Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger szindrómás vagyok....

Asperger szindrómás vagyok. Miért nem értenek meg a saját szüleim?

Figyelt kérdés

Időnként szándékosan kísérleteznek azzal hogy milyen érzelmi reakcióim vannak? Ez egyébként számomra egyébként kezelhetetlen és szélsőséges.


... abban reménykednek hogy azzal hogy egyre inkább szórakoznak az amúgy is instabil érzelmi világommal majd kevésbé leszek érzékeny. De én már ott tartok, ha bármilyen akár egy kicsi negatív érzelmi hatás is érni fog én minden eddigi öngyilkossági kísérletemet egybegyúrok és újra próbálok őket, egyszerre.


Hogyan tudnám elérni, hogy felfogják végre az életemmel játszanak ilyenkor? Szerintük csak hiszti, de a valóságban meg kín szenvedés... Amikor nem kapok rendesen levegőt mert már annyira sírok és SEMMILYEN formában nem tudok kijönni belőle magamtól. Próbáltam már több száz féle módot, semmi nem vált be...


Pluszba nekem alapjáraton is állandóan kedvem van kinyírni, megsemmisíteni, elpusztítani, megszüntetni a létezésemet örökre... De majd fogok járni pszchiológushoz, csak még előtte meg kell szereznem az érettségit, utána pedig munkát kell találnom. Kb 1-2 év még hátra van mire szakember fog tudni foglalkozni velem.


Mit tudnék tenni?


2021. okt. 5. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Amikor diagnosztizáltak, akkor miért nem jártál tovább pszichológushoz?
2021. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Biztos, hogy asperger? Egyáltalán nem jellemző, amit írtál.

A szüleid nem értenek téged, te nem érted a szüleid. Családterápia lenne a hatékony. Ami ingyen is van, csak legfeljebb várni kell. Meg persze nem árt, ha a szüleid is tevékenyen részt vesznek benne.

2021. okt. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy iskolapszichológus egyre több helyen van. Ingyen. A szüleid beleegyezése se kell. De a gyerekorvosod/háziorvosod is tud adni beutalót. Szintén nem kell hozzá se pénz, se szülői engedély.
2021. okt. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem gondolj arra ilyenkor, hogy ha megölöd magad, akkor rossz helyre kerülsz a túlvilágon. Értem, hogy nem mindenki hisz ebben, de attól még igaz.
2021. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Mert a szüleid nem aspergersek. Komolyan ezért! Én is aspergeres vagyok és mellette szellemi fogyatékos. Nagyon nehezen értetetm magam meg bárkivel és rossz az életemis
2021. okt. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

2-es


Milyen jogon jelented ki, hogy mi jellemző egy aspira ? Orvos vagy basszus ? Egyébként én is aspi vagyok és igenis vannak érzelmeim, nem is akármilyenek. És nekem is megfordult már nem egyszer öngyilkosság a fejemben. Rengeteg aspival beszéltem, majdnem mind ilyen.


Kérdező :


A társadalmunk szinte semmit nem ért az autistákhoz. Legalább 100 év mire utolérjük ilyen szempontból a normális országokat. Sajnos ez van. Az én szüleim sem tudták sokáig felfogni mi ez és úgy gondolták csak bemesélem magamnak. Direkt provokáltak és kinevették a dühkitöréseimet.

2021. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is direkt csinálnak olyan dolgokat, amiktől tudják hogy dühkitörésem lesz. Szerencsére már nem lakok velük, csak pár havonta 1-2 napra látogatom meg őket.

Kérdező, amíg nincs lehetőséged elköltözni, fordulj iskolapszichológushoz, vagy menj el a körzeti pszichiáterhez, esetleg háziorvos segítségével. Engem felnőttként diagnosztizáltak, de nem értem, ha gyerekként van róla papírod, miért nem jár automatikusan ellátás.

2021. okt. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!