Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszihiáter generalizált...

A pszihiáter generalizált szorongásra Elontril-t és frontint ìrt fel.Az első pár napban semmit nem éreztem, viszont mostmár a 10.napja szedem, és sìrògörcsök törnek rám, enni alig tudok az állandò hányingertől,nagyon levert vagyok. Tapasztalat?

Figyelt kérdés

2021. szept. 18. 12:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
55%
A szorongásod nem fog elmúlni a gyógyszerektől. Csak csökkentik a tüneteidet, de amint abbahagyod a szedésüket, újra elő fog törni a szorongás. Ezt említeniük is kellett volna az orvosoknak és ajánlani mellé a pszichoterápiát. Nem pszichiáterhez, hanem klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához kellene fordulnod. Ők végezhetnek egyedül pszichoterápiát, amivel hosszútávon megszüntethető/kezelhető a szorongás.
2021. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Mármint tisztában vagyok vele,hogy nem mástòl kell várnom a csodát a gyògyulásom érdekében. De ez elég tabu téma és csak a saját tapasztalataimra hagyatkozhatok. Meg lehet gyògyulni a gyògyszerek segìtségével, vagy többet ér a pszichològusi segìtség?
2021. szept. 19. 10:16
 13/28 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző válaszoló is írta a klinikai szakpszichológusnál végzett pszichoterápia kiegészítve gyógyszeres kezeléssel a leghatásosabb kezelési forma. Első körben kérnék a dokimtól egy normális gyógyszert, ami valóban a problémádra való (tegnap írtam, hogy én sok vélemény olvasása alapján melyikeket ajánlanám+ mellé a kezdeti időszakban simán mehetne xanax/frontin ahogy szeded is) és keresnék mellé egy klinikai szakpszichológust akitől kérnék időpontot. Ahova én járok pszichiátriai gondozóba ott szerencsére van lehetőség tb által finanszírozott szakpszichológushoz járni heti szinten, így szerencsésnek mondhatom magam. Még csak pár alkalommal voltam, de az a tapasztalatom, hogy hosszabb távon szerintem segíteni fog.
2021. szept. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
12# Mint írtam, a gyógyszerek segítségével nem fogsz meggyógyulni. Ez csak pszichoterápiával lehetséges, amit ki lehet egészíteni gyógyszeres kezeléssel. Ha belegondolsz, a szorongás azt jelenti, hogy fejben van a probléma. Lelki eredetű és nem szervi. Meg kell találni a kiváltó okát, és azt kell kezelni. Ezt a gyógyszer nem tudja elvégezni, csak egy klnikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta. (13#)
2021. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elírtam: 11# voltam és nem 13#.
2021. szept. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Nem kötözködni akarok, de ért már el valaki érdemi, tartós eredményt pszichológusnál komolyabb szorongás esetén?
2021. szept. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Utolsó: sima, mezei pszichológusnál nem hiszem, az csak néz rád és hallgat, kb arra jó, hogy aki egyedül van az elmondhatja minden gondját-baját neki.

Klinikai szakpszichológussal már annál inkább lehet tartós eredményt elérni, a saját tapasztalataim alapján a kettő köszönőviszonyban sincs egymással.

2021. szept. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
45%

15# Rengetegen, köztük én is.

De ahogy 17# is írta, nem "mezei" pszichológussal. Én klinikai szakpszichológushoz járok, aki rengeteg módszer specifikus képzést elvégzett. Most is folyamatosan tanul, és egyetemen is oktat.

A jó szakemberek meg is kérik az árát (enyém 15.000 Ft/55 perc), emiatt kevesebb ember jut el hozzájuk.

2021. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Bocsánat már megint elírtam, 16#-nak címezve.
2021. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
18as: én állami, tb támogatott klinikai szakpszichológushoz járok heti szinten, 25 éve praktizál, azért ott is ki lehet fogni jó szakembert és ez így ingyen van.
2021. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!