Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egyszer volt pánikrohamod,...

Ha egyszer volt pánikrohamod, létezik hogy soha többet nem jön elő? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy pánikrohamom, vagyis szerintem az volt, és még most is tart. Az egész a metrón jött rám, szerintem köze van a klausztrofóbiámhoz.Utána hiába sétáltam a szabadban,tágas üzletekben, folyamatosan félelmet éreztem, és azt hogy el fogok ájulni. Ez ilyen hullámokban jött rám, néha erősebben, hogy már sírtam mert féltem hogy baj lesz, néha enyhébben, hogy csak éreztem hogy hevesen ver a szivem.Utána 3 órára elmúlt teljesen, de este visszajött.

Kérlek mesélnétek ha volt hasonló veletek?

És főleg arra lennék kiváncsi, hogy lehet e hogy ez elmúlik és többé nem jön vissza. Történt veletek ilyen, hogy egy pánikroham ért aztán soha többet?

(Nemrég elég megrázó dolgok történtek velem, lehet ez váltotta ki, de amint jobban leszek elmúlik)



2021. jún. 26. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

"Tegnap volt egy pánikrohamom, vagyis szerintem az volt, és még most is tart"


Kizárt, mert a roham lényege, hogy gyors és rövid.

Simán stresszelsz.

2021. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Igen.
2021. jún. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem volt mar, el is ajultam pár másodpercre. Azóta nem volt. Keruld azokat a helyzeteket amik sok stresszel járnak. Igazabol mást nem tudsz tenni. Bar megjegyzem nekem több napos stresszeles eredmenye volt, nem csak ugy a semmibol :/
2021. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel pánikroham, vagy pánikbetegség tünetei voltak. Magadtól csak akkor tudod lállítani, ha fejben tudod uralni ezt a helyzetet. Amúgy meg pszichológusra van szükséged, vagy súlyosabb esetben pszicháterre, és akkor a gyógyszerek fognak segíteni. ( Bár ezt nem ajánlom) Ha eltudod hinni, hogy erősebb vagy ennél a pániknál, és nem hagyod el magad, akkor le tudod győzni. De tudom nem könnyű, mert ez egy öngerjesztő folyamat, és azokon a helyeken is félni fogsz,ahol ez megtörtént, meg akkor is, ha visszagondolsz pontosan arra az érzésre, amikor először előjött pánikrohamkor. Egyedül nem javasolnám, hogy csak magadtól próbálj ellenálnáni a rohamnak, szakemberre van szükséged. De ehhez el kell telni egy kis időnek, hogy későbbiekben is visszatér-e.
2021. jún. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
1 Ez igaz, a roham rövid ideig tart, de ha egymás után sokszor visszatér, az más. Meg lehet nem is rohamra gondolt, hanem az utána és előtte lévő nagyon kellemetlen érzésre. Amiről még nem lehet kijelenteni hogy pánikbetegség ennyi idő után. De a rohamnál több.
2021. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#1


Lehetséges ennyire stresszelni? Konkrétan úgy érzem magam mintha épp rám akarna jönni a roham, és konkrétan nem jutottam el arra a szintre hogy elájuljak, de néha egy két másodpercre mintha nagyon közel lennék hozzá. A fülem is cseng néha de az is csak 10 másodpercre. Reggel óta rosszul vagyok.

2021. jún. 26. 12:57
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Már miért ne lehetne ennyire stresszelni? Pl én konkrétan idegbeteg leszek, ha tudom, hogy vonattal kell utaznom valahova és át kell szállnom. Napokkal előtte kezdődik, nem tudok aludni, szédülök kb egész nap, úgy érzem az egekben a vérnyomásom meg a pulzusom. Aztán ha szerencsém van, ez kísér el addig, amíg haza nem érek, ha nics szerencsém, akkor jon egy pánikoltam is az úton.
2021. jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Köszönöm,segít hogy ezt elmondtad. Remélem le tudom győzni ezt a stresszt,és elfelejtem ezt az egészet. Csak annyi a baj hogy nem egy konkrét dolog miatt stresszelek, mint pl felszállni a vonatra vagy buszra (mondjuk azon is stresszelnék) hanem pont ezaz, hogy nem tudom. Itthon vagyok, kimegyek a kertbe, de csak azt érzem amit leírtam. Meg hogy nem akaerok egyedül itt lenni, itt kell hogy legyen mellettem valaki, vagyis hogy egyből segítséget tudjak kérni
2021. jún. 26. 13:06
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Lehetséges, hogy ne legyen, csak 1 pánik roham, de az általában olyan helyzet indukálja, ami nem fordul elő többször. A tiéd nem ilyen, a tiéd egy fóbia általá kiváltott erős szorongás okozta. Na most, ha csak nem fog a fóbiád enyhülni, de sürgősen, akkor várható a folyatása ennek.
2021. jún. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bármi megtörténhet.
2021. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!