Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet csökkenteni a...

Hogyan lehet csökkenteni a stressz miatti túlevést?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben rajtam kívül álló okokból rengeteg stressz ért. Észrevettem, hogy többet eszek mint szoktam.


Vettem itthonra több almát, kukorica-konzervet, uborkát stb-t, hogy ha már eszek legalább viszonylag egészségeset egyek, de akkor is.

Mit kell tennem, ha úgy érzem ennék valamit, de nincs rá valójában szükségem?



2021. okt. 7. 23:28
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Híztál mióta sokat kajálsz? Látszik is? Nem tudom mennyire motiváló, de ha kövér vagy, állj sokáig a tükör előtt. :D Amúgy meg foglald le magadat valamivel, hogy eszedbe se jusson enni, csak ha már éhes vagy. Vegyél kutyát vagy valami kisállatot, indíts el egy multiplayer játékot és máris eltereled a figyelmedet.
2021. okt. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Önuralommal lehet kontrollálni. Mielőtt automatikusan ennél, várj egy kicsit és gondold át, hogy valóban éhes vagy és tényleg szükséges enned vagy megint csak pótcselekvés lenne. Az is egy lehetőség, hogy a fő étkezéseken kívül nem eszel egyáltalán. Ezen kívül hasznos lenne kezelned a stressz ha már megszüntetni nem tudod vagy legalább egészségesebb módot találni annak levezetésére.
2021. okt. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-2 kilót híztam emiatt. Nem releváns, de nem akarok megindulni egy lejtőn ezzel.
2021. okt. 8. 00:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A problémád az hogy keresed a tevékenységet,ami által le tudod vezetni a feszültséget amit a stressz generál.Te az evésben találtad meg a tevékenységet.Viszont vannak más,jól működő feszültséglevezető tevékenységek.Kinél mi...van akinek a cigi az,úgyhogy van a tiédnél rosszabb helyzet is.De ahogy az egyes írta egy állat is segítség lehet,vagy bármilyen szórakozási tevékenység ami kikapcsol,szórakoztat,lefoglal.A sport az egyik legjobb feszültséglevezető...vagy egy párkapcsolat...na nem a másik agyára menés...hanem a szex része.
2021. okt. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!