Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás ,pánikbetegség...

Szorongás ,pánikbetegség ellen mi vált be?

Figyelt kérdés
Valakinek lenne kedve erről beszélgetni?33 éves vagyok,és már nagyon régóta tart ez nálam...És ha esetleg van pszichológusról, terápiákról véleménye valakinek azt is szívesen meghallgatnám,hogy érdemes -e eljárni,melyik a legjobb....:)

2021. aug. 25. 16:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
32%
Más néven a félelem egyik fajtája! Ha felerősödik a félelmed, a valóságod is olyan lesz. Paranóia, gátlás stb. Teljesen csak is a test edzés, a test karbantartása tudja elmulasztani és a megfelelő önvédelem. Teljesen biztonságos félelem nélküli területen, otthonban nincs se gátlás, se paranoia.
2021. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Volt egy pánikrohamom otthon,és azóta mindíg szorongok ha haza kell menni....Azt nem tehetem meg hogy kerülöm a saját otthonom :(
2021. aug. 25. 17:03
 3/28 anonim ***** válasza:
89%
Pszichoterápia. Fordulj klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoerapeutához.
2021. aug. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
1 hete voltam,és most várnom kell mert nyaral.De szerintetek az segít? Mert sokan írták, hogy még a terápiák után sem érzik jól magukat...
2021. aug. 25. 17:17
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

Pszichoterápia.

Egy terápia eltarthat évekig is.

Van akinek szüksége van mellette gyógyszeres támogatásra (nem nyugtatókra), van akinek nincs.

Nekem a kettő együtt vált be.

2021. aug. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
És így úgy érzed ugyanolyan életet tudsz élni, mint a betegség előtt, vagy csak már megtanultad hogyan kezeld ?
2021. aug. 25. 18:37
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Feldolgoztam azokat a dolgokat amik okozták a szorongást és a depressziót nálam. Nekem közel két évig tartott a terápia, azóta nagyjából fixen stabil vagyok. Nyilván vannak dolgok amik megvágnak lelkileg, de nem esek vissza már ugyanoda, mint régebben.. Mielőtt szakemberhez fordultam, több év is eltel, 3-4. Utána is a harmadik szakember vált be nálam.

Szóval hajrá, szerintem ez egy nagyon jó út lehet, ha egyszer ráveszed magadat, van kiút! :)

5-ös voltam.

2021. aug. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
58%

Üdv bár nekem panikrohamom

Sosem volt de 3 éve nagyon

Szorongtam minden nap otthon

Az utcán a munkahelyen plusz

Ürességet kilátástalan világvége hangulatom volt

Semmi nem mulasztotta el

Mindenféle gyógyszert

szedtem de semmi hatás

Majd hallottam a bélflóra egyensúlyának fontosságáról

És elkezdtem szedni a Protexin balance-t és két hét után jelentősen csökkent a szorongásom már két hónapja jobban vagyok de még szedem

Persze így sem vagyok 100as

De sokkal jobban vagyok

Érdemes lenne kipróbálni

Hátha segít 5-6 ezer forintot megér havonta ártani nem fog

Remélem hogy valamit segítettem üdvözlettel

2021. aug. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes tőletek,hogy ilyen sokan írtok,és jó érzés olvasni,hogy tényleg van ebből kiút....A Protexin balanceról még nem hallottam,utána olvasok,és mivel tényleg szeretném hogy jól legyek,ezért minden megoldást kipróbálok :)
2021. aug. 25. 19:40
 10/28 anonim ***** válasza:
75%

Itt nincsenek kerülőútak... Ha ezek a vény nélkül kapható "csodaszerek" működnének, akkor nem lenne több millió ember, aki pánikbetegséggel és szorongással küzd.

Az egyetlen hosszútávon is működő kezelési módszer a pszichoterápia és - amennyiben szükséges - a gyógyszeres kezelés kombinációja. Sok időbe fog telni és rengeteg kitartás kell hozzá.

Keress egy jó klinikai szakpszichológust vagy pszichoterapeutát.

2021. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!