Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a szorongást?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé szorongó alkat vagyok.

Kicsit befolyásol a munkahelyen. Pl nehezen tudok koncentrálni.

Meetingen nem merek véleményt formálni.(kb 4 hónapja vagyok a mostani munkahelyen) Habár az is rá tesz egy lapáttal, hogy mindenre nekem kell rájönni. Többi kollégának nincs ideje velem sokat foglalkozni.

Nem tudok kibontakozni.


Az emberek nem látják rajtam ezt a szorongást max kicsit csendesebb vagyok és szétszórt.


Járok sportolni.


Lehet túl vállalotam magam? Vagy több idő kell?



2021. júl. 21. 17:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a munkaképességedet jelentősen rontja a szorongás, gyógyszer segíthet. Valóban képes segíteni. Nekem pl. a puffadást szüntette meg, ami pszichés alapú, szorongás miatt, meg más tünetek miatt is szedem, pl. utcán tömegeben gyengének érzetem magam, azon is segített (Citalopram 20 mg). 9 éve szedem. Hátránya pl. hogy fáradékonyabbá tesz, de nekem az előnyei többet nyomnak a latba mint a hátrányok.
2021. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, Önértékelési zavarnak tűnik, hogy nem mersz véleményt formálni, megszólalni a meetingeken. Ha még csak négy hónapja vagy ott, akkor miért kellene mindent tudnod, mi baj történhet, ha esetleg hibázol vagy butaságot mondasz? Csak úgy tanulunk, ha kérdezünk, ha kommunikálunk. Ha ez annyira zavar, hogy úgy érzed, nem tudsz túllépni rajta egyedül, akkor pszichológus segítségét javasolnám először. A gyógyszer csak végső megoldás legyen.
2021. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!