Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül érzem magam, önbizalom...

Egyedül érzem magam, önbizalomhiányom van és félek a jövőtől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, piacképes diplomám van, igaz nagyon kevés gyakorlattal rendelkezem a szakmámban.

Rossz anyagi körülmények között nőttem fel, a szüleim elváltak. A házunk mindig rendetlen, piszkos volt, anyukámnak nem volt soha ideje takarítani.

Szerencsére a mamámnál lakhattam, amíg el nem végeztem az egyetemet, mégis anyukám mindig megjegyzi, amikor itt vagyok, hogy neki mennyit köszönhetek, meg hogy mennyibe kerültem és hogy majd mennyit adjak havonta neki, ha elhelyezkedtem. Pedig az utóbbi 5-6 évben kb csak a mamámra számíthattam.

Nem nagyon tudok senkivel semmit megbeszélni, a mamám nem nagyon ért a mai dolgokhoz és fárasztják is (már elég öreg), ha anyámnál vagyok neki meg ideje nincs. Barátaim már szinte egyáltalán nincsenek, nagyon ritkán beszélek bárkivel is. A legjobb barátom tavaly nyáron öngyilkos lett, hasonló volt az érdeklődési köre és vele mindent meg tudtam beszélni, nagyon sajnálom, hogy meghalt.

A legnagyobb bajom az, hogy nagyon félek a jövőtől. Szeptemberben szeretnék albérletbe költözni Budapestre (akkorra lesz elég pénzem az első hónapra), viszont félek, hogy milyen lesz egyedül lakni és attól is, hogy nem fogok tudni egy új munkahelyen helyt állni és ki fognak rúgni. Szeretnék elkezdeni ismerkedni is, még nem volt barátnőm és már jó lenne, de ettől is félek.

Kis korom óta önbizalomhiányom van, hogy nem fogok megfelelni, hogy lehet ezen változtatni?



2021. aug. 23. 01:34
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Pedig el kell hinnéd, hogy sikerül egyedül is helyt állnod. Ne higgy az ilyen negatív gondolataidnak. Nincs olyan probléma, amire ne lenne megoldás. Szerintem mindenképp költözz külön albérletbe, a szüleidnek pedig semmi pénzt ne adj, érzelmi zsarolás csak, amit csinál anyukád. Ezen kívül pedig nem kell aggódnod, ha esetleg kirúgnak, ha nagyon gáz a szituáció, akkor betanított munkát bármikor tudsz vállalni, onnan hidd el, nem küldenek el annyira könnyen 😀 de egyébként ha sikerült elvégezned az egyetemet, akkor biztosan helyt tudsz állni majd a munkában is. Hidd el, a munka világában is átlagemberek vannak, nem kell felni senkitől, csak állj ki magadért és higgy magadban. Ha lesz több pénzed én javaslom, hogy jár valami pszichoterápiára, esetleg ilyesmi önismereti/pszichológiai csoportokba.

De ha van hobbid, érdemes azon belül ilyen csoportokat keresni, és ott biztosan tudsz barátokat találni.

Bár én nő vagyok, de nekem sincs fent senkim Pesten, csak akiket itt megismertem, de mély barátaim így sem igazán vannak. Gyakran az aktuális párkapcsolatommal éltem, de sokszor vadidegenekkel együtt bereltunk közösen egy lakást. Annak is megvan az árnyoldala, de velük is lehet ismerkedni.

Már lehet nem értelmes amiket írok, de a lényeg, hogy muszáj elhinned, hogy semmi okod a félelemre, csak légy bizakodó és kitartó. De ha van esetleg kérdésed, írj rám 😀

2021. aug. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gratulálok az egyetemhez! Ez több, mint a semmi, nekem például nincs.


Ez velem is van, hogy túlgondolom a dolgokat és parázok, hogy mi lesz.


Szerintem neked barátok kellenek. Szívesen beszélek veled privátban, írj ha akarsz!

2021. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A helyzet változatlan, azzal a különbséggel, hogy még egy évet maradtam a mamámnál gyűjteni. Kiemeltem a kérdést, hátha kapok tanácsokat.
2022. jan. 29. 18:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Dolgozol már? Dolgozzál! Ha kirúgnak, majd mész máshova. Mással is volt már ilyen, mégis vígan él. :) A munka hozza a sikerélményeket, ami építi az önértékelésedet, amitől pedig majd egyre jobban megy minden. Persze nem egyik napról a másikra, türelem!

Ne akarj direkt "elkezdeni ismerkedni", hanem csak járj mindig nyitott szemmel: ha eleget vagy emberek között, akkor előbb-utóbb találsz majd szimpatikus lányt. Az új munkahely, az új lakóhely is hozza magával a lehetőségeket.

Ne akarj tökéletes lenni: vegyél példát azokról, akik sokkal lazábban veszik az életet. Ne csinálj minden úgy, ahogy ők, de lesd el tőlük a trükköket, amik ahhoz segítenek hozzá, hogy ne félj úgy összességében, az egésztől.

2022. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dolgozni nem mindenki tud azonnal elmenni, max. heti néhány napra. Pl. nekem is a következő hónapom csak orvosokból fog állni, és rengeteget hiányoznék.
2022. jan. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!