Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más szerint is értelmetlen az...

Más szerint is értelmetlen az élet és ki van égve? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most 25 vagyok és úgy érzem most találtam meg önmagam és a stílusom. 25 év alatt sok csalódás ért, ezt nehezítette hogy érzékeny lélekkel születtem. Próbáltam, becsületes lenni, valami eszmény szerint élni, de folyton csalódnom kellet. Mindig is éreztem hogy valami baj van a világgal, de sokáig tartott míg megértettem. Mára teljesen kiégtem. Régebben voltak barátaim de ha valami értelmesről beszéltünk az többnyire tőlem származott. Én mindig is viszolyogtam ettől a kivagyiságtól, ők meg nem. Ezért lett barátnőjük nekem máig nem. Bár voltam szerelmes de csak megalázás lett belőle. Szerettem volna lányoknak udvarolni de mikor megneszelték hogy közeledni szeretnék feléjük menekültek. Még beszélgetni sem tudtam velük vagy mert nem akartak vagy értelmesen nem lehetett. Rá kellet jönnöm a lányok/nők 99%-a csak jól néz ki, de belül üres. És a konszon bosszantott, a 16-19 éves időszakban, hogy nem tudok senkivel szeretkezni mert addig sose jutok el. Végignéztem ahogy a sok visszafogott csaj, hogyan változott meg miután lefekütt a barátjával. Nőiesebbek szebbek lettek... Őszintén egy lányt szerettem de ő engem nem. Valami ekkor kezdet bennem tönkre menni. Sikertelen csajozás, sikertelen állásinterjúk mert "fiatal vagyok" és nincs tapasztalatom. Még gyárba se vesznek fel... 25 vagyok és kiégtem... Sokat avgyok itthon és gondolkodom de minden tervem falba ütközik. Sokáig voltam depressziós. Ekkor olyan látomásom-eszmélésem volt, hogy mennyire véges az emberi élet. Itt van ez a föld kicsiny bolygó, marakodunk rajta, közben időnk meg kevés. Értelmetlen. Az életnek nincs obijektiv értelme, csak van. Egyedül a dgás jó benne, jó egy sör meg egy naplemente, egy jó zene, vagy egy könyv de enyni. nagyon nagy dolgot nem szabad várni tőle. Az ember poszihélye vagy lelke értelmes és kereatív. mindig ostromol egy magasabb tudatállapotot de pont természetéből adódóan nem tudja megugrani a változást. Ha elmennénk más bolygókra, akkor sem lenne több értelme, esetleg felvennénk a kapcsolatot idegennek. Ők is vannak enyni lenne. Olyan ez mint mikor megdgsz egy afro vagy ázsiai nőt, megvolt és? A világ megy tovább. Ha van menyország meg végép nem értem mi értelme az életnek. Miért kell ehez ezt a hülyeséget játszani amit életnek meg történelemnek hívunk. Megértem azt aki szépnek tartja az életet mert, egy bizonyos szintig az. De egy más nézőpontból tök értelmetlen. Elmész otthonról dolgozni, majd vissza. Napi 8 vagy több órát adsz az életedből és ebben az országban épp hogy a felszinen maradsz. Az utobbi 10 évbem már bocsánat de a tanulatlan munkások jártak jól. Kiábránditó. Nem tudom, lehet, hogy máshol, más országban is eljutok ide, mert úgy hiszem az értelmes ember egy ponton ide jut el. A tőkések mindent kipréselnek az alájuk vetett munkásokból, már akik olyan mázlisták, hogy dolgozhatnak. Nem értékeljük az életet eléggé... Emellet minden rohad le: udvarlás helyett hoszsú lekenyerezés van, pártoknak már itthon, magyarországon nincsenek programjaik csak az egymás túlicitálása és elgáncsolása megy. Nagyon belefáradtam ezekbe. Persze társaságban tudok vetíteni, jól öltözök beszélgetek stb de belül a legtöbb ember fáraszt. Ezt a kérdést se fogja sok ember érteni szerintem: mert a tűzzél ki egy célt, dolgozd szét az életed és 80 évesen lesz egy házad, autód stb. A depresszióm egyébként elért egy olyan szintet, hogy az átfordult cinizmusba. Egyedül egy szép lány még valamennyire lázba tud hozni de ideig óráig. lemondtam már a nőkről, karíerről is csak egy csendes kis munkát szeretnék és kibekkelni a hátralévő időt. De bármerre nézek egyre rosszabb minden és senki nem dolgozik a megoldáson. A jó ötletek si adaptálódnak a kizsákmányóló rendszerhez.


Az meg külön vicc, hoyg ebben az országban a nőkért, munkáért élet halál harcot kel vívni és akkor talán lesz egy chet-elés meg egy kétes állásinterjú.


