Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék hogy jobb legyen?

Mit tehetnék hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Előre szeretném tisztázni nem önsajnáltatás amit írok hanem a való igazság. Nem tudom mi lehet velem a gond de az utóbbi idők nem a legjobbak voltak viszont a múltat valahogyan el kell engedni de most úgy vélem nincs miért élni a mai világba egyetlen egy dolog ami a legfontosabb hogy van egészségem, de ezen kívül szinte semmi, nincs egy olyan ember akire számíthatnék, barátok cserben hagytak de nekem már nem is kellenek többé olyan dolgok után, érzelmeim hullámzanak van mikor nincs semmi gond de van mikor jobbnak látom azt ha nem lennék itt, pl:itt van ez a járvány helyzet, semmi olyan nincs szinte ami jó lenne valami jó történe a rossz után mindennap ugyan olyan, én már voltam pszichológusnál, több éven keresztül sportoltam de ami annyira nagyon segített volna nem nagyon volt. Legalább történne valami jó de nem. Eddig régebben jól elvoltam egyedül is most nem tudom mi lett de ez is rosszabodott sokszor a sírás kerülget. Motivációkat olvasok tehát próbálok ezen az állapoton segíteni de nem javul sajnos. Még tanuló vagyok, nem tudom mihez kezdjek mi lenne jó ami igazán segíten. Nagyon kérem azok válaszoljanak akik már voltak ilyen helyzetben vagy tudnák tanácsot adni mivel nem tréfás kedvemben írtam ki ezt a kérdést hanem sajnos ténylegesen így van köszönöm!
2021. okt. 31. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp egy pszichológus felkeresését javasolnám és a sportolás folytatását. Nem vagyok szakember, de nekem ez kezdődő depressziónak tűnik.

Esetleg ha van valamennyi félretett pénzed, akkor rendelj meg innen egy-két szimpatikus könyvet. A Nyitott Akadémián rengeteg neves klinikai szakpszichológus, pszichiáter és mentálhigiénés szakember (stb.) tart előadást és ad ki könyvet, amivel már több embernek segítettek.

[link]

2021. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
42%

Szia még fiatal vagy, megváltozhat a helyzet. Még előtted az élet.

Én is voltam krízisben, 30 éves koromra jutottam el az öngyilkosság szélére, évekig tartó munkanélküliség, jövőkép nélküliség után. A huszas éveim nagyon rosszul sikerültek. Igazából 14-30-ig nagyon rossz periódusa volt életemnek, benne volt a pakliban az öngyilkosság.


Ami segített, a szellemi keresés, ami végül eredményre jutott. 16 éves koromtól, eljártam könyvtárba olvasni, főleg filozófia-pszichológia-vallás polcos könyvek között kerestem. Az olvasás hatására tágult a képem világról, s mára tudatosan meg tudom ítélni, tudok választani a világkép kínálat között.


A fordulat akkor következett be, amikor rájöttem, (lehet Isten kegyelmének köszönhetően), hogy létezik gondviselés. Az életet nem a vak véletlen irányítja, akár egy Monopoly játékban. Azok számára, akik Istennel kapcsolatot keresik, megismerik Őt. A gondviselés létezésének felismerése hozta a 180 fokos fordulatot a hozzáállásomban. 31 évesen vágtam bele egy új képzésbe, 2 évesbe, és nem volt viszontagság mentes utána sem az élet, de végül azzal el tudtam helyezkedni. Megtanultam kitartani nehézségek ellenére.

A sport, amit írtál az nagyon jó eszköz a lelki egyensúly fenntartáshoz. Írod, hogy a mai világban nincs miért élni, nehéz. Kell egy belső alap is, ami rendíthetetlenné tesz, ahogy a zsoltáros írja:

"Veled a rablóknak is nekirontok; ha Isten segít, a kőfalon is átugrom. "


Vagy egy másik megfogalmazás, amiben szerintem nagy igazság van:

"Az ember előtt ez a választás áll: vagy úgy fogja föl magát, mint aki szabad az egész világmindenségtől és csak Istentől függ; vagy pedig Istentől szabad, s ekkor a mindenkori körülmények rabjává válik."

Luigi Giussani


Ha van kedved írni, szívesen beszélgetek veled privátban is.

2021. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!