Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia?

Szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm fél a lakhelyén a faluban kimenni az ottani emberek közé, sehova sem mer menni,kerüli az embereket,kontaktusokat de viszont pl. a szomszéd faluban vagy valamilyen nagyvárosban nem fél az emberektől és ott a kontaktussal nincsen gondja nyit az emberek felé akkor szociális fóbiája lehet?

Vagy csak a falun azért fél mert valami kiváltotta?


2021. okt. 6. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet csak annyi a baja, hogy a faluban mindenki ismeri őt, és lehet, hogy ok nélkül beskatulyázták. És tudod, ha falun beskatulyáznak téged, abból az életben nem jössz ki... ezért nem is akar inkább az ottani emberekkel foglalkozni. Vagy az is lehet, hogy sok a zigány ott.

Egyébként én is így vagyok. 21 éves nő, és évek óta ki sem mentem a faluba, vásárolni, sétálni is inkább bementem a legközelebbi (vagy legtávolabbi) városba, minden barátom közelebbi-távolabbi városokból/falukból valók, az én falumban csak egyetlen egy barátnőm van, de ő sem szeretett kimenni a falunkba sosem igazából.

Én pl azért utáltam a faluban lenni, mert ha már elsétáltam egy csapat zigány banda vagy zigány asszonyok előtt, egyből úgy bámultak mintha bazári majom lennék, és kivétel nélkül minden alkalommal beszóltak valamit. Ha jól voltam felöltözve, akkor kiabáltak utánamfelé, hogy ku.va. Pedig még csak a nevemet se tudták szerintem.

Most egy ilyen helyre ilyen személyek közé minek menjek ki az ember? Akkor inkább bemegyek kocsival egy normális közeli városba ahol legalább be lehet ülni, és a kutya nem szólogat be.

Szerintem az ismerősödnél is hasonló okok lehetnek a háttérben 🤷🏼‍♀️

2021. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, még azt hozzá tenném, hogy a falusi általános iskolámban állandóan csúfoltak, úgyhogy azokkal a régi osztálytársaimmal se akarok találkozni még véletlen sem

Látni sem akarom őket, bár a legtöbbjének van már vagy 2-3 kölyke, de se munkája, se végzettsége, örökre ott ragadtak a faluban... úgyhogy nem tudom, most akkor ki is számít lúzernek

2021. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem szociális fóbia. Ha csak a faluban "zárkózik be", akkor annak valamilyen mögöttes oka van. Egyetértek az első válaszolóval, egy faluban mindenki ismer mindekit, a téma pedig a másik magánélete... Ha egy pletyka útnak indul, azt garantáltan nem tudja megállítani senki. Megkérdezted már az ismerősödet, hogy miért nem akar sehova menni a falun belül?
2021. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
1.nek: velem is így bántak a "kedves emberek.. főleg,H 19eves koromig szűz voltam,de ők szőke k-ztak..én ahogy idosodtem visszapofaztam,és erre azt hireszteltek H én vok na-ci..erről az IQ rol ennyit.en is jobban érzem magam olyan helyen ahol nm ismernek,full spontán barátkozok,vagy beszélgetek idegenekkel.de közeli emberekkel isten ments,a férfiak is nagyon pletykasak,és sok a rosszindulatú ember.ezt külföldön nm éreztem csak itthon,de szerencsére vannak még rendes emberek.
2021. okt. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
24%

Ez az ungarise folklór

Vidéki kikapcsolódás

Gratulálok Magyarország 💩

Az

ország jobban teljesít 😭

2021. okt. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!