Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire erős gyógyszer az...

Mennyire erős gyógyszer az Olanzapin másnéven Parnassan antipszichotikum, okozhat-e szédülést, egyensúlyzavart, ájulásérzetet?

Figyelt kérdés
2021. szept. 27. 14:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nagyon erős, olvasd el a betegtájékoztatót. Mellékhatások pl.: "hirtelen, megmagyarázhatatlan halál". Én is pánikbeteg vagyok, de biztos, hogy kell ez neked? Végig próbáltátok az összes antidepresszánst (akár kombinációban)? Az olanzapin egyébként nincs törzskönyvezve szorongásra, skizofréniára és bipoláris depresszióra van csak, így nem igazán értem, hogy neked pánikbetegségre hogy írta ki az orvos? Előbb tömnék magamba két marék xanaxot, minthogy olanzapinból bevegyek akár egy szemet is. Szerintem egyeztess az orvosoddal, szépen lassan állítsátok le az olanzapint és keressetek egy megfelelő antidepresszánst, amíg az meg nincs, addig még mindig inkább xanax, mint ez.
2021. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok depressziós, ugyan mélyebb hangulatom van a Rexetintől amit szedek, de semmilyen skizofrénia meg más egyéb súlyos betegségem nincs. 1 éve szedem ezt 15 mg-ot (Olanzapin), de most az utóbbi pár napban megmagyarázhatatlan kitörő pánikjaim voltak és szédülés, zuhanásérzés, egyensúlyzavarral karöltve. Mindegy, holnaptól már nem szedem legyen akármilyen elvonási tünetem. Az orvosnak is megmondom a magamét...
2021. szept. 27. 17:32
 13/18 anonim ***** válasza:
11es vagyok, Rexetinből mennyit szedsz? Azt a pánikosoknál 60mg-ig fel lehet vinni+ lehet mellé mást is használni ami oldja a szorongást, pl. escitaloprammal jól megférnek egymás mellett. 15mg amúgy durván sok az olanzapinből, 5mg olanzapin+ 2mg xanaxtól már az emberek 99%-a úgy leszedálja magát, hogy az se érdekli őket, ha kitörne a harmadik világháború. Az is lehet, hogy neked igazából ez az olanzapin nem is használt, inkább a Rexetin amitől jobban lettél, az a tipikus "pánikos" antidepresszáns meg esetleg a sertralin.
2021. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Rexetinből 30 mg-ot szedtem 15 évig az bevált már, most 1 hónapja 45 mg-ot szedek belőle, de nagyon mély a hangulatom tőle és tízórákat alszok tőle. Olanzapinnal ha szedem akkor éberebb vagyok, de lehet attól függetlenül felviszem 60 mg-ra a Rexetint.
2021. szept. 27. 17:51
 15/18 anonim ***** válasza:
Azért a dokinak is szólj előtte, magadtól ne emeld meg az adagot.
2021. szept. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ma voltam a háziorvosomnál is, elmondtam neki is, ő azt mondja pszichésen lehet. Adott a lelki gondozóba is beutalót, úgyhogy holnap elmondom a pszichiáternek is, hogy vegyük el az Olanzapint.
2021. szept. 27. 18:34
 17/18 anonim válasza:
Sikerült letenni az olnazapint? Nem okozott alvàsproblèmàt? Én fokozatosan csökkentettem a Parnassant és akàrhànyszor megpróbàltam letenni, nem tudtam aludni hetekig. Kètsègbeejtő, hogy ilyen függősèget okoz.
2022. máj. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Valakinél okozott alvászavart az abbahagyása? (természetesen fokozatosan elhagyva, orvosi felügyelettel)
2022. jún. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!