Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet "kíméletesen"...

Hogyan lehet "kíméletesen" megszabadulni egy borderline személyiségzavaros nőtől?

Figyelt kérdés
Teljesen függő lett tőlem, egész nap hivogat, irogat, emellett rettenető nehéz természete van. Sok dühroham, vádaskodás, öngyilkosággal való fenyegetőzés, önsértés,stb. Rettentő nehéz vele így lenni, és fárasztó. Viszont úgy érzem, lehetetlen "kirakni" , nem lehet tőle megszabadulni. Sajnálom hogy ilyen, de én sem tudom így leélni az életemet. Ezt persze nem érti meg, teljesen bekattan ahogy felvázolódik , hogy nincs értelme a kapcsolatunknak. Kit mit tenne?

2021. szept. 7. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Mondanám neki, hogy nem szeretem, és soha nem szerettem. Különben is, megcsaltam/van valakim.
2021. szept. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Viszlát az életemből, éld a sajátod.
2021. szept. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmondod neki, hogy vége, nem vagytok egymáshoz valók, találjon egy kedves férfit magának, téged ne keressen többet és nem válaszolsz az üzeneteire, semmire. Ezt csak így lehet, szerintem ez a legkíméletesebb. Az a baj, hogy esetleg válaszolnál és megnyugtatnád vagy lassan akarnád, akkor reménykedni kezd, ami meg még fájdalmasabb.

Úgy kell, mint egy sebtapaszt letépni, aztán elkezdi nagyon lassan feldolgozni és nincs lehetősége visszaesni beléd. A lényeg, hogy többet ne beszélj vele, akármit ír, ha pedig megjelenik, akkor elküldöd azzal, hogy neked már nincs mondanivalód.

2021. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogorvos sem órákig húz egy fogat. Megnyomja, kihúzza, kész. Fölösleges nagyon túlbeszélni. Megkéred, h ne írogasson, ne hívogasson, szeretnél tovább lépni. Ha folytatja, akkor tiltás, törlés, számcsere. Ha ezek után az ablakodat dobálja kaviccsal éjszaka órákon át (tudok ilyenről), akkor feljelentés zaklatásért, távoltartási végzés. Legközelebb már a rendőrök fogják elvinni. Ebből azért már általában szoktak érteni.
2021. szept. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pontosan! Ahogy a 4-es írta. Segíthetünk még bármiben is? :)))
2021. szept. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Én is boderline-os vagyok, de nem ennyire durva. Ha van benned egy kis empátia iránta, akkor még most leírod neki, hogy mit gondolsz erről a sztoriról és hogy vége van köztetek.

Nagyon nyomorult érzés, amikor a másik már kacsingatna kifelé, de még teszi neked a szépet, ilyen állapotban, amiért a gyerekkori érzelmi elhanyagolás is felelőssé tehető. Egy pokol lehet az élete melletted, ha nem zárod le vele még most.

2021. szept. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Még valami:


Ez a ragaszkodás nem neked szól. Ha így írsz róla, nem is szereted valószínűleg. Ő meg folyton azon kattoghat, hogy miért vagy hűvös vele és tolod el magadtól. Ez sokkal inkább fokozza a ragaszkodását és hogy instabilan érzi magát. Ha még most tisztába tennéd a sztorit, hidd el, hamarabb túllépne rajtad, mint te a dolgon. Ahogy kapni fog valakitől egy kis szeretetet és ragaszkodást, oda fog húzni. Te le leszel koptatva. Viszont így legalább esélyt adnál neki, hogy ő is boldog lehessen végre. Ne használd ki az érzéseit azért, hogy ego boost-olj azon, hogy egy nő ennyire odáig van érted, mert nem sportszerű. Ezzel pedig szeretnek visszaélni a “tőlünk ellenkezően nem debil” emberek… Valószínűleg ő lenne a legboldogabb, ha meg tud majd szabadulni ettől a “favourite person” köteléktől.


20/L, borderline

2021. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

szia,


a borderline kapcsolatfüggő, neki nem társ vagy, hanem testrész, amit nyilván nem akar elveszíteni. kb. mint heroinfüggőnek a szer. nem fogja sem megérteni, sem elfogadni, sajnos a normális szakítás nem célra vezető. ahogy előttem is írták, teljesen meg kell vele szakítani a kapcsolatot és még azután is évekig szenvedni fog, hogy egyáltalán nem beszéltek.


(egy borderline)

2021. okt. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!