Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem veszik észre a...

Miért nem veszik észre a családom, hogy rohadtul depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

18f..


Lehet furcsa jelenség,de én megállapítottam magamról a depressziót.


-ugy érzem semmit nem érek

-egész nap csak aludnék

-nehezen bízom bárkiben már

-stb......


Olyan állapotban vagyok,hogy sokszor eljutok oda, hogy vége..


Nem szeretnék öngyilkos lenni,de olyan rossz,mintha démonok lennének a fejemben:(((


Mit csináljak?


Szüleimnek nem szeretnék erről beszélni.. Bennük sem bízok.

Amúgy sem értenék,tudom.



2021. okt. 17. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Ez nem depresszió. az nem ilyen. Amúgy meg ha nem bízol bennük miért akarod hogy észrevegyék?
2021. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Pedig ha nem beszélsz róla, nem fogják észrevenni, ez sajnos így működik.

A jó hír, hogy ilyen fiatalon sokat tehetsz magadért. Én a helyedben keresnék olyan sportot, amit legalább kicsit is kedvelek, és elkezdeném heti több alkalommal űzni. Barátaid vannak? Ha velük több időt töltenél, az is jót tenne. Csak a tudatmódosítókat hagyd, mert csak olaj a tűzre.

A tanulmányaiddal hogy állsz? Azokra is lehet nagyobb hangsúlyt fektetni.

És végül, de nem utolsó sorban: ezzel nem ciki szakemberhez fordulni. Ha még tanulsz, első állomás az iskolai pszichológus. Hidd el, ezen lehet változtatni.

2021. okt. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Vállalj annyi munkát, amennyiből fizetni tudsz egy pszichológust (helytől függően kb havi 50-60 ezer). De megkérdezheted a háziorvost és az iskolapszichológust, hogy van-e ingyenes lehetőség. A helyi pszichiátriai gondozóban lehet.
2021. okt. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
78%

Nekem is volt hasonló problémám bár én tudtam beszélni róla a szüleimmel de ők is azt mondták amiket az itteniek

Alakíts ki rendszert az életében, próbálj mozogni, barátokkal beszelni róla

És beszélj szakemberrel házi orvos beutalhat és akkor ingyenes a körzeti pszichológus kérdezz rá :)) egyáltalán nem ciki segítséget kérni, barátnőm is kert és neki nagyon bevált

2021. okt. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb gond,hogy soha nem voltak és nincsenek igazi barátaim.. barátnőm meg pláne..

Tavalyi évet sikerült úgy átvészeljem,hogy Mindennap kondiztam.. elég izmos voltam (maradt valamennyi) meg fogytam 30kg-ot. De ezt is kivették a kezemből. Szerintem ez is hozzátesz a depihez.. :/

2021. okt. 17. 09:24
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Mi az, hogy kivették a kezedből?
2021. okt. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
87%
Sztem kérdezz rá a háziorvosnál h be tud e utálni körzeti pszichológushoz vagy hogy hogyan tudnál járni hozzá nekem több ismerősöm mondta h az segít
2021. okt. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Nagykorú vagy, el tudsz menni egyedül orvoshoz
2021. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Grimfox ***** válasza:
34%

Itt nem csak a depresszió a probléma. Mivel öndiagnózis, még nem biztos, hogy depresszió, bár vannak olyan tüneteid, amik utalhatnak erre is. A bizalomhiány, és a problémád megosztásával kapcsolatos ellenérzéseid inkább kissé a paranoia felé mutatnak. A kettő persze nem zárja ki egymást. Mivel már elmúltál 18, ezért szülői beleegyezésre nincs szükséged, hogy pszichiátriára kérj beutalót a háziorvosodtól. Ott szakorvos, és képzett pszichológusok fel tudják állítani a valódi, szakszerű diagnózist, és amint ez megvan, már tudnak neked segíteni a problémád kezelésében.

A fő kérdésre a válasz az, hogy ha nem bízol bennük, akkor nem tudják észrevenni. Nem mutatod ki feléjük a jeleket úgy, mint ahogy te magad érzed, mert úgy véled, nem értenék meg, nem bízol benne, hogy támaszkodhatsz rájuk. Ha valóban depressziós vagy, ez egy elég rossz megközelítés, abból egyedül nem lehet kijönni, külső segítségre van szükség. Kezdeti állapotban még a család, a közvetlen környezet is tud ebben segíteni, ha már egy ideje jelen van az állapot, akkor csak szakember tud hatékony segítséget nyújtani. Ha csak azért nem fordulsz senkihez segítségért, az magában is a betegség egy tünete, és súlyosbítja a problémát, kiút lehetősége nélkül.

2021. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igazából.. Nem is az, hogy nem bízok bennük. Sokkal inkább az szerintem, hogy szégyellem.. :(
2021. okt. 17. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!