Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kerulhetem el, hogy...

Hogy kerulhetem el, hogy korhazba keruljek? 15/l

Figyelt kérdés
A holnapi napon megyunk pszichiaterhez a szuleimmel, lehet, hogy anorexias vagyok. Anyaek azt mondtak, hogy majd beszelgetni fogok ezzel a növel (az orvossal) es azt mondtak, hogya ugy iteli meg plusz egy bizonyos testsuly utan korhazba kerulhetek. Most 45-46 kg vagyok 168 cm-hez. Ha ezeket igy elmondom neki, meguszhatom a korhazat? :"En ugy gondolom, hogy teljesen rendben van az etkezesem, nem eszem se tul keveset, se tul sokat. Minden nap haromszor eszem. Reggelizem, ebedelek es vacsorazok. Probalok a leheto legegeszsegesebben etkezni. Reggelire teljes kiörlesu kenyeret eszem vajjal, csirke vagy pulykasonkaval, zöldsegekkel. Ebedelni van lehetösegem az iskolaban. A fött etel melle zöldsegek közul valaszthatunk. Vacsorara altalaban 250-300 g sovany turot eszem valamilyen gyumölccsel. De van amikor fött tojast vagy konzerves szardiniat( ezeket ritkabban) Igazabol csak az a problemam, hogy nem menstrualok 5-6 honapja. Nem szeretnek hizni."

2016. aug. 29. 10:34
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Amit leirtam idezöjellel az az IGAZSAG, tenyleg öszinten irtam. Nem olyan sulyos a helyzetem, mint a kökemeny anorexiasoknak, akik napi egy almat, joghurtot satöbbit esznek. Csak az az EGYETLEN gondom, hogy nem menstrualok. De nem akarok hizni, nem akarom, hogy a pszichiater korhazba kuldjön es felhizlaljanak vagy kenyszertaplalast, stb. hajtsanak rajtam vegre. Ugye nem fogok korhazba kerulni?
2016. aug. 29. 10:37
 2/36 A kérdező kommentje:
Segitsetek legyszi!!! Tapasztalatbol is irhattok! Köszi :)
2016. aug. 29. 10:39
 3/36 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg elég sovány vagy a magasságodhoz képest, ha beteg vagy akkor híznod kell és ez nem "szeretnék-nem szeretnék" kérdés.
2016. aug. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%

De miert nem akarsz hizni? Ehhez a magassaghoz 50 kg korul lenne normalis.


Amugy 45-el sovany vagy, de meg nem az anorexia kategoria szerintem. Kuldesz egy kepet esetleg ? Ugy konnyebb megitelni.

2016. aug. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
77%
Nem a súly számít hanem az összkép ( izom zsír aránya stb...) minimum 50 de ha egészséges sportos vagy akkor 60-65 kiló is jó lenne. Ha azt írod hogy ilyen súly mellett nem akarsz hízni, akkor az önértékelésed nagyon nincs rendben. Ráadásul esetedben komoly egészségügyi problémák is jelentkeznek már ilyen fiatalon ami kihathat az egész életedre.
2016. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
43%

Úgy kerülheted el,ha betartod a szakember tanácsait! Ezzel a súllyal még nem kerülsz kórházba, de néhány kg minusszal már igen.........

Ennél többet kell enned. Amíg ilyen alacsony a testsúlyod, az sem baj, ha egészséges ételeket nem nagyon eszel. Egyél olyan ételeket, amiben több zsír van és szénhidrát, mert híznod kell, és a gyümölcstől meg a sovány túrótól nem fogsz...

2016. aug. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
43%

Anorexiás vagy, rengeteg betegséged lesz később, amik nem halálosak, de nem lehet gyereked, nem tudsz dolgozni a fájdalomtól, nem véletlen, hogy a szegényebb országokban nem élnek sokáig.

Ha 40kg leszel, vagy sokat nősz, akkor leszel életveszélyben, akkor küldenek korházba.

2016. aug. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
15%
Kedves 6# os kérlek meséld el, hogy a gyümölcstől amit vacsorára eszik már miért ne hízna? Persze nem mindegy mit takar gyümölcs alatt. Azt pedig szépen kérlek ne javasolt hogy egészségtelen ételeket fogyasszon. Valószínűleg a koplalás és a kevés ch miatt az izmokat elégette a szervezete amin a zsíros kaja nem fog segíteni. Rengeteg szénhidrát és rendszeres erő növeléssel rendbe hozható a dolog, a túró és a gyümölcs pedig esetedben szerencsés választás. Napi 5 étkezés kellene minimum és nem lenne rossz vitaminokat szedni.
2016. aug. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
43%

Mindig ilyen volt a súlyod? Vagy fogytál?

Ez nem olyan vészes soványság egy ilyen korú lánynak, ha ilyen az alkatod. Akkor gond, ha direkt ilyenre fogytál.

Az kicsit aggasztó, hogy nem szeretnél hízni.

Én is nagyon sovány voltam lányként, de én mindig hízni akartam, csak nem tudtam.

Szerintem egyébként nem fogsz kórházba kerülni, mert nem olyan rossz az állapotod. Eszel is, és nem csak naponta egy almát :) Szóval legyél nyitott, beszélgess az orvossal és majd kiderül, hogy mire fogtok jutni. Fogadd meg a tanácsaikat. Legyél őszinte. Ha van valami rossz szokásod, azokat is mondd el. Mert most úgy írtad le, hogy te egészségesen étkezel.

A mensi miért maradt el? Hirtelen fogytál?

Ha nem, akkor esetleg más oka is lehet, nem feltétlenül a súlyod.

2016. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
29%

#8: És szerinted mennyit fog hízni egy kis gyümölcstől??

Nem mondom,hogy innentől táplálkozzon egészségtelenül,de ha megeszik egy pörköltet nokedlivel, vagy néhány szelet pizzát, vagy egy tábla csokit, ami oké,hogy nem egészséges, de senki nem halt még bele. Akkor legalább hízna, mert neki most erre van szüksége..

2016. aug. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!