Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy pszichológusra lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Mindenképpen szükségem van egy pszichológusra, valami nagyon nincs nálam rendben. De nem tudom hogy kezdjek neki a szüleimnél. Állandóan azt fogják kerdezgetni hogy mi a baj, de nem akarom nekik elmondani , mert nagyon fognak ertem aggódni és teljesen meg fogok változni a szemükben. Hogy kezdjek neki? Valamint a pszichológus elmondhatja a szüleimnek hogy én mit mondok el neki?

2021. máj. 14. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Miért kellene elmondani? Csak menj el.


Nem, nem fog semmit sem mondani senkinek sem.

2021. máj. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Van olyan barátod/barátnőd akivel összeszoktál futni? És meg is bízol benne?

Ha igen, kérj egy időpontot pszichológushoz, mondd otthon hogy a barátoddal/barátnőddel találkozol, esetleg az illetőt avasd be, hogy tudjon róla hogy elméletben vele vagy. Vagy csak mondd hogy shoppingolni mész, vagy bármi, és menj el a pszchológushoz. Senki nem fogja megtudni, a doki nem mondhat senkinek semmit.

2021. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a kapcsolatod a szüleiddel...

Mert attól félsz hogy teher lesz ez számukra,és probléma ,aggódnak érted stb. Ami valahol normális,hisz a gyerekéért aggódik az ember,és félti minden bajtól.

Viszont az talán még rosszabb hogyha egy szülő csak azt látja hogy van valami baj,de nem tudja mi az,mert a gyereke nem avatja be.Ez egyrészt rossz,a tehetetlenség érzése miatt,hogy látja a gyerekét szenvedni,és azt se tudja mi a probléma,így segíteni sem tud.Másrészt szomorú egy szülő szemszögéből,hogy kizárja a gyereke az életéből,ha van valami gondja nem beszél róla,nem ossza meg vele...úgyis fel lehet fogni,hogy nem bízik meg benne annyira,hogy beszéljen róla neki.

De nyilván nem minden szülő gyerek kapcsolat meseszerű...sajnos.De ha minden rendben van a szüleiddel,és szerető,normális családotok van,akkor ülj le velük,és beszéljétek meg.Akármi a gondod jól fog esni a támogatásuk,hogy melletted állnak.

2021. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó kapcsolatom van a szüleimmel, 14/L. Két éve úgy érzem, hogy valami nagyon nincs rendben a lelkemmel, olyan üres és érzéketlen. Ez mostanaban egyre jobban erősödik, és kezdek tőle megőrülni. Nem tudom hogy ki vagyok én és mit akarok. Sokszor úgy érzem hogy csak kívülről szemlélem ami velem tortenik. Ha ezt elmondom a szüleimnek, vagy őrültnek fognak tartani, vagy szörnyen aggódni fognak, úgy érzik hogy ők rontották el, én pedig ezt nagyon nem akarom.
2021. máj. 15. 10:06
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincsen olyan barátnőm akiben megbíznék, annyira barátnőim sincsenek
2021. máj. 15. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nyugodtan elmondhatod nekik. Úgy érzed, nem vagy jól, üresség van benned, nem tudod mihez kezdj az életedben, és szeretnél erről egy pszichologussal beszélgetni mert úgy érzed segítene. Szerintem egyszerűen mond el nekik, a helyzetukben te is jobban örülnél ennek. Esetleg tedd hozzá hogy nem szeretnéd hogy aggódjanak, azt se hogy hibásnak érezzék magukat, nem így van. A faggatas most teher lenne számodra, a segítségüket és türelmüket kéred,majd később ha jobban leszel és készen állsz talán tudsz beszélni róla, de mostanában sem igazán tudod mi történik benned. Csak legyél őszinte, kérj tőlük nyugodtan segítséget, jobb lesz mint egyedül. Remélem, meg fogják érteni, és segítenek pszichológust találni. Sok sikert, majd írd meg hogy vagy! :)
2021. máj. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a te helyedben mindenképp segítséget kérnék.

14 évesen szóltam a szüleimnek, de én nem mondtam el a valódi okokat. Ez nagy hiba volt, mert akkor még nem kaptam segítséget. 19 évesen kezdődött a terápiám. Mai napig küzdök a betegséggel.

Nyugodtan írj privátban, ha szeretnél. Szívesen meghallgatlak.

2021. máj. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!