Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az anorexia miatt nem jön...

Ha az anorexia miatt nem jön meg a menstruációm azt valaha visszalehet csinálni?

Figyelt kérdés
nagyon nem vagyok képbe ezekkel de anorexias vagyok es mar 1 hete késik. ha 1 ev mulva kezdenek bele a recoverybe es mar nem jonne meg meg visszatudnam szerezni? :|

2021. aug. 8. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdesz ujra megfelelo mennyisegben enni, akkor ujra helyre fog allni a dolog.


Az egy evet meg felejtsd el, komolytalan gondolat. Inkabb keress fel egy olyan szakembert aki ert hozza.

2021. aug. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván, csak enni kellene. Nagyobb probléma, hogy meddő lehetsz, ha tini korban vagy.

A testképzavar pszichológussal kezelhető.

2021. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1 év múlva?! Szóval egy teljes éven keresztül éhezni akarsz, minden este korgó gyomorral lefeküdni, miközben arra gondolsz, hogy másnap mit fogsz enni? A mentális éhség nagyon rossz dolog ám, és csak szólok, minél tovább csinálod az éhezést, annál tovább lesz jelen a gyógyulásod során.

A menstruációd vissza fog jönni, ha eléred azt a súlyt, amin a tested ismét harmóniában lesz önmagával.

Nem tudom, mennyi ideje vagy anorexiás, én is az vagyok, de már gyógyuló félben. Én fél évig voltam ennek a rabja, aztán amikor már a lépcsőn is alig bírtam felmenni, rájöttem, hogy az életem fontosabb, mint az a 200kcal/nap 😉 Szóval azóta fokozatosan kezdtem el emelni magamnak a kalóriákat, és mostmár 1800-nál tartok. Hízni még nem híztam, de majd az is sorra fog kerülni.(remélhetőleg😅)

Ha valami segítséget szeretnél, nyugodtan írj.

2021. aug. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is kezelni kéne az anorexiát. Jó szakember segíthet megtalálni és feldolgozni a lelki okait. Ha már el tudod fogadni a normál súlyt fejben, utána érdemes elérni fizikailag is. Ha lelkileg, testileg rendben vagy, eszel rendesen, az étrend tartalmaz elég zöldséget, gyümölcsöt és fehérjét, akkor a ciklus is rendeződik. Amennyiben még akkor se jönne meg, érdemes megtanulni az Aviva tornát, nagyon jól helyre tudja hozni a ciklust, vissza tudja hozni a teljesen elmaradt menstruációt is.
2021. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
es utana lehet majd gyerekem igaz?
2021. aug. 9. 17:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Nekem 1 éve nincs meg. Semmi, pedig már tél óta eszek, híztam is 10 kg-t.

Hamarosan mennem kell nőgyógyászhoz, valszeg majd segít. De ha minnél hamarabb nem jön vissza akkor ja, meddő leszek.

2021. aug. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha normalizálódik a súlyod akkor igen
2021. aug. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Lehetsz meddő, ha ezt úgy csinálod, hogy kamaszkorban vagy, ugyanis a méhed nem tud normálisan kifejlődni.
2021. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kamaszkorban vagyok, mondjatok, hogy ezzel nem csesztem el semmit. ha most tenyleg nem jon meg akkor mar ennyi? nem lehet gyerekem?
2021. aug. 10. 11:31
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen van kockázata, nem kicsi, de senki nem mondta, hogy így lesz, ezt jelenleg szakorvos sem tudná kijelenteni.

Anorexiás vagy, pszichológusra van szükséged, és egy jó étrendre, amit nem te határozol meg. Kérj segítséget, mert ennél csak rosszabb lehet, minden szempontból!

2021. aug. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!