Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami egyedül végezhető...

Valami egyedül végezhető kellemes elfoglaltság/hobbi,hogy végre elfoglaljam magam, és kijöjjek a depresszioból? (21/L)

Figyelt kérdés

Lényeg már közel egy éve ki sem mozdultam itthonról nem is beszéltem mással a szuleimen kívül. Bár ez ellen már tettem szintén innen kapott tanácsokkal hol tudnék emberekkel beszélgetni.

De szeretném kicsit újra élvezni azt amit csinálok. Nem csak otthon ülni a sötétben és youtube videókat nézni és zenét hallgatni.

Ha valakinek van esetleg ötlete, hogy mivel tudnám elfoglalni magam, nem gond ha valamennyi befektetést igényel, ha a végeredményt élvezem. Köszönöm, és bocsi, hogy kicsit hosszúra nyúlt



2021. okt. 11. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Egy hobbi csak elterel, nem meggyogyit
2021. okt. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nekem könyv olvasás segített amikor az volt a célom vele hogy meggyógyítsam magam most a bevételem maximalizálása a cél. Mindig kell valami cél ami éltet ami miatt élvezed a sikeredet így az életet is.
2021. okt. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Engem pl a horgászat kikapcsol próbáld ki te is, vagy a biciklizés.
2021. okt. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
A horgászattal én is így vagyok. Hajnalban kiülni a stégre, nézni a napfelkeltét. Teljes nyugalom.
2021. okt. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem hiszem, hogy egy 21 éves lánynak az utolsó 2 jó tipp. :D Persze nem szeretnék szexista lenni.


Olvasás, film/sorozat, de ezek elég passzívak, és ha jól értem, inkább ilyenek elől menekülnél. Séták, természetjárás (én is hasonló cipőben vagyok, nekem utóbbi sokat segített, közben gombászok, gyümölcsöt, vagy salátának valót is szedek, ami akad, figyelem az állatokat, stb). Ha van valami mozgás, amit kedvelsz, meg lehet próbálni oda beiratkozni, legyen az tánc, labdajáték, vagy Skóciában sajtgörgetés. Egyénileg futás, kerékpározás, úszás, túra. A mozgás jót tesz, érdemes valamilyen formáját kipróbálni, ha bármi is tetszik.

Ha nem mersz nyitni emberek felé, akár online is beszélgethetsz emberekkel, de lányként ezzel óvatosan kell sajnos bánni. A sklála szélsőséges, az ember élete szerelmét vagy barátját is megtalálhatja, meg át is verhetik sajna.

Ha otthon maradnál, esetleg valamilyen kézimunka, kötögetés, horgolás, egyebek. Főzésben és sütésben is meg lehet találni a kreativitást.

Művészet. Akár otthon írás, rajzolás, festés, bármi. Akár beiratkozni valahová.

Utazás. Néha kiruccanni valahová autóval vagy busszal, szép/jó helyekre. Kicsit költségesebb az eddigieknél.

Önkénteskedés, bár ehhez kell életerő és energia is, de néha a másiknak való segítségnyújtás több motiváció, mint a saját magunkon történő.


Remélem, volt valami jó tipp, ha nem, akkor meg remélem, megtalálod a neked való elfoglaltságot. :)

2021. okt. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ, milyen beállítottságú vagy. Ha kreatív, akkor ott van rajzolás, írás, hangszeren játszás. Nekem ezek sokat segítettek.

Másik tippem, ha szeretsz mozogni: a jóga és az úszás. Ezek nem csak a testet, hanem a lelket is ápolják.

Harmadik: használd ki az őszi időt, öltözz fel melegen, és sétálj az erdőben, szinte már mindenhol van kijelölt túraútvonal. Gyönyörű színekben pompázik ilyenkor a természet, a friss levegő pedig nagyon jót tesz.

Remélem tudtam segíteni. :)

2021. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.

Próbálj akár idegenekkel beszélgetni, csak légy óvatos.

Ahogy látom éjdélkor írtad a kérdésed, ami azt jekenti hogy valóban rettentő egyedül érezheted magad..

Őszinte leszek.

25 vagyok ugyan, de szerezz be egy házikedvencet.

Mióta élek, volt macskám...

Sokszor vele vagyok, megölelgetem és szeretgetem...

Számomra ő az igazi gyógyír ezekre.

2021. okt. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Edzés, meditálás. Gyerekkorodból nincs valami álmod aminek elérésén tudnál dolgozni?
2021. okt. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!