Nem tudom mi a jó az életben. A test elöregszik. Az adott, megszokott közeg elmúlik. Minden amit le tesz egy ember az asztalra mulandó, porlik. Csak a szex jó ebben az életben de azt sem lehet csak úgy? De miért is nem? - A civilizáció egy vékony máz, alatta az állatias ösztöneink vannak. Degy egy állat legalább nem teszi tönkre a környezetét. Még ha magamra erőltetnék is valamit pár év és harminc leszek, szerinteem értelmes-okos srác vagyok de mint mondtam még egyetlen egy barátnőm se volt, pedig probálkoztam. De egyre töbebt gondolkodom ezen, már nem is tudom akarok e barátnőt, a kamasz évek elszálltak mikor ez főként izgalmas lett volna: első csók, szex. A másik testének felfedezése. Mára már ez nincs meg benne.


Kiégtem. meguntam ezt az egészet.



2021. jún. 20. 16:20
A kérdező szavazást indított:
Igen én is így érzek.
Nem, így érzek.
Valahol a kettő között.
24 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Rá kellet jönnöm a lányok/nők 99%-a csak jól néz ki, de belül üres"


Ezekszerint te az összes nővel beszéltél, hogy ezt te leszűrted?


Egyébként igen, éreztem már így én is. Aztán megismerkedtem a spiritualitás valódi mivoltjával (nem a new age love and light only bullshitre gondolok) és sok mindent megértettem. Azóta nem érzek már így.

2021. jún. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a spiritualitás is az élet irracionalitásából indul ki. Azt magyarázza. Más-más hőfokon, illattal, de ezt magyarázza.
2021. jún. 20. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem így értelmezem, de nem vagyunk egyformák.
2021. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is értelmetlen. Szenvedés az egész. Nekem a suli is szenvedés volt. A tutyi-mutyi személyiségem végett engem mindig elvertek, kihasználtak, stb. Persze ilyen személyiséggel nekem se jöttek össze a barátnők. Aztán el kellett kezdeni dolgozni. De hát most elmegy az ember 3 műszakba azt keres 200-at, abból én nem látom a lehetőséget hogy valaha is lesz házam, vagy önálló leszek. Már barátnőt sem akarok, mert elhagytam magam. Idővel én a drogokban találtam meg a pillanatnyi boldogságot, de aztán a függőség tönkretette még jobban az életem. Innen meg minek akarnák felállni? Hát eleve kilátástalan volt az egész. Így nekem nincs más hátra - mint előre. Tovább folytatom az önpusztító életem, ami egy menekülés az élet elől. Végül is abban reménykedem hogy egyszer csak vége lesz. Nekem ez így túl nehéznek bizonyult.
2021. jún. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én megértelek. Én is úgy érzem hogy megbuktam ezen az egészen. Másnak csakádja van, cég, vagy itt ott irodai munkában dolgotik, tud vezetni, jól keres. Mindenhova kapcsolatok kellenek már, egy rohadt szallag mellelti munkára is. Nekem iylenekre lehetőségem sincs. Van szakmám, abban nem kellek. De gyárba se mert jó az olcsóbb ukrán. Festettem nem értékelte senki, írtam, itthon kiadni egy tortúra. Minden nehézkes. Cinikus vagyok és unom már ezt az egészet.
2021. jún. 20. 17:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen. Van akinek valahogy bejött ez az egész. De végül is nem tudom hogy ez vajon min múlik. Persze van aki jó helyről indul - de van olyan is aki valahogy magától ér el valamit. Foglalkoztam spirituális dolgokkal is. Próbáltam meditációkat. Igazából én nem jöttem rá hogy érhetnék itt el bármit is. Nem is értem hogy tudnak kocsikat, vagy házat venni. Nekem még az önállóság sem megy. De az is lehet én vagyok tényleg gyenge. Hát egy valami viszont biztos. Elég rövid ez az élet, mert én már erősen középkorú vagyok. Már nem abban hiszek hogy jobb lesz, hanem abban reménykedem hogy úgy ér majd véget hogy minél kevésbé fájjon.
2021. jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

A szellemi keresést ajánlom. Jézus azt mondja, „aki kér az kap, aki keres az talál, és a zörgetőnek megnyittatik.” Vonatkozik ez a szellemi keresésre is. A világ mindig is igazságtalan volt. Ajánlom elolvasásra a Prédikátor könyvét az Ószövetségből. Kiábrándító és realista. Olyan, mintha egy erősen depressziós ember írta volna. Ám nem fest Istenről teljes képet! Mert úgy írja le, mint aki nem avatkozik be a világba, hanem mintha csupán az lenne a „funkciója”, hogy megítéli az embereket haláluk után cselekedeteik szerint. Ha kontrasztként utána elolvasod a Zsoltárok könyvét, ott megjelenik Istennek egy fontos oldala, ti. hogy Ő GONDVISELŐ Isten! Gondot visel azokról, akik a Vele való kapcsolatot keresik.


Jézus szellemisége nagyon jól megérthető a ZSK alapján.

Máté ev.

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Az élet nem egy Monopoly játék, amit a vak véletlen irányít (én is azt hittem korábban, míg meg nem értettem a kereszténységet), azok számára, akik Istenhez fordulnak.


„Az ember előtt ez a választás áll: vagy úgy fogja föl magát, mint aki szabad az egész világmindenségtől és csak Istentől függ; vagy pedig Istentől szabad, s ekkor a mindenkori körülmények rabjává válik.”

Luigi Giussani

2021. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!