Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális/fizikai betegség?...

Mentális/fizikai betegség? Vagy csak kimerült?

Figyelt kérdés

Párom 21 éves. 3 éve vagyunk együtt, kb 4 hónapja megváltozott. Nem élünk együtt, hétvégén találkozunk, hétköznap beszélünk, de keveset, sokszor hivatkozik arra, hogy fáradt, ki akar kapcsolódni egy videojáték mellett vagy aludni. Én megertoen bolintok mert tudom, éjjel fent van 1-2-ig és 5:30kor kel a munka miatt, hétvégén 1 napot végig szokott aludni. Sokszor nagyon ingerült, feszült, hihetetlenül gyorsan vezet (azt mondja így adja ki a stresszt, de szerintem ez sem normális) Alig beszélget másokkal rajtam kívül, maximum a kollégáival hétköznap.


Jön egy kattanás és találkozik a haverjaival akikkel egyébként nem beszélget csak ha kimegy hozzájuk a városba. Elvisz engem ide-oda. Igazi energiabomba. Heti 1-2 alkalommal ilyen pár órára.

(ha együtt alszunk akkor nincs alvás zavara, normális időben fekszik és kel, végig tudja aludni az éjjelt).


A mentális egészségével minden rendben van ezen felül. Értékesnek érzi magát, nem voltak sosem öngyilkos gondolatai, hatalmas tenniakarás és célok vannak a szemei előtt.


Juliusban voltunk kirandulni/kikapcsolódni, nagyjából 1 hónapig utána jó kedve volt, nem volt ez az ingerultseg. Lehet ki kéne kapcsolni az agyát kicsit?


Valami mentális zavar? Esetleg valami testi probléma mentális visszutese? (183-4 cm/50 kg, lehetnek vitamin és hormonproblemai így?)

Vagy tulreagalom és a munka szívja le ennyire?


2021. aug. 20. 11:10
A kérdező szavazást indított:
Mentális zavar
Vitamín és hormon probléma lehet
Túl kimerült, lazítani kéne
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell ezeket ennyire különválasztani. Valószínűleg a hosszan tartó kialvatlanság, kimerültség miatt mentális problémája alakult ki. Mindezek mellett lehet hormonproblémája is, vitaminhiánya is.
2021. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen gondoltam, hogy ezek ötvözete is lehet ebben.

Erre milyen megoldást lehet találni? A szakemberen kívül, sem az idejebe, sem a tudataba nem fog beleferni hogy "nem normális"

2021. aug. 20. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Még egy vérvételre se lenne hajlandó?

Egyébként valahogy próbáld rávenni, hogy aludjon többet, esetleg vegyél neki multivitamin tablettát.

Ha semmin nem hajlandó változtatni, akkor passz. Akkor el kell jutnia arra a szintre, mikpr már ő maga is kellőképpen érzékeli, hogy rossz neki, rosszul van.

2021. aug. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem.. Vérvételre sem. Ő azt vallja, hogy jól van. Próbáltam vele tudatni, hogy mi a helyzet, de nem igazán jutott el hozzá, túl fáradt volt megérteni, de ha olyan hangulatban kaptam volna el, akkor leorditotta volna a fejem hogy neki semmi baja.

Azt hogy keveset alszik, igyekszik belatni lassan mostmar, de annyi dolga van, hogy egyszerűen nem bírja. Nem szeretném ha eljutna a végkimerültségig.

2021. aug. 20. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!