Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszihiáter generalizált...

A pszihiáter generalizált szorongásra Elontril-t és frontint ìrt fel.Az első pár napban semmit nem éreztem, viszont mostmár a 10.napja szedem, és sìrògörcsök törnek rám, enni alig tudok az állandò hányingertől,nagyon levert vagyok. Tapasztalat?

Figyelt kérdés

2021. szept. 18. 12:53
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
45%
20# Én magánra gondoltam. De örülök, hogy neked összejött államiban! Sajnos a legtöbb helyen nem így megy. Nálunk több hónapos a várólista, rövid a terápiás idő, és össz-vissz 2 klinikai szakpszichológus van.
2021. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
21es: én elkértem az elérhetőségét, felhívtam és a következő héten már mehettem is hozzá, úgy néz ki akkor tényleg szerencsém van. :) Egy alkalom az egy óra, de a múltkor pl. volt még egy pár kérdésem és kedvesen válszolt is rá így végül 75 perc lett. :)
2021. szept. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
45%
22# Ilyenről még nem is hallottam :D Óriási szerencséd van, remélem mielőbb rendbe jössz :) A több hónapos várakozási idő, néhol 20-30 perc/alkalom és a korlátozott alkalomig tartó terápia a jellemző. És sok esetben olyan szakemberekkel, akik vagy tapasztalatlanok, vagy belefásultak már, vagy annyi kliensük van, hogy azt sem tudják merre áll a fejük. (Tisztelet a kivételnek.)
2021. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
51%
23as: köszönöm, én is sikeres gyógyulást kívánok neked. :) Első alkalommal 3db A/4es lapot teleírt arról amit mondtam/meséltem, végig figyelt rám, elmondta a véleményét és az alapján én meg csak néztem, mert olyan jellemzést mondott rólam amire csak bólogatni tudtam, hogy igen, ez vagyok, tényleg ilyen vagyok, meg is lepődtem. Aztán felvázolta milyen elképzelései vannak és hogyan fog folytatódni a terápia.
2021. szept. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
29%

Figyelj a légzésre, csökkentsd a levegovetelt lassan keveset mélyen be aztán hosszan sokáig ki.

Ha egy cernaszálat az orrodhoz tesznek, az ne mozduljon meg.

Próbálj meg leülni és meditálni. Majd írj egy hét múlva a változásról.

Nekem ez segített gyógyszer nélkül.

2021. szept. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
50%

Előző vagyok, próbálj sétálni, kocogni. Odafigyelni a légvételre közben is. Az a baj, hogy a szorongáskor túllélegzünk.

Minimalizálni kell az oxigén felvételt.

Lassú kifújás és néhány perc után erezhető a változás.

2021. szept. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
47%

"Minimalizálni kell az oxigén felvételt."

Nem akarok morbid lenni, de erről az "Alfonz a szipus" nevű klasszikus videó ugrott be, néhány perc után ő is érezte a változást és nem úgy tűnt, mint aki szorongana. :D


A viccet félretéve az utolsónak igaza van, a túllégzés tényleg csak rontja a szorongásos tüneteket és a pánikrohamot is, a legfontosabb ilyenkor nem kapkodni a levegőt és a felületes légzést hanyagolni kell.

2021. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
40%

A szerotonin háztartás zavara (ami pánikrohamot, GAD-t okozhat), gyakran örökletes, nem gyógyítható véglegesen, de szinten lehet tartani, akár terápiával, gyógyszerrel, vagy mind a kettővel.


Szorongásra sokszor nem, pánikrohamokra viszont írnak fel gyógyszert, mert alapvető funkciókat nem tud ellátni az ember.


Az én családomban ez nagyon is örökletes probléma. A nagymamám öngyilkos lett, édesapám depresszív, a húgom pánikbeteg, én meg októberben megyek klinikai szakpszichológushoz, mert az elmúlt 1 év karantén egyetem alatt teljesen magamba zuhantam, nem hiszem, hogy megúszom a gyógyszert. És nem most kezdődött, gyerekkorom óta hangulatzavaros vagyok, az emberek sem nagyon maradnak meg mellettem, mert nincs tolerancia ezekkel a betegségekkel szemben. Kapcsolatom se volt soha.


Szabó Kitti Youtube videója ébresztett rá, hogy az ember legszebb évei mennek rá az ilyen betegségekre, ha nem lép valamit, és gyógyszert szedni sem szégyen, ha segít.


Hosszú az út előttem, de így 25 évesen elég volt. Az én gyerekkoromban nem volt divat ilyesmikkel foglalkozni, kamaszkorban meg "minden kamasz ilyen", szóval 0 megértést kaptam otthon kb.


De most hogy van fizetésem, el tudok menni szakemberhez.


Jobbulást mindenkinek, aki hasonló gondokkal küzd!

2021. szept. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!