Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik borderline-osok: nektek...

Akik borderline-osok: nektek nem lett nehezebb az életetek a diagnózis után?

Figyelt kérdés
Igazából már egy jó ideje tudtam, hogy valami nincs rendben velem, és nagyon élesen meg is fogalmaztam azokat, amik végül is a borderline tünetei, de csak a diagnózissal "állt össze a kép". Viszont túlzottan is összeállt, azóta, hogy egyre többet tudok meg róla, és egyre több dolgot értek meg utólag, úgy érzem, hogy még a jól funkcionáló részeim is hamisak, és azt is megkérdőjelezem magamban, amiben eddig nagyjából biztos voltam. Eddig azt hittem, hogy csak kedvezőtlenül alakultak dolgok az életemben, és ezeket egy jó szakemberrel és terápiával helyre lehet tenni, de most már kezdem azt hinni, hogy ez egy ábránd, és hogy az a jól funkcionáló részem nem is létezik. Mióta olvastam a tünetekről, gyakrabban érzem a tüneteket. Valahogy olyan, mintha engedelmeskednék a diagnózisnak. Mintha az identitásomat most már ez határozná meg.

2021. júl. 25. 22:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%
Nekem kognitiv terapiaval, sema terapiaval kezelte a pszichiater, nekem ugy derult ki, hogy panikbeteg lettem, de egy doki sem tudta az okat, hogy mi lehet az alapproblema. Az utolso dokim diagnosztizalta a borderlinet nalam es ez alapja alakitotta at a terapiat. Nekem nagyon sokat segitett. Nalam inkabb a parkapcsolatra ul ki, fele iranyult a bizalmatlansag es feltekenykedes. Nem mondom, hogy 100%-ban elmult, de probalom racionalis dolgokkal alatamasztani, hogy miert hulyeseg, amit gondolok. Van kiut, legalabbis elheto lehet egy borderlinenak is az elet. :)
2021. júl. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én elég sok szakembernél jártam már. Most egy kifejezetten BPD-seknek kifejlesztett terápiára akarok menni, bízom benne, hogy ez működni fog.
2021. júl. 30. 16:41
 13/15 anonim ***** válasza:
Kerdeztem pszichiatert es pszichologust is, azt mondtak, hulyeseg, nem vagyok borderline.
2021. júl. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szinte mintha én írtam volna ki a kérdést...ugyanez van velem is, annyi különbséggel, hogy hivatalos diagnózist nem adott a bdp-ről, mert még csak most lettem nagykorú és nem olyan régóta állnak fent a tünetek, de igazából úgy kezel mint egy borderlineost.

Én annyira beletemetkeztem a témába és azonosultam vele, hogy már volt, hogy csak amiatt kezdtem el olyan súlyosabb tüneteket produkálni, (amik addig nem voltak jellemzőek rám), mert akkor már “ne csak félig-meddig legyek borderline”,meg talán a felelőssegérzetemet is csökkentette, hogy azonosultam a diagnózissal. Ha gondolod írj privit, szívesem meghallgatlak vagy mesélek ha segít

2021. aug. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem, hazamentem és bevágtam a fiókba a papíromat, és nem is foglalkoztam vele.
2022. jún. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!