Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongás miatt...

Generalizált szorongás miatt nem tudok semmire koncentrálni?

Figyelt kérdés
Nem tudok semmire koncentrálni, gondolkodni. Ha egy oldalt elolvasok, amire a vegére érek már szinte semmire nem emlékszem belőle.

2021. okt. 30. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Szedsz valamilyen gyógyszert?


Nem tapasztaltam még ilyet szorongástól, de elképzelhetőnek tartom.


Jársz orvoshoz vagy pszichológushoz? Biztos választ ő tudna adni.

2021. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem szedek gyógyszert és nem járok orvoshoz. Igazából a szorongás már gyerekkorom óta tart, most 28 éves vagyok. Úgy érzem agyilag teljesen leépültem, pedig az intelligencia szintem viszonylag magas.
2021. okt. 30. 19:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbáltad valamilyen módszerrel csökkenteni a szorongást? Pl relaxáció, sport, gyógynövény?


Szerintem ideje lenne keresni egy jó szakembert.

2021. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A relaxáció nem megy a koncentráció hiány miatt, a sport a szorongáson kicsit enyhít egy ideig, de nem oldja meg. Olyan mintha demenciás lennék, zavaróbb mint maga a szorongás. Valószínűleg szakember lesz belőle, csak nem tudom mennyire függ össze a kettő.
2021. okt. 30. 20:26
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Könnyen összefügghet a kettő, de ez már az a szint amikor szakemberhez kell fordulni. Klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához fordulj, mivel a generalizált szorongást pszichoterápiával kell kezelni. A két szakember el tudja dönteni, hogy kiegészítésképp (!) szükség van-e gyógyszeres kezelésre. Amennyiben igen, akkor ajánlják, hogy fordulj egy pszichiáterhez is.
2021. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem én pszichiáterhez fordulok először, mert nem hiszem hogy gyógyszer nélkül bele tudnék kezdeni a pszichoterápiába.
2021. okt. 30. 20:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy kell a gyógyszer, akkor igazad lehet, orvost is keress fel.


Szorongáshoz gyakran társul depresszió. Depressziónál hallottam olyat, hogy valaki szó szerint korai demenciára gyanakodott. Szerintem szorongásnál is lehet ilyen, de súlyos memóriagondról nem hallottam.


Kialvatlanság is okozhat ilyet. Nekem akkor van súlyos gond a memóriámmal.

2021. okt. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A memória gondok szerintem a koncentráció hiánytól vannak, mert nem tudok semmire odafigyelni, ezért meg sem jegyzem.

Az alvással is vannak gondjaim, nehezen alszom el és többször felébredek.

Általában 4-5 órát alszom 2-3 részletben, nem tudom ez mennyire befolyásolhatja.

2021. okt. 30. 21:06
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz figyelni, akkor ez magyarázat rá.


Ennyi alvással agyhalott lennék. Azt sem fognám fel 2 nap után, amit mondanak. Nemhogy olvasni...


Igaz, én átlagosnál nagyobb alvásigényű vagyok kisgyerekkorom óta.

2021. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Esetleg valami alvászavar is állhat a háttérben, apnoe. Az megmagyarázná a szorongást, és a koncentrációs zavarokat is.
2021. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!