Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel tudnám meggyőzni a...

Mivel tudnám meggyőzni a családomat hogy nem direkt vagyok depressziós?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és depressziót diagnosztizáltak nálam majdnem 1 éve. A családom ezt nagyon nem akarja megérteni/elfogadni. Mindig mindenért engem hibáztatnak,és elég türelmetlenek. Azt várják,hogy azonnal meg tudjak változni. Naponta hallom hogy "miért vagy ilyen ingerlékeny","mit hisztizel",stb.. vagy azzal jönnek,hogy másoknak sokkal nagyobb bajuk van (pl.alkoholista szülők,rákosak,stb.) Pedig direkt ezért nem beszélek semmit a problémáimról..mert tudnám hogy nem vennék komolyan,vagy nem értenék meg.Egész nap a szobámban vagyok,és egyedül jobban is szeretek lenni,tényleg nem beszélek egyáltalán arról,hogy mi a bajom,mert feladtam. Viszont már kezd nagyon idegesíteni ez az egész.

2017. jún. 30. 20:12
 1/5 A kérdező kommentje:

*azzal kapcsolatban,hogy nem direkt vagyok depressziós

Bocsi,ez így értelmetlen lett.

2017. jún. 30. 20:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Te semmivel. Javaslom, hogy mondd meg nekik, ha szeretnek, akkor kísérjenek el egy orvoshoz, és beszéljenek vele. A doki el tudja nekik mondani érthetően, hogy nem lusta vagy.
2017. jún. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a "vicces",hogy még a pszichológusnak se sikerült meggyőzni őket.
2017. jún. 30. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az első válaszolóhoz, talán nem látják át eléggé a helyzeted, érdemes lenne megbeszélni egy időpontot az orvosoddal, amikor leül beszélgetni a családoddal, mert ahhoz, hogy kilábalj belőle, nekik kellene a leginkább támogatniuk téged.
2017. jún. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy orvosra nem hallgatnak, kérj ki több szakvéleményt. elméletileg kell, hogy létezzenek úgymond családterápiák (nem tudom, ez-e a hivatalos neve), amiknek pont az a célja, hogy kissé jobban megértse egymást a beteg és a család többi része.
2017. jún. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!