Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió, mit tegyek?

Depresszió, mit tegyek?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és soha nem éreztem magam még így. Tavaly volt hasonlo de az ehhez kepest semmi sem volt. Semmi életerőm, rossz gondolatok, önbántalmazás, étkezési es alvási zavarok. Nagyon ugy erzem hogy segítségre van szuksegem mert ezt egyedul nem tudom mar megoldani. Senkire se tudok szamitani. De nem allhatok csak ugy anya ele hogy anya depresszios vagyok orvosra van szuksegem. Mit tegyek

2021. jún. 26. 23:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig de. Vagy anya elé alszik, vagy a sarkadra, ha elmúltal 18 és irány az orvos.
2021. jún. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Alszik = állsz
2021. jún. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehez, nehez elindulni es segitseget kerni, de muszaj.

De, igenis a szuleid ele kene allni, de ha nem egyuttmukodoek, nem bizol bennuk, akkor intezheted magad is.

Haziorvost hivd fel, vazold fel a szitut, be tud utalni allami pszichologushoz, pontos menetet nem tudom, valoszinuleg sokat is kell varni, de egy probat meger.

Ha van ra penz, akkor keress fel egy magan pszichologust.

2021. jún. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát. 18 éves vagy, innentől nem kell anyához menni ha problémád van.


Az a baj, hogy jól látod. Innentől te már elvesztetted a kontrolt önmagad felett.


Szóval..ha valamennyire jó kapcsolatod van a szüleiddel és van pénz akkor bizony magán pszichológus/pszichiáter.

Ha nincs jó kapcsolatod de van pénz akkor is ez a lépés.

Ha nincs jó kapcsolat és pénz sem akkor elmész a háziorvoshoz és megkéred, hogy utaljon be pszichiáterhez.


Hova valósi vagy? Attól függően tudok neked javasolni helyeket. Ha bp akkor van nagy szerencséd.


Sajnos a gyógyuláshoz vezető út az önismeret. Meg kell tudnod, miért vagy defektes és mi vezet ki onnan. Miért alakult ki a depresszió?


Amit tudsz csinálni otthon: Kibeszélni magad vmi barátodnak, hála napló és érzelem napló írása (ezekre keress rá), hallgass youtubon videókat olyan pszichológusoktól, pszichiáterektől akik önismeretről beszélnek. Bagdy Emőke, Popper Péter, Daubner béla, Feldmár András, Máté Gábor stb


Olvass önfejlesztő könyveket a témában. Minél jobban megismered, hogy mi miért van, annál jobban fogod tudni kezelni a problémáid.


Érdemes elsajátitani valami relax gyakorlatot is. pl "meditálj".

Bedölsz az ágyba..becsukod a szemed, relax zene be (vmi természetközeli instrumentál zenét), kezdj el lélegezni és figyeld a légzésed.

Vagy keress rá arra youtubon, hogy imagináció, jacobson féle progresszív izomrelaxáció.


Add ki a dühődet. Sírj ha sírni kell, üssd a párnát ha mérges vagy. Sportolj, add ki a feszültséget..Jó hatással van a neurotranszmitter balancehoz.


Ja és kérj segítséget. SZAKEMBERTŐL.

2021. jún. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nincs pénzem és a szüleimet se tehetem ki ennek. Nem tudok beszélni erről senkinek, akinek tudtam volna azt elveszitettem pont a mentális egészségem miatt.
2021. jún. 27. 14:49
 6/14 anonim ***** válasza:

Nincs penzed, a szuleidet se vonod be, ok.

De attol meg nyugodtan felkereshetned a haziorvosod, ahelyett, hogy ulsz es a csodara varsz. Allamiba is el lehet menni, hajra.

2021. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ulok es csodára varok? Kuzdok a kib*szott eletemert minden aldott percben
2021. jún. 27. 14:59
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor miert nem mentel meg el pszichologushoz?
2021. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

"Kuzdok a kib*szott eletemert minden aldott percben"


Ami azt jelenti, hogy?


Vegetálsz igaz?


A küzdés majd akkor kezdődik ha ráveszed magad, hogy elmenj orvoshoz és önismerettel foglalkozol.

2021. jún. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Jó, sry ez egy rossz megközelités volt. Nem kellett volna itélkezni mert nem ismerlek téged.


De hidd el, hogy nagyon nagyon jól gondolod. Segítségre van szükséged. Valószinűleg ha elmennél egy terapeutához, nem egy diagnozist kapnál hanem legalább hármat, négyet.


Nagy eséllyel megmerném kockáztatni, hogy személyiségzavarod van a leírtak alapján. Minél tovább vársz annál mélyebbről kell indulnod. Minél gyorsabban elkezded annál gyorsabban szabadulsz ki. Nagy szívás a helyzeted de nem reménytelen.


Nyugodtan menj orvoshoz, mond el neki hogy szarkész vagy és majd ő teszi a dolgát. Ezen amúgy nincs mit szégyellni mert magyarország IS teli van defektes emberrel és nagyot pörög a mentálhigéniás szakma.:D


Ha nincs kivel beszélgetni de szeretnél..nyugodtan írj rám. írd ki magadból, jót tesz.

2021. jún. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!