Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki retteg az oltástól?

Ki retteg az oltástól?

Figyelt kérdés
Van itt valaki, aki retteg az oltástól? Ha igen, akkor miért? Mitől féltek a legjobban?

2021. jún. 29. 22:28
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
88%
Remélem hamarosan csinálnak hülyeség elleni oltást is, bár azt nem ártana kötelezővé tenni.
2021. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

Én féltem tőle, mert számomra maga a tű látványa rémisztő. Illetve megrémített az allergia lehetősége ( tudom,kb. bármire lehet allergiás az ember).

Végül aztán elmentem , és Pfizert kaptam. Mindkét oltás után kb. 2 napig rosszul voltam, de semmi extrém, amire ne számíthatna az ember.

Covidos is voltam, azt sokkal rosszabbul viseltem.

2021. júl. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
70%

19


A paranoia ma már elég jól kezelhető betegség.

2021. júl. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos nekem nem ajánlott oltatnom magam, mert olyan betegségeim vannak. Egyébként beadatnám, mert most jött ki egy ilyen cikk pl.. [link]
2021. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
24%
#24 Imádom az ilyen rémhírterjesztő cikkeket...A kedvencem az volt, mikor leadtak egy olyan hírt, hogy három műszakoznak a krematóriumban, és egy esetleges 3. hullámnál a fél ország odaveszhet :D Ezen nagyon jót nevettem. Miközben az átlag elhahálozás évek óta nem emelkedett ugye :) Persze hogy ilyen hírek láttán otthon remegnek szegény naív emberek a 4 fal közt, és maszkban ülnek a kocsiban is. Az oltástól, tűtől nem félek, sok oltást kaptam, és minden évben vesznek tőlem vért, végig is szoktam nézni. Azért nem kérem az oltást, mert van immunrendszerem, és valószínűleg már átment rajtam ez a nagyon félelmetes vírus. Politikusokra amúgy sem jó hallgatni, főleg ha össze vissza hazudoznak. Én már úgy tekintek erre az egészre, mint egy komédiára, minden nap mást mondanak, úgyis az a vége, hogy nyáron pihen a vírus, szeptembertől pedig kezdődik az egész előlről :) Mindig lesz egy új mutáns, ami ellen kell majd oltakozni :) Nem mondom hogy nincs vírus, és az oltást sem tagadom, de az biztos hogy felvan fújva ez az egész, és egy felső rétegnek jó pénze van ebből :) Főleg a pfizernek, sosem látott nyereséggel zárt ;)
2021. júl. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
34%

"Komédia "?

30e halottal? Tragikomédiát akartál mondani szerintem. Nem?

Persze mindenki abban és annak "hisz", ami számára a legkényelmesebb, legmegnyugtatóbb. Természetes, hogy egyszerűbb, mint kihúzni a fejünket a homokból, és szembe nézni a tényekkel.

Ehhez jön még az, hogy mindenki kapkod, rosszul kommunikáltak/kommunikálnak az emberek felé. Sok a bizonytalanság. Nagy a nyilvánosság. Minden otthonban van internet, ahol akár egy 6 általános végzett is osztogatja az észt, függetlenül attól, hogy igaz vagy sem. És mindig lesz olyan , aki hinni fogja amit mond. Így nem nehéz félreinformálni az embereket, terjeszteni mindenféle baromságot. Főleg az aluliskolázottak között. És sajnos elég sokan vannak. Itt nálunk már annyira elmergesedett ez az egész helyzet, hogy ezek az emberek akkor is tagadni fognak, ha épp a csövet dugják le a torkukon. Már semmit se "hisznek" el, csakis azt, ami az ő véleményükkel azonos lesz. És ez nem az ő hibájuk!

Szívás.

Igy sose lesz ennek vége. Sokáig fogunk még ebben a történetben ragadni. Persze nem csak itt.

2021. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
69%

Igen, komédia :) A 30.000 halott kevesebb mint 5%-a halt meg ténylegesen covidban. Ezt a kedves nyunyóka nyilatkozta, én hiszek neki ;)


Én a józan eszemnek hiszek, nem pedig a szánalmas média propagandának. És köszönöm a célzást, sikerült elvégeznem a 8 általánost :) De hogy megnyugtassalak, az ismerős köröm 90%-a nincs beoltva, és hasonló véleményen vannak, mint én. Szerencsére nem mindenki olyan befolyásolható, mint egyesek :)


Remélem várjátok már a 3. oltást, és majd mentek minden évben oltakozni a különböző mutánsok ellen szépen sorban :)

2021. júl. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem rád céloztam. Nem tehetek róla, hogy magadra vetted. Azokra céloztam, akik szerint pl a Balaton az egy tenger, vagy nem tud két mondatot helyesen leírni. Sok van. Sajnos.

