Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha valaki imád orvoshoz járkálni?

Figyelt kérdés
Ismerek egy 50-60 év közötti nőt aki állandóan orvoshoz jár, mindig kitalál valamit, hogy neki ez meg az a baja. Ma pl. felsorolta nekem hogy a héten milyen szakrendelésekre fog menni, mindenféle gyógyászati segédeszközzel tele van a lakása, olyanokat is megszerez magának amikre nincs is szüksége. Nem olyan rég műtötték az egyik térdét és hónapokig szoba wc-zett mert a szomszéd helyiségig nem bírt mankóval elmenni állítólag. De ezt akkor is folytatta amikor már rá tudott állni a lábára. A párja mindenben kiszolgálja és akkor sem zavartatta magát amikor ott voltam náluk, éppen beszélgettünk és egyszer csak letolta a gatyáját és neki állt telepakolni a szoba wc-t. Nekem többször is volt eltörve a lábam és tudom jól, hogy fél lábon is el lehet jutni a budiig. Arról nem is beszélve hogy tökre kórház szag van a lakásban. Ja és egyszer valami kórházban volt pár évvel ezelőtt 2 hétig és még a folyósón fotózgatta magát össze vissza. Ti ismertek ilyen embert?
2021. máj. 26. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Az ilyen emberek csak unatkoznak.
2021. máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Mert ilyenkor foglalkoznak vele. Tehát figyelemhiányban szenved, aki állandóan minden ok nélkül járkál orvoshoz. Kell neki a figyelem.
2021. máj. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Gypsy Rose Blanchard tortenetenek nezz utana, erdekes lehet. :)
2021. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És a gyógyászati segédeszköz imádatnak mi az oka? Teljesen normálisan tud járni, mégis szerzett magának mopedet, kerekesszéket, mankót, járókeretet, sétabotot - ebből többféle is van neki.
2021. máj. 26. 16:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy Münchausen szindrómás?


Egy beteg ember mindig kiemelt figyelmet kap, valószínűleg ezért tetszik neki ennyire a kórház, és a hangulatot otthon is megpróbálja megteremteni.

2021. máj. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ajaj... Az anyósom pont ilyen. Vagyis nem, ő csak szeretne műtètet. Minden nap más fáj, ha az orvos azt mondja semmi baja, szó szerint felhàborodik, már neki tényleg mindegy mit vesznek ki belőle, csak legyen műtve és jobban lesz. Amióta én beteg vagyok egyre rosszabb. Engem műtenek, azóta rosszabbul van, nehogy már ne ő legyen központba. Míg én bèlműtèt előtt vásárolok, segítek neki mikor hív, ő csak nyavajog, pedig mindent bejárt, és tényleg nincs szervi baja. Hát néha úgy fel húz ezzel, hogy szivesen cserèlnèk vele. De ezzel csak azt éri el, hogy ha tényleg rosszul lesz, akkor sem hiszi már el senki.
2021. máj. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Munchausen szindroma, gyerekkori szeretethiany, tul sok szabadido es penz.
2021. máj. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Még egy kis ideig hagy járkáljon, nemsokára megszűnik az összes betegség!
2021. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy hipochonder, élvezi hogy figyelmet kap másoktól, varja a törődést, sajnálatot, a sok foglalkozást.
2021. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!