Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetném le a szorong...

Hogyan győzhetném le a szorongást?

Figyelt kérdés

Kb. 1.5 hónapja szorongással és pánikbetegséggel küzdök újra, amelynek kiváltó okát sikerült néhány napja végre megállapítanom, ami egy konkrét esemény, ami néhány évvel ezelőtt nagy törést okozott az életemben, hasonló tünetekkel.

1.5 hónappal ezelőtt ismét megtörtént ez az esemény, illetve holnap ismét meg fog, remélhetőleg utoljára, és ennek tudatában már néhány napja periódikusan tör rám a szorongás, halálfélelem, egyedülléttől való félelem stb.

Jelenleg párkapcsolatban élek, a párom nagyon megértő velem szemben, viszont néha annyira elhatalmasodik rajtam a szorongás, hogy csak nézek rá, és olyan gondolatok gyötörnek, mint pl "nem szeret", "nem szeretem". Ez természetesen alaptalan, viszont iszonyatosan megnehezíti a mindennapokat.

Elkezdtem egy gyógynövényes készítményt szedni, ami segít kordában tartani egy ideig a szorongásom, de utána ismét rám tör a pánik és az aggódás.

Van valamilyen tippetek, amivel gyorsabban kiszabadulhatnék ebből az "agyi fogságból"? A másfél hónap alatt sokat javultam egyébként, de a holnapi esemény ismét taccsra tett.



2021. szept. 9. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Miért nem fordulsz szakemberhez? Egy klinikai szakpszichológussal vagy pszichoerapeutával ezt nagyon jól lehet kezelni.
2021. szept. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a holnapi nem valamilyen szociális fóbiával összeegyeztethető esemény? Amikor tipikusan sok ember szeme van rajtad stb.
2021. szept. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mivel nem szeretném személyiségi okokból megosztani a konkrét eseményt, így egy másikat mondok.

A volt toxikus, bántalmazó párkapcsolatomban a bográcsozás volt egy olyan esemény, ami mindig összekötött minket az exemmel, így a szakítás után a bográcsozás egy olyan dologgá vált az életemben, amit soha többé nem akarok csinálni, mert rá emlékeztet és a borzalmas dolgokra, amik történtek.

2021. szept. 9. 22:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire alkalmazható a te esetedre... de próbálj ebbe az eseménybe holnap úgy belemenni, hogy nem társítasz hozzá semmilyen elvárást vagy érzelmet.

Lehet hogy ugyanaz történik ami korábban de mi a garancia rá, hogy ugyanazok lesznek a helyzet összetevői (helyszínek, emberek, érzelmi állapotok stb.) amik annak idején voltak? A kimenete tőled is függ, tehát érdemes úgy benne lenni a helyzetben, hogy van kontrollod felette. Nekem is pl. mindig mantráznom kell egy még ki nem ismert társaságban hogy "nem vagyok alávalóbb itt bármely más személynél" stb. és így folyamatos "észnél vagyok" ami elég magam szánalmas manipulálása de arra a rövid időre működik.

Képzeld tehát azt, hogy te tartod holnap a kezedben a dolgok alakulását - legalábbis ha érkezik feléd valami fenyegetés, azzal szembe tudsz majd nézni. Mindenki szembe tud amúgy csak folyamstosan észnél kell lenni, nem lankadhat a figyelem vagy inoghat meg a magadba vetett önbizalmad (még ha az mesterkélt, erre az időre összekapart is).

2021. szept. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!