Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kitől kérjek segítséget?

Kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés
Ma voltam a háziorvosomnál. Hosszú idő után elhatároztam, hogy megosztom vele, hogy évek óta mentális problémáktól szenvedek; igaz az utóbbi időben súlyosbodott. Kitöltetett két tesztet velem az általános vizsgálatokat követően és mindkettő szerint súlyos depresszióban szenvedek. Konkrét ajánlást vagy antidepresszánst vagy bármilyen hangulat javítót nem kaptam, annyit mondott: "ha úgy érzi akkor keressen fel egy szakembert". A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben kihez lehet fordulni? Anyagi helyzetemet figyelembe véve nincs sajnos arra lehetőségem, hogy drága magánrendelésekre járjak. Amennyiben valaki volt már hasonló esetben kérdezném hogy oldotta meg?
2021. jún. 29. 18:08
 1/5 Ájtatosmanó válasza:
Pszichológus kell neked!
2021. jún. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Z003 ***** válasza:
Kérj a háziorvosodtól beutalót a helyi pszichiáterhez, ő fog tudni felírni gyógyszereket ha szükségesnek látja, és további útbaigazítást egy pszichológushoz.
2021. jún. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kérni fogok mindenképpen csak igazából nem azt kaptam, amit vártam. Azt gondoltam, hogy az útba igazítást megkapom tőle. Persze, hogy segítség kell hiszen azért mentem.
2021. jún. 29. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Foglalj időpontot holnap pszichiaterhez.
2021. jún. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Útba igazítást kaptál, az mondta hogy keress fel egy szakembert. Kérj időpontot a területileg illetékes pszichiátriai gondozóba. (Ez nem beutalóköteles.)
2021. jún. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!