Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió előrehaladott...

Depresszió előrehaladott formájában amikor már kezd átmenni lassú önpusztításba segítség nélkül még fellehet álni ha nincs aki támogatna?

Figyelt kérdés
És egy olyan hurok alakult ki hogy az egyetlen akiben bízni szeretnék és tudtam hogy vele sikerülhet újra(aki igazából ugyan az aki a poharat kiborította) nem érzem hogy kellőképp segítene pár hetente sikerül beleélnem magam és felfele haladok amég újra nem csalódok és megint ugyan ottvagyok. Viszont ő az egyetlen aki még érdekel de így nemnagyon haladok előre viszont nélküle meg sehova. Tudom hogy kevés az információ így igazán a kérdés a lényeg az itt található adatok meg csak tájékoztató jellegűek.
2021. szept. 28. 00:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ennek 50-50% az esélye, mert van, aki így is talpra tud állni, és van aki csak segítséggel képes.
2021. szept. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehezen, mondhatnám, hogy szinte lehetetlen segítség nélkül. Saját tapasztalat.. Én már sokszor voltam nagyon mélyen, halálközeli állapotban, megjártam a poklot, de valahogy rendre sikerült kievickélnem. Sajna, utólag mindig kiderült, hogy csak átmenetileg, mert ugyanúgy visszaestem. Már szó szerint senkim nincs és semmim nem maradt, elvesztettem munkát, lakást, családot, barátokat, az összes pénzem. Raktak ki albérletből úgy, hogy mire este "haza" értem, üres volt a lakás és fogalmam sem volt hová, kihez is mehetnék..

Aztán a véletlen úgy hozta, hogy valaki (addig tök ismeretlen személy) felkarolt (nem is értem, miért) és adott munkát és egy pici szobát. Pénzem ugyan már nincs, de van hol aludnom és van mit ennem. Mindezt az egész rémálmot úgy képzeld el, hogy valaha rendes életem volt, de egy rossz kapcsolat (se vele-se nélküle) miatt kialakult a depresszió és ez miatti függőségek totálisan lenulláztak sok-sok év alatt. Család megmaradt tagjai, barátok mind hátat fordítottak. Már csak múltam van, a jelen a "túlélni a napot", jövőm pedig nincs, így idős koromra. De: érdekes módon most nem akarok öngyilkos lenni, pedig korábban voltak kísérleteim.

Szóval, a lényeg annyi, hogy nem működő kapcsolatban nem szabad benn rekedni, mert az egész életed tönkre teheti. Jobban jársz, ha arra törekszel, hogy maradjanak rokonaid, barátaid, ismerőseid, mert e nélkül el vagy veszve. Amúgy, a remény hal meg utoljára.. " A mindenből a sehová, a mélyből az égig juthatsz".

https://www.youtube.com/watch?v=uHO-5wZAYkQ

2021. szept. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Fel lehet! Én életem során többször voltam padlón, mintsem számolni tudtam volna. Az öngyilkosságtól a totális érdektelenségig, volt hogy szándékosan éheztettem magam, nem törődtem magammal (állati hosszú haj, szakáll két heten fürdés!). De minden konkrét vagy külső segítség nélkül talpra tudtam állni. Sajnos valamiért rendszerint visszaesek, ahogy 2-es is említette. Csak tudnám miért van.

Volt hogy dacból álltam talpra. Csak azért is. Nem kell új pszihi vagy gyógyszer, se barátok vagy cél. Csak azért is, én megmutatom! Van egy mondás "ha az élet citromot add, csinálj belőle narancslevet hagy csodálkozzon a világ".

2021. szept. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!