Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jövök zavarba beszélgeté...

Miért jövök zavarba beszélgetés közben?

Figyelt kérdés

Enyhe szociális szorongással küzdök.


Előfordul, hogy beszélgetés közben zavarba jövök.

Munkában kicsit befolyásol.

Miután rám tör ez a "lányos" zavar nehezen dolgozom fel az információt.


Hogy lehet ezt leküzdeni?

Sosem fog elmúlni.

Alap járaton is elég szorongó alkat vagyok.



2021. júl. 6. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Kutyaharapást szőrével....
2021. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A probléma a gondolataiddal van. Alacosny az önbecsülésed és van egy negatív belső monológ ami miatt kevesebbnek gondolod magad másoknál.


Ez már a leírásban először látszódik. "Sosem fog elmúlni." :D


Több lehetőséged is van. Elmész szakemberhez..pl pszichológushoz aki pl séma terápiával újrahuzalozza a téves meggyözödéseidet.


Valami miatt ilyen lett a személyiséged. Magától nem ilyen lesz. Innen tudhatod, hogy javítható. Valószinűleg a családod nevelés közben szabott el, vagy általánosiskolában, középsuliban basztattak.


Ha nincs della szakemberre akkor veszel egy könyvet ami szorongással foglalkozik. Ha kell ajánlhatok párat.


Érdemes amúgy iylenkor megfigyelni magad, hogy mit érzel ilyen szituációkban. Írd le őket mindig..és kérdőjelezd meg őket. Pl: Mindig is ilyen voltam? meg valami pozitiv állitással helyettesitsd. Nyilván ezek nem egy nap alatt fognak használni..de minél jobban megismered magad annál jobban kikerülhetsz ebből a defektből.

2021. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2es engem érdekelnek a könyvek.
2021. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jill P. Weber PhD - Nyugi. többet között kognitív személyiségterápiával és elfogadás- és elköteleződésterápiával operál. Maga a könyv amúgy nagyon hangulatos, kék halvány árnyalatú keretekben van a szöveg.


Wilson Sarah - ÉLET szorongás és pánik nélkül.


Barbara Markway PhD, Celia Ampel - Önbizalom munkafüzet


Dennis Greenberger, PhD, Christine A. Padesky, PhD - Tudat az érzések felett


Érdemes még podcasteket is hallgatni: dr máté gábor, feldmár, bagdy emőke, daubner béla, Popper péter meg még mittudom én kikről elérhető beszélgetéses előadások.


Szabó Péter youtube csatornája teli van ilyen előadásokkal. Tudom..néha közhelyesek de vannak nagyon epic kontentek.

2021. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Köszi szépen!
2021. júl. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!