Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van. Holnap...

Szociális fóbiám van. Holnap ismeretlen helyre, ismeretlen emberek közé kell menjek. Nagyon szorongok. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 22:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nyugtató tea...ha nagyon szorongsz,a szavak nem használnak...tudom merténis eléggé fóbiás vagyok.vagy menj vkivel,ne egyedül
2010. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Foglald el magad addig is, hogy ne tudj rajta sokat agyalni. Mondjuk én általában csak addig szorongok amíg be nem következik az új helyzet, ha már benne vagyok magamra találok.
2010. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
32%

Maradj csöndes, majd egy váratlan pillanatban tépd le a ruháidat, kezdj el üvölteni és erőszakolj meg minden nőt 50 méteres körzetben.


A fóbiákra a legjobb gyógymód, ha szembenézel velük ;)

2010. aug. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Esetleg előtt bevehetnél valami természetes nyugtatót (pl.egy kis Valeriánát). Kis mennyiségben lazít, nagyban inkább álmosít, de legalább nem előállított műpirula.
2010. aug. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Most ezzel, hogy nézzek szembe a fóbiával nem igazán tudok mit kezdeni. Ha a pókoktól tartanék akkor most elkezdenék babusgatni egyet. De most nem is tudom, hogy mi lesz holnap. Akkor nem tudok mivel szembe nézni. A bizonytalanság és a kiszámíthatatlanság rombol le.
2010. aug. 26. 23:00
 6/17 A kérdező kommentje:
Most már bevettem egy nyugtató hatású gyógyszert. Nem nyugtató de rám nyugtatólag hat és jól alszok tőle.
2010. aug. 26. 23:02
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ.
2010. aug. 26. 23:07
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy kis alkohollal oldhatod a feszültséget.
2010. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

szociális fóbiás vagyok

Komolyan mondom tapasztalat: nézz szembe vele, kurv@ nehéz, nagyon angyon de így tudsz csak előrébb jutni. Én is ezt csináltam, hát mit ne mondjak, nagyon nagyon rossz volt, de utána már megszoktam, és mostmár kezdek belőle kijönni, de nagyon nehéz tudom, d emuszáj megtenni, mert az emberek átgázolnak, átlépnek rajtad, ha látják hogy milyen avgy (mert aki ezt nem éli át, fogalma sincs róla milyne nehéz, milyen rossz)

amúgy meg valeriána, sedatív pc, gyógynövényes, valamelyest hatnak, de igazából csak te tudsz hatni magadon, és pedig úgy h megmutatoad magadnak h igenis képes vagy rá, és le tudod győzni. Nincs mitől félni!! Nagy sok szerencsét és erőt kívánok, hogy végre szorongásmentesebben éljél!

2010. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó technika a tudatos figyelemelterelés módszere. Ha ott vagy már a tömegben, fókuszáld a figyelmed egy tetszőleges külső dologra. Pl. hány ember hord fehér zokni. Ezt kezd el számolgatni. Vagy pl. hány nőn van táska. Ezt tudatosan csináld, nagyon gyorsan enyhíti a szorongást.

A jövőben pszichoterápiát javasolnék, ahol ennek a fóbiának az okaival is foglalkoznátok és még megtanulnál egy pár nagyon hatékony módszert ennek csökkentésére.

2010. aug. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!