Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stockholm szindrómás nárcisz...

Stockholm szindrómás nárcisz áldozatok, hogyan zajlott le bennetek az elszakadás?

Figyelt kérdés

Nagymamámnak nárcisztikus személyiségzavara van, erre nemrég jöttem rá. Anyám már tini korom óta próbál figyelmeztetni, ő egy önvédelmi stratégiát is követ vele szemben. Én ezt az egészet nem láttam át, rengetegszer pofára estem, de nagymamám mindig visszaédesget. Nagyon kemény dolgok is voltak, amiből rájöhettem volna, hogy egészséges lelkű ember ilyet nem csinál. Most elkezdtem az interneten kutatni a témával kapcsolatban. Minden igaz nagyimra a nárcisztikus személyiségzavarból, és minden igaz rám, amit az áldozataikról mondanak. Össze vagyok zavarodva, lelkifurdalás gyötör, és félek elveszíteni őt. A másik oldal, hogy folyamatosan lehúz, mérgez, és idegbajt kapok tőle. Mindig megbocsátok neki, mindig arra tanít, hogy a megbocsátás milyen fontos az életben, és elbagatelizál minden támadást, árulást, amit elkövet ellenem, de általában le is tagad mindent, ami annyira ledöbbent, hogy képes vagyok magamban kételkedni! Most ezt az úgynevezett "szürke kő" technikát fogom alkalmazni, ha legközelebb felhív, de gyomoridegem van ha rágondolok, hogy beszélnem kell vele, mindig azzal jön, hogy átlát rajtam, és félek, elegem van az egészből, kifáraszt! Ha távolságtartással büntetem, lelkifurdalásom van, és szégyenérzetem. Hogy lehet ebből kijönni? Van valami tanács, olvasmány, bármi amivel tudtok segíteni?

Olykor még el is kezdem magamban tagadni, hogy ő nárcisz lenne, máskor úgy érzem teljesen megszakítok vele minden kapcsolatot. Nem bírom felfogni, hogy valójában nem érez szeretetet irántam, de láttam hogy amikor a férje meghalt, akit állítólag nagyon szeretett és tisztelt, másfél napig "gyászolta". Nem hittem a szememnek, akkor is rájöttem, hogy valami nem stimmel ezzel. Amikor meglátom az arrogáns gyűlölködő viselkedését velem szemben, úgy érzem ez az igazi arca, nem az, amikor elhiteti hogy szeret, mégsem bírom felfogni.


Most akkor meg kellene szakítanom vele a kapcsolatot?



2021. okt. 22. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Most akkor meg kellene szakítanom vele a kapcsolatot?


IGEN! Nyissz!! Ne húzd tovább az időt, ebből másként nem lehet kijönni.

2021. okt. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért ilyen nehéz? Nehéz beszélnem is erről. Alig bírtam kiírni ezt a kérdést is. Szeretem őt. Sosem értettem azokat a nőket, akik nem tudnak egy bántalmazó kapcsolatból kijönni, teljesen idiótának hittem őket, hát mostmár átérzem a helyzetet, pedig csak a nagymamámról van szó.
2021. okt. 22. 15:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nehéz az ilyenekkel szakítani, mert mire eljutsz idáig, már kiszívta a véredet, lerágta csontig a húsodat. Érzelmileg megzsarolt, megszégyenített, sok esetben - nem biztos, hogy nálad is...-, leépítette körülötted a szociális környezetet.

Amikor ragaszkodsz hozzá, és nem mered őt elengedni, akkor a mézesmázos oldalához ragaszkodsz. Reménykedsz benne, hogy ilyen marad. Pedig ez csak egy játszma a részéről, mindezt hosszútávon nem tudja fenntartani. Lehull a lepel és kezdődik minden elölről.


Jah, anyám is nárci volt. Apám temetése másnapján - pedig a sírnál még ott őrjöngött - kihívta a takarítónőt ablakot mosni. Szerinted..?

2021. okt. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És te is ennyire anyukád csapdájába estél? Elszakadtál már tőle? Ha igen, hogyan zajlott, sokáig tartott?
2021. okt. 22. 17:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sokáig tartott. (És más tragédiák is voltak nálunk a családban, amik megnehezítették a szakítást.)

Végül elvágtam vele minden szálat. De esküszöm, sokáig tűrtem és próbálkoztam.

Anyám 2,5 éve már nem él, elment apám után..

2021. okt. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom!


Úgy látom akkor a no contact az egyedüli megoldás, amit az első válaszoló is írt.


Megpróbálok időt adni magamnak, hogy meggyászoljam, hogy felfogjam ezt az egészet.

2021. okt. 22. 17:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mintha a sajat ketelkedeseimet olvastam volna. Nalam egy barati/munkatarsi kapcsolat szakadt meg, 10 eg utan. Nekem akkorra telt be a pohar, es akkor kezdtem el kulsos emberekkel beszelni: csak en vagyok hulye/tulerzekeny, vagy tenyleg gaz van? Amikor kimondtam az illetonek, hogy vege van, vegtelen nyugalom szallt meg. Meg borzaszto merteku harag tort elo belolem. Pszichologus segitett at ezen, es a beszelgeteseink segitettek megerteni azt, hogy ket ember kell a valtozashoz, es en probaltam megoldast talalni a problemainkra, mig o erre nem volt vevo. No contact van nalunk. Korabban el sem tudtam kepzelni az életem nelkule, ma mar orulok, hogy nem az eletem resze. Nem gondoltam, hogy ilyet mondok barmikor is. O probal visszajonni, de en a szurke ko modszerevel rovidre zarom ezeket.

Ket nagyon jo konyvet olvastam, amik rengeteget segitettek:

1) Shannon Thomas: Gyogyulas a rejtett bantalmazasbol. Eloszor nem akartam megvenni, de annyira az en gondolataim irta le, hogy megvettem. Mintha en beszeltem volna abban a konyvben, annyira jok a peldak benne. Leirja a megkuzdest is, tippeket ad, hogyan kezeljuk a nehez helyzeteket. (Amit fenntartasokkal kell kezelni, azt a magyar utoszoban rogzitik is)

2) Susann Forward: Erzelmi zsarolas. Eloszor ezt olvastam. Amikor kezdtem rajonni, hogy mit muvelnek velem, akkor kerestem a temaba vago konyvet: manipulacio, erzelmi zsarolas. Ez segitett felkeszulni a vegso beszelgetesunkre. Nagyon jo strategiak vannak benne. Es a mondat: a masikat nem tudjuk megvaltoztatni, csak a sajat viselkedesunket.

Ez a ket konyv nagyon sok lelkierot adott nekem, igy batran ajanlom neked is. Sok erot kivanok!

2021. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mintha en irtam volna a kerdest...nekem is a nagymamam ilyen. Anyukam meselte ma,h9gy 5 honapos terhes volt, mikor mamam felpofozta valami banalis takaritasi hiba miatt...en ezt ma tudtammeg...Ki csinal ilyet? Egy pszichopata elmebeteg.
2021. nov. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!