Ha elhiszitek, ha nem teljesen mindegy.

Aki fél az oltástól úgysem fogja felvenni. Sokan vannak így.


Én meg az orvosoknak, kutatóknak hiszek. És fel tudom dolgozni azt is, hogy nem tévedhetetlenek, hogy mindig jönnek új információk. Nincs kézikönyv. Most írják.


A média propagandának (ez mindenkinek mást jelent persze) az hisz, aki hülye.


Nekem minden ismerősöm oltva van. Mindenki jól van. (Az megint más kérdés lesz, hogy kinél, melyik mennyire hatékony. Minden ember más, mindenki immunrendszere más, ezt nem lehet előre tudni. A nagy számok törvénye alapján lesz közöttük is beteg. Ráadasul egyik vakcina sem 100%-os, sose mondták. Ahogy azt sem, hogy nem leszel fertőzött mellette.)

A lassú oltás miatt a vírusnak meg van ideje kibontakozni,megmutatni még mit tud..

Bar ez sem újdonság. Ilyenek a vírusok. Mindenki tudja, aki figyelt kicsit biosz órán.


Itt a fő probléma, hogy hiszed/hisszük vagy sem (mást nem nagyon tudunk, mert az emberek nagy százaléka laikus, nem érti, vagy félre fogja értelmezni az információkat, és persze a sok rémhír sem segít ezen, ami ellen semmit se tesznek) szóval hisszük vagy sem ennek így sosem lesz vége.

Nyitunk-zárunk maszk le- maszk fel..stb. Teljesen mindegy ki miben "hisz". Ha bezárt az ajtó oltott-oltatlan, hívő nem hívő kint fog maradni, ha ilyen döntést hoznak.

Mert az emberek fele ezt hiszi a másik meg azt hiszi.

Lassan már egy nagy templom lesz az egész ország.


Mindenki megszívja. Aki beteg lesz azért, aki meg nem azért mert ha sok lesz belőlük, megint jönnek a korlátozások. Mindenkinek. Hívőnek és nem hívőknek egyaránt.


Szóval remenykedjünk, hogy az eddig oltottak száma és az oltasok hatékonysága elég lesz.


De inkább most menjetek bulizni, nyaralni. Van pár hét szabi.

2021. júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

28: és mivel magyarázod azt, hogy például anyukám biológus, és szerinte katasztrofális következményei lehetnek, ha megpiszkáljuk az RNS-t. Nem paranoid, mindennel beoltott kiskoromban, és még csak nem is konteós, hanem intelligens. A vírustól fél, és betartja az alap higiéniai szabályokat.

Mivel magyarázod, hogy rengeteg orvos ellenzi? Ők mégsem laikusok.

2021. júl. 2. 14:43
 30/49 anonim ***** válasza:
55%

Az a rengeteg orvos, azért nem annyira rengeteg, ráadásul nem mind immunologus aki ellenzi. Pl egy szemész vagy egy gyógyszerésznek sem sok tudása van hozzá.


En nem tudom megmondani, hogy a biológus anyukád miért fel attól, hogy "megpiszkálják az Rns-t"


Nekem párom vegyész, ahogy nekem elmagyarazta, és amit fel tudtam fogni belőle én mint laikus:


Az oltasban lévő mRNS a vírus tüskefehérjéjének a kódját tartalmazza. Ez a kód a szervezetünk sejtjeinek egy "gyártási utasítás ". A sejtjeink az mRNS kód alapján legyártják a vírus tüskefehérjéjét, majd kilökik a sejtből.

A szervezetünk immunrendszere erre reagál, és így tanulja meg, hogy ez ellenség, és elkezd antitesteket gyártani ellene.

A legújabb kutatások szerint a csontvelőben lévő őssejtek egy része atalakul B sejté, ami hosszútávon megőrzi az ellenség képét, ezzel segítve az immunrendszert.

Ez nem piszkal bele a szervezetben lévő RNS-hez, hanem ez csak egy plusz "információs csomag".


Minden vírus tulajdonképpen egy önmagát kódoló RNS csomag, ami ha bejut a szervezetbe megfertőzi a sejtjeinket és rakenyszeriti őket a vírus sokszorozasara "legyártására".

Az oltás ezzel szemben a koronavírus kicsi felismerheto tulajdonsagat, a tüske fehérjét (ami nem az egész vírus, ugye!) gyártatja le a sejtjeinkkel. Olyan mint amikor a rendőrség kiad egy körözést egy konkrét személyre. Hopp, ezt ismerem és le kell vadászni.

Se több se kevesebb az oltás.

Nem értem anyukadat.

De Kariko Katalin meg jobban és erthetobben elmagyarazta ezt már többször is.

2021. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!