Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éreztétek már hogy minden lóg...

Éreztétek már hogy minden lóg a semmibe; hogy semminek semmi értelme?

Figyelt kérdés

Elmagyarázom: Ha nincs isten akkor csak ez a pár év van aminek kb a fele élvezhető pl szex, utána a maradékban lassan rothad a tested. Nincs sok értelem benne. Ha van, akkor isten állítólag mindenkit szeret akkor mi értelme a vallásnak, filozófiának? Munkának sincs sok értelme. Nem si értem...

Bárhonnan közelítem ezt az egészet nincs sok értelme. Telnek a napok, hónapok és évek és ez az érzés fokozódik. Emberek nagy része már nyűg a számomra. Ideig óráig elviselem őket, de hosszútávon csak kevés embert. Nincs jövőképem se itt, bár máshol sem lenne szerintem ezzel a tudattal. Nem értem miért vagyunk itt, miért buta az emberek nagy része. Sokszor van elegem az életből. Legszívesebben valami menő sci-fi világban élnék vagy gyűrűk ura vagy tudom is én. De a valóságot már nem bírom elviselni. Főleg ezt az igénytelen magyar városképet, falvakat stb.



2021. szept. 28. 17:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, szívás az egész.
Nem, menő minden.
20 szavazat
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Szerintem az egyetlen, aminek van értelme, az az, hogy megpróbálsz minél többet kihozni az életből. Mielőtt "lassan elrothadna a tested" (ahogy te fogalmaztál) elég sok éved van. Amit tehetsz, az az, hogy minél több élményre teszel szert, és ezeket halmozod, hogy később is örömeket okozzon, ha visszagondolsz rá. Ne úgy gondolj rá, hogy csak a napok telnek egyfolytában, próbálj valami izgalmasat kihozni belőle. Ahogy említetted egy menő sci-fi világban élnél, tehát azt hiszem ez azt jelenti, hogy azt érdekesnek és izgalmasnak találod. Mivel nincs lehetőséged A gyűrűk urában élni, próbáld meg a meglévő életed érdekesebbé tenni.

Plusz, lehet, hogy megkéne fontolnod a Magyarországról való elköltözést.

2021. szept. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Folyamatosan ezt érzem.

Sokat olvasok, ez segít elmenekülni egy másik világba. például.

2021. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es megértelek! :/
2021. szept. 28. 18:23
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem menj pszichológushoz.

Az pedig elég problémás, ha téged zavarnak a buta emberek, de egy értelmes magyar mondatot alig tudsz összehozni, nincs egy normális gondolatmenete a kérdésednek.

2021. szept. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Ki mondja? :D
2021. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Posztoló, ne etesd a trollt! Felesleges.
2021. szept. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Még én vagyok a troll? Egy depresszív embernek, aki nem látja az élet értelmét, azt tanácsolom, hogy keressen fel szakembert. Ez aztán nagyon csúnya volt gondolom...

Aztán rávilágítottam arra, hogy ne másban keresse a szálkát, amíg belőle egy gerenda áll ki. Ez is biztos óriási trollkodás volt.

És erre kapok egy ilyen kommentet, hogy "Elég primitív vagy". Hát ne haragudjatok, de az ilyet nem tudom komolyan venni. Ez egy semmilyen válasz, ez arra pont jó, hogy megpróbálja megvédeni magát a kérdező, de érdemben semmit nem írt. Ilyet a kisgyerekek szoktak csinálni az oviban/suliban.

De a lényeg, hogy úgy látom a helyzetet, hogy süket fülekre találtam, úgyhogy maradjatok így megszomorodva, nehogy élvezzétek az életet. További szép napot!

2021. szept. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudod az a baj 7-es úgy okoskodsz hogy valószínűleg nem volt iylen élményed élethelyzeted.
2021. szept. 28. 19:13
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Egyszer én is posztoltam ilyesmit, rögtön jött a sok okos, hogy mit csináljak, mit b.szok el, stb.

2-es voltam.

2021. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Huh, szerintem addig filozofáltál, mert ez az, hogy arra jutottál sem a te életednek, se senki másénak nincs értelme, se amit csinálsz. És ezt már globálisan látod, mindegy kire vagy mire nézel.

Ha tényleg ez a nézeted nincs rá válasz. Én is arra jutottam hogy nincs értelme az életnek. Rövid, sokszor hasztalan, céltalan és úgyis a halál a vége. A legtöbb ember ezért épít karriert, keress párkapcsolatot, akar családot vagy állít magának célt. Vagy fordul Istenhez, ha már szóba került. Mert ha hisz valami felsőbb erőben, célban, aki elvileg okkal hozta létre a világot és őt magát már érzi az ürességet.

De az is lehet hogy pusztán végletekig fásult lettél az életedbe és mindent értelmetlen látsz és érzel. 180 fokos fordulat kéne az életedbe hogy ez változzon.

#2-es jól mondta, kell valami ahova el tudsz "menekülni". Van az mondás hogy a testet börtönbe lehet zárni, de az elme akkor is szál.

2021. szept. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!