Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félrediagnosztizálták volna...

Félrediagnosztizálták volna az öcsémet? Más is kapott már szögegyenesen más szakvéleményt a szakembertől, mint amivel odament?

Figyelt kérdés
Ő egy nagyon érzékeny, visszahúzódó srác, aki nemigen tud beilleszkedni a korabeli fiúk közé. Ki is volt közösítve elég durván, meg 1-2 esetet leszámítva mindig is inkább a lányokkal volt jóban. Világ életében érzékenyebb, sírósabb volt, könnyen a szívére vett dolgokat, viszont hihetetlenül segítőkész, önzetlen, empatikus, jó hallgatóság, erre egy pszichológus azt mondta, hogy alacsony az érzelmi intelligenciája. :O Le vagyunk hidalva! Egyszer egy másik korábban azzal küldte el, hogy gyúrja ki magát, attól majd lesz önbizalma (nem lett, és nem is az az alkat), de ettől a véleménytől padlót fogtunk! Nem is ment hozzá vissza, keresett utána egy jó szakembert, aki mániás depressziót állapított meg nála végül, viszont a döbbenetünk valahol még tart. Pár emberrel beszéltem a környezetünkben, volt, aki hasonlóról számolt be, de olyanról is, amikor a pszichológus / pszichiáter közhelyekkel akart segíteni.

2021. szept. 6. 10:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Inspiráló. :) Én is ilyen "túlérzékeny" vagyok, mint ő volt és én is minden kudarctól szégyenemben képes lennék elköltözni is a városból. Beilleszkedni nehezen megy és ja, nekem is rossz a memóriám. Hasonlítok elég sok dologban öcsédhez. Tényleg inspiráló a története, remélem nekem is lesz pénzem fizetni végre egy terapeutát. :/ Egyelőre csak a gyógyszeres kezelés jöhet szóba.
2021. szept. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Őszintén kívánom, hogy légy jobban hamarosan Te is! :) Valamint azt is, hogy az első gyógyszernél megtalálják a Neked valót, nálunk elsőre sikerül. Sajnos, van akinél keresgetni kell, hogy mi is a megfelelő neki, de tényleg megéri!
2021. szept. 6. 11:55
 13/20 anonim ***** válasza:

Engem a pszichológusom pszichopatának diagnosztizált, közben kiderült, hogy funkcionáló autista vagyok. De azóta is bennem maradt ez a diagnózis :(


(Az autisták sem mutatnak elég empátiát, de nem azért mert nem éreznek, hanem mert mi szociálisan nagyon közömbösnek tűnhetünk).

2021. szept. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ja és hozzáteszem, soha nem viselkedtem társadalomellenesen!
2021. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Uh, sajnálom utolsó, ez azért nagyon megrázó lehetett, engem is felháborított volna! Kifejezetten sértő ilyen nagy szavakkal dobálózni könnyedén, mint a pszichopátia.
2021. szept. 6. 18:11
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig nem derült ki az autizmusom, addig hetekig úgy feküdtem le aludni, hogy egy rossz ember vagyok, meg sem kellett volna születnem. A pszichológus pedig annyit mondott csak, hogy profin megjátszom az érzelmeimet?!!!

Legszívesebben feljelentést tennék, de jobb tovább lépni.


Az öcsédet is sajnálom, nincs rosszabb, amikor a tényleg érzékeny embereket tekintik érzéketlennek. Nem elég bajuk van, erre még más is beléjük rúg egyet.

2021. szept. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Jézusom, ez nagyon durva, hogy merészelt ilyet mondani? :O Rettenetesen sajnálom, hogy ilyen valóban érzéketlen szemétládához kerültél, aki valószínű rajtad vezette le a dühét... Az ilyet kellene eltiltani a szakmától egy életre! Megértem, hogy szívesen feljelentenéd, és meg is érdemelné!


Igen, mi sem értettük öcsémnél ezt az egészet. Kifejezetten az érzékenysége miatt érte rengeteg sérelem az életben, erre azt kapja meg, hogy neki alacsony az érzelmi intelligenciája...

2021. szept. 6. 20:48
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a bíztatást. Nekem is eszembe jutott közben egy másik felháborító eset. Amikor bántalmazás miatt úgy szorongtam, hogy szinte egy szót is nehezen tudtam kinyögni akkor apám kísért el életem első pszichiáteréhez. A nő nekem esett, hogy mondjam el mi a bajom, mert idézem: "így honnan fogja tudni, hogy nem egy macskákat kínzó ember vagyok"... Akkor ott felálltam és mondtam, hogy köszönöm a kezelést, de én ebből nem kérek. Ilyen sértőt még sose mondtak nekem, Gondolom orvosként találkozott már szorongásos beteggel...
2021. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, akkor már nem dolgozik ott ahol korábban, remélem hogy valaki kirúgta. De sajnos még mindig folytat magánpraxist :(


Mindig jobb minimum 2, vagy 3 szakvéleményt kérni, mert nagyon sok szélhámossal lehet összefutni. Akinek alacsony az érzelmi intelligenciája az elsősorban nem sérül meg és nem is lesz érzékeny. Ismerek pár embert nagyon alacsony érzelmi intelligenciával, ha őket bármi sérelem is érte az életükben, akkor pont hogy nem érzékenyültek el, csak még gonoszabbak lettek.

2021. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Jézusom, miféle sudribunkók voltak ezek? 😯 Hogy lehet valakiről kapásból ilyenre asszociálni hogy macskát kínozhat? Ez inkább arról a nőről árul el dolgokat, valószínű magából indulhatott ki.


Egyébként valóban sok a kókler diplomások közt is. Gondolom csak magoltak, de ténylegesen nem értenek az emberekhez. Egyébként az alacsony érzelmi intelligenciát tényleg könnyű kiszűrni, az olyanok mindent és mindenkit leszarnak, a szívükre se vesznek dolgokat, nem aggódnak senkiért és semmiért, stb. Aki még ezt sem ismeri fel szakemberként, az egy idióta.

2021. szept. 6. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!