Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bízhatok ebben a pszichiáterbe...

Bízhatok ebben a pszichiáterben? Szeritem nagyon félrediagnosztizált.

Figyelt kérdés
Egy 20 perc beszélgetés után azt mondta, hogy bipoláris zavar szerű tuneteim vannak, es azonnal felírt 2 féle gyógyszert. En laikusként mar rengeteget olvastam a témában es a bipolaris zavart teljesen kizárnám, gyakorlatilag minden egyes tunetem a borderline-nal egyezik. Alapvetően szimpatikus volt, kitöltöttem egy tetszet, par nap múlva megyek vissza hozza, illetve egy pszichológushoz is adott időpontot, sőt a pszichiátriára való befekvést is említette. Muszáj végre megbíznom egy orvosban, eddig egy pszichologusnal voltam, hozza soha többet, olyan volt, mintha a szomszédhoz beszélnék. Nem akarok leszólni egy pszichiatert, de mar volt egy csalódásom, a helyzetem nagyon bonyolult, évek óta szinte minden nap öngyilkos akarok lenni es ezt meg is mondtam neki, nem tudom mennyire normális az, ha 20 perc után azt mondja, hogy “bipolaris szerű” tuneteim vannak es azonnal felír 2 féle gyógyszert.
2020. jún. 18. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mit írt fel?
2020. jún. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Milyen tuneteid vannak pontosan?
2020. jún. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Stimuloton-t es neurotop tablettát. Meg nem kerestem rájuk. Nagyon régóta depressziós vagyok, ehhez nyilván nem kell orvos, hogy megállapítsam, kenyszerbeteg szinte mindennel kapcsolatban, szorongok, sirogorcseim vannak, duhkitoreseim es gyakorlatilag a borderline összes tünete. Naponta akár 100x is változik a hangulatom, bármit csinálok ürességet erzek es magányt. Igazából egesz életemben így volt, ezt nagyjából al tudtam neki mondani, aztán elküldött megírni a tesztet.
2020. jún. 18. 12:48
 4/15 anonim ***** válasza:
Fogadd meg a tanácsot és feküdj be a pszichiátriára
2020. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%
A helyedben hallhatnék meg olvasnék egy kis Feldmár Andrást mielőtt hagyod hogy beszippantson a pszichiátria iparága. Egyáltalán nem normális hogy 20 perc után brutal mellekhatásokkal rendelkező bogyókat írnak fel neked. Vajonegkerdezte milyen a vérnyomasod csinaltatott evy verképet? Gondolom nem. Akkor felejtsd el ezt az embert. Én olyan messze menekülném tőle amilyen messze csak lehet. Ne akarj diagnozisokat magadra aggatni. Szarul vagy mert valami nem jó az életedben. Lehet hogy túl régóta és fogalmad sincs. Inkabb pszichológusokkal próbálkozz. Azok közül is nehéz jót találni tusom én is csalodtam csak eddig. De ők még mindig kevesebbet ártanak mint egy pazichiáter aki 20 perc alatt p vizsgálattal állít fel egy diagnózis. Nem ártana neked egy kivizsgálás orvosi! Mert egész apró dolgok is okozhatnak ilyen tüneteket. Pl vérszegénység, kálcium hiány, valamelyik b vitamin hiánya, pajzsmirigy alulműködés. Engem már ezekkel küldtek pszichiátriára aztán kiderült van oka a rosszulléteimnek de simán felirtak a kétféle bogyót vérszegenységre. Csak mert folyton szédültem meg álmos voltam. Szuper lett volna ha beszedem.
2020. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Egy teszt alapján felírt 2 gyógyszert. Taps! Vállalnál mondjuk egy kemoterápiát ha az onkológus csak egy tesztet töltetne ki veled? Vagy egy műtétet?

Az orvosok nem teszt alapján szoktak diagnosztizálni és gyógyszereket felírni.

Aki ilyet tesz azt kuruzslónak hívják. Nem értem ezt miért fogadod el egy pszichiátertől miközben ha a háziorvos csinálna ki lennél akadva. A kérdesedből ítélve te is érzed, hogy ez nagyon gáz. Ha a pszichológus teszteket töltet ki veled az egy dolog. Ő böcsesz szakon végzett. De a pszichiáter orvos!

2020. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A teszttel semmi gond, ez egy 600 kérdéses alapteszt volt, amit mindenkivel kitöltetnek. A két gyógyszert csak a beszélgetésünk alapján írta fel, ami nekem sem tetszik, meg nem is váltottam ki őket. Nagyon súlyos depressziom van es személyiségzavarom is, muszáj találnom egy szakembert, akiben végre megbízhatok. Pszichologusnal mar voltam, az borzalmas élmény volt, semmilyen szakértelmet nem éreztem rajta es rögtön azt mondta, hogy nekem mar pszichiaterre van szükségem.
2020. jún. 21. 19:52
 8/15 anonim ***** válasza:
No akkor ez valóban egy rossz pszichológus volt. De ez nem jelenti azt hogy mind rossz. Sajnos sok a rossz de ne add fel hiszen rólad van szó. Lehet fofsz még.találkozni 10 rosszal és a 11. lesz a megfelelő. Kezd azzal a terápiadat hogy mert szólni ha nem tetszik valami. Tudod ők érted vannak nem fordítva. Ha magán és fizetsz is érte pláne. Ez egy szolgaltatás és ha pocsék akkor lehet szólni. Az étteremben sem eszi meg az ember a.romlott kaját és meg ki is fizeti :) ha tbs akkor is fizetsz érte csak nem közvetlenül. Szerinted.ha most elutaznál a Maldív szigetekre valakivel akit szeretsz és ő is viszont szeretne akkor is sírnál és öngyilkos gondolataid lennének?
2020. jún. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs fizikai es lelki erőm végigmenni 10 rosszon... plusz az is igaz, hogy elég undorítónak tartom, hogy 10, akar 15 ezret is elkerhetnek 50 perc beszelgetesert... ennyi pénzért akkor mar hipnotizaljon es gyógyítson meg 5 alkalom után. Ez nyilván csoda lenne, ami nincs. Úgy érzem ez az utolsó mar egy tesztkérdés, de válaszolok: sem lelki, sem fizikai erőm nem lenne a Maldiv-szigetekhez, utaztam en mar sokat életemben es akkor is csak arra tudtam gondolni, hogy úgyis vége lesz es külföldi városokban sétálva is csak hatalmas ürességet éreztem. Ha en valakit szeretek, ami eddig 2x fordult elő, akkor teljesen függő leszek, mar nem egészséges szinten. Azon a két személyen kívül minden más férfit gyűlölök, velük viszont soha nem lesz semmilyen kapcsolatom.(párkapcsolatra amúgy is képtelen vagyok), Szóval, nem a maldiv-szigetek a szerelmemmel(ami soha nem lesz es nem is lehet) nem lenne megoldás. Az egyetlen megoldás egy új agy lehetne. Egyébként pedig marad az öngyilkosság.
2020. jún. 21. 20:28
 10/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, semmi extra gyógyszert nem kaptál, szedd be őket nyugodtan!
2020. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!