Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a baj velem?? Sokszor az...

Mi a baj velem?? Sokszor az empátiaszintem 0, és élvezem ha valakit fizikailag szenvedni látok. Bővebben lent

Figyelt kérdés
16/L. Valami nagyon nincs rendben velem. Rengetegszer semmi empátiát vagy megrendülést nem érzek,egy a sok közül példának, tegnap hallottam hogy anyám egyik ismerőse meghalt szülés közben a babával együtt. Tudomásul vettem, egyáltalán nem érintett meg vagy ilyenek. Nagymamámnak súlyos betegsége van amitől hatalmas fájdalmai vannak, és egyáltalán nem érzek a fájdalma miatt empátiát. Ez ijeszt meg a legjobban, hogy a családtagom fájdalma sem érint meg. Ha egy filmet nezek, és olyan jelentet van benne, ahol fáj valakinek, vagy kínoznak valakit, nagyon élvezem nézni, már előre varom hogy mikor jön ilyen jelenet. Abszolút érzéketlen vagyok rengeteg rossz dologra, ami emberekkel történik és hallok róla. Viszont ha állatok szenvednek vagy halnak meg abba meg belepusztulok. Gondoltam már arra hogy pszichopata vagyok, de ők kiskorukban állatokat bántanak, én meg sosem tudnék állatot bántani. Akkor ez most mi?

2021. máj. 14. 10:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
ebben a korban én is kb ilyen voltam, nagypapám meghalt, semmit se éreztem, nem sírtam a temetésen se. nekem elmúlt szerencsére. ha nagyon aggódsz, menj pszichológushoz
2021. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy valami sötétség és gonoszság lakozik bennem, és ez a szememen is látszik. Sokan mondták már hogy miért nézek úgy magam elé mint egy ketyós, vagy mint aki most gyilkolt meg valakit. Vannak normalis napjaim, de egyszer csak jön ez az érzéketlenség és sötétség, és nem tudok vele mit kezdeni. Sokszor fantáziálok arról lefekvés előtt hogy valakit bántok, és fájdalmat okozom neki
2021. máj. 14. 10:16
 3/18 anonim ***** válasza:
54%
pszichológus
2021. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Sosem tudnék erről pszichológusnak beszélni
2021. máj. 14. 10:25
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
pedig nekik az a dolguk hogy meghallgassanak
2021. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Milyen érzéseket vált ki belőled ez a sötétség? Miért jó ezeken gondolkodni, mit érzel? A fantázia és a valóság nem ugyanaz, a valóságban is képes lennél bántani másokat, úgy mint a fantáziáidban?
2021. máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

"Ez ijeszt meg a legjobban..." A pszichopatákat semmi sem ijeszti meg, nem éreznek félelmet. Még csak 16 éves vagy, és tudok az élményeidre egy nagyon hiteles diagnózist mondani: serdülőkor.

Természetes, hogy figyelemhiányt érzel, keresed önmagad, az identitásod, ezért szükséged van egy külső visszaigazolásra, de egyrészt a pszichopátiát (és semmilyen személyiségzavart) nem diagnosztizálnak 20-25 éves kor alatt, mert az még ilyenkor fejlődésben van, másrészt pedig ha problémáid vannak, és nem tudsz kihez fordulni, akkor tanácsos meglátogatni egy gyerekpszichológust.

2021. máj. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
*mert az agy és a személyiség még ilyenkor fejlődésben van.
2021. máj. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem érzek figyelemhiányt, mindig is magamnak való voltam. De azt nekem ne mondja senki, hogy a serdülőkor az, mikor teljes értéktelenséggel nézem ahogy a nagymamám szenved, vagy ahogy a pedofil gyilkos 10 éves áldozatairól beszélnek a híradóban.
2021. máj. 19. 07:54
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

Nézd, én is egy önző, nárcisztikus seggfej tini voltam, kb. lesz*rtam mások problémáit, kit érdekelt? Kinőttem, és őszintén szeretem a családomat.


Egyébként nem mindenki ez a túlsagosan érzékeny típus, és ez nem is baj. A pszichopátiát felejtsd el, 25 éves korodig még 100x volt változni a világnézeted, fejlődni a személyiséged új impulzusok hatására. Ha frusztrált vagy, esetleg valaki verbálisan bántalmaz, akkor érdemes szakemberrel beszélni. Ezen kívül élvezd a fiatal éveidet és ne gondolkodj hülyeségeken.

2021. máj. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!