Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem látom semmibe az értelmet....

Nem látom semmibe az értelmet. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Pár éve kezdődött, amikor elkezdtem felfogni az élet mozgató elemeit, azt hogy a érzelmek nem szép dolgot, hanem mondjuk a szerelem egy fajfenttartás miatti érzés, szocializáció, hogy hatékonyabbak legyünk. Ezek kezdtek el bennem gyűlni és végül az élet értelmének teljes elvesztéséig jutottam. Nem tudok elvonatkoztatni, attól hogy a legtöbb gondolat csak azért jelenik meg bennem, mert valahonnan eltanultam. Szóval igazából semmit nem teszek én. Amit én gondolok, azt nem is én gondolom. Bízok magamban, hisz tudom, hogy nagyon sok jó értéket kaptam, jó megjelenésem van, jól kommunikálok, szóval embernek nagyon jó vagyok. De értelmet semmibe nem látok, viszont nem tagadok az értelmen kívül semmit. Pl.: lehet van isten , de nekem nem ad értelmet. Ha minden jól alakul is kisér engem ez a tudat, most sincs semmi rossz. Érdekelnek dolgok egy ideig, aztán amikor a hormonok már nem tüzelnek, és újra tisztán látok, akkor rájövök erre újra és újra.
2021. jún. 25. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2021. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
18
2021. jún. 25. 13:42
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Később 10-20 év és még inkább zavarják

Ezek a dolgok az embert

És jön a depresszió meg a szorongás panik betegség

De kitaláltak a rengeteg

Nem használó gyógyszert

Még a drága terápiákat

Hogy legyen mért dolgozni

És ki tudd fizetni

Csak sajnos nem nagyon hat ez sem

Üdv egy 55 eves életunt fajfenttarto

2021. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

A 2.nak igaza van egy bizonyos pontig. A terapiak jo dolgok. Max az mond ilyet aki csak jart terapiara de onmaga lusta volt barmit is tenni a javulasert.


Ajanlom youtubon az alabbi embereket: feldmar andras, popper peter, daubner bela. Pszichologusok, bela meg pszichiater.


Sokat beszelnek az onvalorol.


Csak az nem latja az elet ertelmet aki boldogtalan. Hianyzik valami az eletebol. Tudom, mert en pszichiaterhez mentem emiatt mikor mar annyira rosszul voltam, hogy ugy ereztem egek belul.


Feldmar andras masfel meter konyvet is merem ajanlani. Iden jelent meg es egy elbeszelgetes a szeretetrol.

2021. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%

"Max az mond ilyet aki csak jart terapiara de onmaga lusta volt barmit is tenni a javulasert."


Marmint, hogy a terapiak haszontalanok

2021. jún. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!