Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Már pár éve az van, hogy nincs miért élnem. Sokszor tehernek érzem magamat, és rosszul érzem magamat a szüleim miatt. Alsós koromban sokáig bántottak, aztán másik suliba kerültem 1 éve. Hamarosan végzek, el is határoztam hogy hová megyek tovább tanulni. Büszkék rám, de még is nyomasztó érzést érzek. Őszinte vagyok és realista, emiatt negatívnak hívott két barátnőm.


A legjobb barátnőm lassan 3 éve halt meg, nem sírtam akkoriban mert sokkban voltam. Ám az érzelmek mostanában kezdenek uralkodni rajtam, akkor is csak este. Nem tudtam gyászolni.


Sok sértést kapok, sokszor idegennek érzem magamat, nincsen életkedvem de mosolygok, alvás zavarom van, fáradtnak érzem magamat az élethez. Fizikai és szellemi fájdalmat érzek, mellesleg nagyon fáj a fejem. Egész nap érzelem mentes vagyok, csak mosolygok de este sírok, mert eszembe jutnak a dolgok. Öngyilkosság is előfordult a fejemben, sőt álmomban segít is egy idegen, hogy hogyan öljem meg magamat.


Néha félek aludni, mert túl részletesen álmodom meg a jövőt, vagy azt látom hogy a legjobb barátnőm újra és újra meghal.


Tudnátok segíteni?



2021. szept. 5. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Hát én annyit tudok mondani, hogy menj el pszichológushoz. Nekem is hasonló a helyzet, még én sem voltam, de tervezek menni. Engem motivál az, hogy valami olyan munkám lesz, ahol majd embereknek segítek, ha találsz te is egy neked megfelelő motivációt, akkor biztos sokkal könnyebb lesz.
2021. szept. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is menj szakemberhez. Ha szüleid tudnak fizetni magánt az jó lenne. Beszéld meg velük.
2021. szept. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Lépj be valamelyik szektába, pl lmbtqpzp, vagy vakcina szekta, én még boldogtalan szektást nem láttam...
2021. szept. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképp pszichológus, minimum iskoapszichológus és onnan tovább. Ha szüleid nem fizetik, a családsegítőhöz, háziorvoshoz fordulj.
2021. szept. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de már kértem anyámat, aki szerint semmi problémám nincs. Édesapám nem tud semmit. Mint említettem, mosolygok és úgy teszek mintha minden rendben. Tanulok és bármit negteszek, hogy büszkék legyenek. De néha úgy érzem, hogy valami készül kitörni. Az iskolái pszichológushoz nem szeretnék járni, másoknak nagyobb problémái lehetnek. Tudnátok tanácsot adni, hogy hogyan nyugodhatnék meg és hogy hogyan tartsam vissza ezeket az érzéseket?
2021. szept. 6. 14:35
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Az iskolapszichologus szeretem sem jó ötlet mert vannak akik köpnek a tanároknak. Egyébként ne haragudj, de nem tudom, hogy te magad hogyan tudnál ebből kijönni
2021. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Apukádnak mond el akkor.
2021. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Vedd komolyan magad és menj el az iskolapszichológushoz. Majd ő eldönti hogy kinek a problémája a komoly.
2021. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!