Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában egyre gyakrabban...

Mostanában egyre gyakrabban hangokat hallok, valami nagy baj lehet velem?

Figyelt kérdés

Eleve vannak mentális betegségeim, eléggé súlyos hipochondriában és generalizált szorongásban szenvedek.


Az utóbbi időben észrevettem hogy egyre többször hallok hangokat. Általában anyukámét de van hogy idegen hangot. Fürdés közben többször is érzékeltem már, mint ahogy most is, pár perce ezért írom ezt a kérdést.


Mostani példa az volt hogy fürdök csobog a víz és meghallom hogy anyukám beszél a kutyánkhoz, lezárom a vizet hallgatózok szólok neki hogy hogy itt van miközbe azt mondta 8-ig dolgozik. Nem jött semmi válasz, kiderült itthon sincs mert dolgozik.


És sokszor volt már ilyen hasonló eset de most mintha több lenne.


Ezen kívűl kicsit nehezebben megy a koncentrálás főleg hangokat mintha tompábban hallanám és néha kicsit derealizáció meg össze esés érzésem van.


Még egy érdekes dolog ami szintén nem rég jelent meg, hogy ha hangos hirtelen zajt hallok nagyon ideges leszek, hogy mi f*** kell hangoskodni. Pl. ha anyukám nagyon hangosan rakja el a megszáradt edényeket. (Persze nem főrmedek rá meg semmi, csak magamba mérgelődök)


Mi lehet ez szerintetek? Skizofrénia?


2021. máj. 19. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Keress fel egy klinikai szakpszichológust és pszichiátert. Mivel súlyos hipochonder vagy, eleve csak szakember tudja megállapítani, hogy beképzeled-e magadnak ezeket a hangokat, vagy valóban hallasz olyan hangokat, amik mások számára nem észlelhetőek.
2021. máj. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Egyszer már jártam terápiára és a fokozódó hipochondria miatt újra jelentkeztem, júni 14.-én megyek is.


De ezeketől a hangoktól nem félek hogy valami betegség lehet vagy ilyesmi, ezért is furcsálom nagyon.

2021. máj. 19. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!