Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan bírjam ki mentálisan,...

Hogyan bírjam ki mentálisan, hogy le kell vetkőznöm orvosi vizsgálaton?

Figyelt kérdés
Nem akartam menni, a szüleim kényszerítenek tüdőszűrőre. Nem akarom, hogy bárki lásson, undorom van ettől. Már arra is gondoltam, hogy jól bepiálok előtte, de nem tudok, ugyanis úgy kísérnek el és nem lenne időm inni gyorsan. Nem tudom mihez kezdjek. Megpróbálok valahogy kibújni alóla, engem nem érdekel az időpont.
2021. okt. 20. 23:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem lessz tőle semmi bajod. Ugyan úgy fog mindeki ràd nézni mint ha fel lennél öltözve.

Tudom hogy nem sokat ér bàrki tanàcsa is, mert ettöl még ugyan úgy szégyenlős maradsz, de nem te leszel sem az első, sem az utolsó.

2021. okt. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális hozzáállás. Valami más gond lehet nálad, ez az élet velemárója, ebben nem szabadna “belerokkani”.
2021. okt. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
*velejárója
2021. okt. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen fóbiához hány évesnek kell lenni?
2021. okt. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem jókedvükből visznek tüdőszűrőre... Pár másodperc az egész, ennyit ki lehet bírni.

Az rtg asszisztens napi száz embert lát felső nélkül, pont nem fogod érdekelni. Bámulni és hozzád érni sem fog senki, ellentétben több más orvosi vizsgálattal, ahol szintén le kell venni a felsőt (van ahol még többet is.)

2021. okt. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Kerdezo, ideje lenne piciket felnoni. Ha a pialashoz eleg erettnek gondolod magad, akkor tessek kibirni ezt a kemeny 5 perces vizsgalatot.

Lesz meg ennel rosszabb dolog is az eletedben valoszinuleg, amit el kell viselned.

2021. okt. 21. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

Ha nagyom rettegsz vagy közben nagyon rosszul vagy, esetleg nem tudsz szabadulni az emléktől, akkor érdemes szakembert megkeresni. Ha nőgyógy vagy hasonló vizsgálat okoz ilyet, akkor is.


Remélem max pár perces kellemetlen élmény lesz, máskor pedig könnyebb.


Nekem régen a tüdőszűrés, EKG még nehezen, de elment, utána sem volt rosszullét. Nőgyógyászt is kibírtam, de nagyon szenvedtem. Mindig kb 2-3 hétig voltam utána rosszul.


Nekem a tavalyra (szokásosnál több vizsgálat volt) a magamra erőltetett (kibírt) vizsgálatok miatt lett PTSD-m...hiába fordultam pszichó szakemberhez a vizsgálatos gondom miatt. Azt mondta, hogy megszokom. Az újabb és újabb vizsgálat után csökken a rosszullét. Figyelemelterelést, relaxációt javasolt.


Ehelyett PTSD-ig (poszttraunás stressz) mélyült tavaly.


Az még elmenne, ha csak közben lennék rosszul, de nekem tavaly óta több hónapig van utána flashbackem, azaz újraélem. Ehhez elég egy szó, kép...kiváltja. Néha ez sem kell. Végül már az érintést sem tudtam elviselni, pedig az sosem volt gond korábban. Olyan vizsgálatok sem mennek már, amik előtte igen. Pl hasi UH.


Tüdő rtg helyett van akinek javasolható tüdőszűrés CT-vel. Vetkőzés és érintésmentes.


Most ezt javasolja a terapom, ha nem várhat, amíg megy a rtg.


Első körben azt szeretném elérni, hogy az menjen, ami régen nem okozott SEMMI kellemetlenséget.


Fejem, arcom és alkar érinthető. Vállam is, de nagyon zavar.


Fogászat, vérvétel nem okoz gondot.

2021. okt. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szerintem tegyél egy próbát, hátha az derül ki, hogy mégsem olyan rossz élmény, mint gondolod.


Ha pedig tényleg borzasztó élmény, keress pszichó (nem orvos, hanem beszélgetős) szakembert. Ennél sok "rosszabb" vizsgálat van, ha ez is komoly gondot okoz, akkor jobb segítséget kérni.


Teljesen megértelek. Nem azért javaslok pszichológust vagy terapeutát mert hülyének, betegnek gondollak, ez inkább egy adott helyzetre vonatkozó túlérzékenység.

2021. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Azt hittem látni fognak felső nélkül, de nem, ugyanis háttal voltam nekik. Örültem is. Kiderült, hogy tavaly volt egy ugyanilyen vizsgálatom. Meszesedik az agyam...
2021. okt. 21. 11:46
 10/21 anonim ***** válasza:
Dehát hány éves vagy, hogy a demencia jelei mutatkkoznak?
2021. okt. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!