sérti a büszkeségük, hogy a lányuknak pszichiáterre vagy pszichológusra van szüksége, még a probléma nem múlik el, és nem viccből kéred a segítségük.


Jobbulást kívánok!:)


28f

2021. máj. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!