Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-osok, hogyan...

Borderline-osok, hogyan vagytok képesek kezelni az érzelmi viharaitokat?

Figyelt kérdés
Nemrég diagnosztizáltak ezzel a betegséggel és bár írtak fel hangulatstabilizálót és antidepresszánst is nekem, vannak pillanatok, amikor teljesen elfog a pánik olyan szinten, hogy órákig csak nézek magam elé és meg tudnék pusztulni, főleg ha aggódni kezdek valakiért. Emellett gyakori a "teljes üresség" és a felhőtlen derű gyors váltakozása. Próbálok nyugodt maradni ilyenkor, illetve nem ráterhelni ezt a környezetemre, de annyira feszít belül az utóbbi időben ez a sok érzés, hogy félek, nem tudom magam idővel kontrollálni. Ti hogyan tudtok túllendülni az ilyen érzéseiteken?

2021. szept. 2. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálok találni valamit, ami teljesen elvonja a figyelmemet. Pl. egy számítógépes játék, ami közben végig figyelnem kell. Én a borderline-t úgy élem meg, hogy a fókusz hiánya miatt állandóan múlttal meg jövővel kapcsolatos dolgok miatt szorongok és túl sokat gondolkodom magamon. Akkor érzem a legjobban magam, ha van egy társaság körülöttem, akikben megbízom, és van valami feladat, amin dolgozni kell. Ezért volt, hogy középsuliban még jól funkcionáltam, mert akkor még adottak voltak a keretek (bár a magánéletemben akkor is szarul voltam). De általában jobban érzem magam, amikor koncentrálni kell valamire és meg van szabva, hogy mennyi idő alatt kell valamit teljesíteni.
2021. szept. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is a videójátékokkal oldódtam fel, főleg rpg-kel. De sajnos már egy ideje egyáltalán nem köt le, ahogy az olvasás se. Formális csoportokban pl. nem annyira hatalmasodik el rajtam a „bpd” (suli, munka stb...), de ha barátokkal vagyok, akkor is ugyanolyan szharul érzem magam, nagyon ritka az, hogy „önfeledten” boldog vagyok, pedig szeretem a barátaimat. Gyógyszerek pár hónapig használtak, aztán max dózis növeléssel éreztem belőlük vmit, de inkább hagytam a fenébe őket. Most ami enyhít a helyzetemen, ha a háttérben legalább megy vmelyik kedvenc sorozatom. Ha nagyon kezdek szétesni, akkor inkább lefekszek aludni (ha tudok).

Jól esett ideig-óráig, ha valakinek el tudtam mondani, hogy min megyek keresztül, vagy szimplán megélhettem mellette az érzéseimet, de úgy vettem észre, hogy ebbe belefáradt a környezetem és ha vmi talit/eseményt visszautasítok és elmondom az okát, akkor azt kifogásnak ítélik meg.


Voltam rehabon, jártam pszichiáterhez stb... egy darabig jól éreztem magam (legalábbis azt hittem), így a környezetem is úgy állt hozzám, mint ha nem is lenne semmi bajom, aztán most, ha felhozom h nincs jó kedvem, akkor azt vmi mainstream szöveggel lekezelik (pl. biztos az időjárástól van rossz kedved). Azóta senkinek nem mondok egy rohadt szót se az igazi érzéseimről, mindig felfeszek vmi álcát az adott emberekhez/körülményekhez megfelelően. Valahogy ez által sikerült azt elérjem, hogy ilyenkor tudok funkcionálni mint egy átlagos ember, lehet h az miatt, ahogy az első válaszoló írta, hogy ilyenkor arra fókuszálok, hogy ne essek ki az elvárt szerepemből.

2021. szept. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: az álca nekem is "működik", illetve, ösztönösen ezt csinálom már nagyon régóta. Mindössze annyi a probléma vele, hogy közben az életem nem lesz önazonos, és elkezdem felvenni mások személyiségét, de közben otthon más valaki vagyok.
2021. szept. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!