Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezekkel a gyógyszerekkel...

Ezekkel a gyógyszerekkel legyőzhetem a szinte egész napos szorongást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hónapok óta szorongok, pánikrohamok, egy hónapon belül kétszer kerültem a sürgősségire mellkas panaszokkal. Rettegek az agyvérzéstől és szívinfarktustól, Voltam koponya CT-n, negatív. 1 hónap alatt 3 EKG (teljesen rendben volt), 1 szívultrahang. Utóbbinál bal pitvar falvastagodást állapítottak meg, de ez állítólag nem vészes. Mellkas RTG negatív. Vérképem oké, a fehérvérsejt szám kissé magas (15), gondolom a gyulladások miatt. Magas vérnyomás adott.


Naponta többször érzek égő érzést a mellkasomban, középen, illetve egészen baloldalt amolyan buborékszerű, zörgést. A bal kezem 1 éve erős ínhüvely gyulladástól szenved. Nem tudom ez kisugározhat-e. A jobb lapockámnál érzek egy égő, zsibbadó érzést, mintha az izmaim egy csomóvá görcsölnének.


A végén annyira kiborultam, hogy zokogórohamot kaptam a sürgősségin és kaptam 2 Xanaxot, majd miután jobban lettem még akkor este haza engedtek és pszichiáterhez irányítottak. Személyesen nem tudott fogadni, de 20 percig beszéltünk telefonon, elmondtam neki mindent.

Ezeket a gyógyszereket írta fel:


Tiapridal 100 mg 3x1

Helex SR 0.5 mg. 1x1

Mirzaten Q-Tab 30 mg 1x1 este


A magas vérnyomásra Covarex AS Fortét (10 mg) szedek.


Azt szeretném tudni, hogy ez a sok gyógyszer így együtt nem okozhat valami végzetes problémát? Illetve a tüneteimre is szeretnék valamilyen magyarázatot találni és azt megtudni, hogy ezek a gyógyszerek segíthetnek-e a szorongásos állapotomon, ami totálisan rányomja a bélyegét a mindennapjaimra.


Mindenkinek nagyon köszönöm az esetleges válaszokat, tanácsokat!



2021. máj. 11. 21:02
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Keress pszichológust. Mellette szedd a gyógyszert. Bár szerintem az antidepresszánsra és a az antipszichotikumra semmi szükség (bár nem vagyok szakember)


A pszichológus tud annyit segíteni, hogy minimalizálni vagy elhagyni lehet a gyógyszert.

2021. máj. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
6-ossal egyetértek, nekem is antidepresszánst és antipszichotikumot írtak fel pánikra és alvászavarokra, nem mertem beszedni, pszichológus szerint sem ez a megoldás. Nagyon jól leírták előttem a többiek, érdemes inkább pszichológussal konzultálnod. A Helex egyedül, ami segít, amíg hozzá nem szoksz, utána ugyanúgy előjön a szorongás, ha nem veszed be, akkor pedig extra erős pánikromaid lesznek, legalábbis én ezt tapasztaltam. El sem tudom képzelni, a többi gyógyszer mit okozhat, rengeteg embernek ártottak az ismeretségi körömben is.
2021. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!