Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hasznos ez esetben a Frontin?

Hasznos ez esetben a Frontin?

Figyelt kérdés

Anyám rákos lett, egyedül él, és rettegek hogy egyedül maradok a gondozásával. A testvérem kihúzza magát mindenből, nem látogatja, semmi. De nekem is van munkám, megélhetésem.

Közben lettek tüneteim, iszonyú hátfájás, és nagyon szorongok. Frontint kaptam, de nem tudom segit-e, mert nem akarom magam leszedálni, csak az kéne, hogy ne szorongjak ennyire.

Régebben a sport segített, de most a hátfájással nem tudok csinálni semmit.



2021. szept. 27. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Segít, de ha huzamosabb ideig szeded kialakul a függőség. Hátfájásra pedig masszázs.
2021. szept. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem, ezek a szerek semmilyen esetben nem hasznosak. Ha segít is, a nyakadba veszel egy sokkal nagyobb problémát, a függőséget. Nélküle létezni se fogsz tudni. Pszichoterápiára lenne szükséged.


Attól pedig ne félj, hogy egyedül rád szakad majd a gondozás. Ez nem úgy működik, hogy kinek van kedve hozzá. Ezek már jogi kérdések, ami alól senki sem húzhatja ki magát. Szóval ez miatt ne stresszelj!

2021. szept. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Ja, mert ha jogi úton akarná megoldani a dolgot a kérdező azzal nem venne a nyakába egy óriási nagy hosszadalmas problémát! Na azzal lenne csak igazán szorongó. De az tény, hogy a terápia hasznos.
2021. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 igazad van, de perelni csak anyám tudná a testvéremet. És nem anyagi terhekről van szó, hanem lelkileg és fizikailag nem vagyok rá képes. Az elmúlt hónapban kétszer vitettem anyámat mentővel a sürgősségire, álltam végig vele 12 órát. Mindkét alkalommal hajnali fél háromkor végeztünk. Másnap reggel mentem dolgozni. A testvérem nem jött be, hogy leváltson tíz óra várakozás után.

Szóval ilyenről van szó igazából.

2021. szept. 27. 12:30
 5/12 anonim ***** válasza:

3


Ritka nagy barom vagy. Szatyorban élsz? Ha egy magát ellátni nem képes ember segítségre szorul, akkor a jog pontosan meghatározza, hogy kiknek a felelőssége. Na mármost ha van 2 gyerek, akkor a gondozás mind a két gyerekre értendő, nem az csinálja akinek van kedve hozzá, a másik meg éli világát. Ezért nem kell stresszelni a kérdezőnek, mert abszolút nincs oka attól félni, hogy ez az egész csak az ő nyakába szakad. A te meglátásod szerint gondozza csak az anyját, a testvér meg hadd élje már az életét…. Tapsvihar neked!


Kérdező, teljesen mindegy hogy anyagi vagy lelki, a gondozás alatt nem csak anyagi dolgokat értünk. Próbálj meg a testvéreddel szépen beszélni, ha nem, akkor keress egy ügyvédet, hogy egyenlő arányban kötelezzék őt is az elvégzendő teendőkre. Anyukád még élhet 20 évig is. 20 évig szorongani, nyugtatókon akarsz élni, a végére idegroncsként? Ha testvér ha nem, itt nincs kecmec. Az ő anyja is, nem csak a tiéd, ugyanúgy felelőssége van neki is az életben! Egy pszichológus is azt mondaná, hogy állj ki magadért és ne vegyél a válladra olyan terhet, amit meg lehet és meg is kell osztani! Ne menj tönkre a testvéred miatt!

2021. szept. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy senki nem mondta hogy bárkit is perelni kellene. Pusztán keress egy ügyvédet aki tisztában van a jog ezen részével (családjog), és egy levélben ismertesse testvéreddel a rá eső kötelezettségeket, stb. Nem vagyok ügyvéd, de ő tud ebben segíteni.


De ezt is csak akkor, ha nem jutsz semmilyen más módon dűlőre a testvéreddel.


Nem ismerlek kérdező, de ismeretlenül sem szeretném, hogy tönkre menj! Sajnos az életben vannak ilyen kényelmetlen helyzetek, de mindenre van megoldás. A megoldás pedig nem az, hogy te megszakadsz a terhek alatt, a másik meg sz.rik mindenre. Ez nem így működik!

2021. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de azt kérem ne bántsátok egymást a kérdésem alatt.
2021. szept. 27. 12:59
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak a kérdésre válaszolok, a családi ügyekbe nem akarok beleszólni. Igen, segíthet a frontin, de ne szedd tovább pár hétnél, mert nagyon addiktív= gyorsan hozzászokást okoz. És utána nagyon nehéz letenni. A stressz oldásnak millió+1 gyógyszermentes technikája van, ezekkel színig van az internet.
2021. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5

Inkább leszek barom, mint akkor paraszt mint te! Aki jogi útra akar terelni egy szorongó, bánatos embert. Gratulálok!

2021. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9


Újra megkérdezem: te szerinted az a megoldás, hogy mindent nyeljen be, éljen nyugtatókon és szakadjon meg egy olyan teher alatt, amit nem kötelessége egyedül cipelni??


A jogi út neki segítség és az ő érdeke. A hozzád hasonló “mindent nyeljünk be” meg “majd lesz valahogy” emberekből lesznek a mentális betegek! Megoldást nem írtál, de az biztos ne legyen amit a másik mond, az hülyeség.. De tudod mit? Majd ha téged is megrúg úgy és olyan helyen az élet mint a kérdezőt, te lennél az első aki azt keresné hol vehetné le magáról a terhet. De mivel ez nem te vagy, szenvedjen csak a kérdező, végül is nem a te problémád… csodálatos ember lehetsz!

2021. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!