Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lehet az, hogy valaki...

Miért lehet az, hogy valaki nagyon fél attól, hogy "normát sért", tehát nem megfelelően viselkedik valakivel?

Figyelt kérdés
Pl. én nagyon félek attól, hogy letegezzek olyat, aki nem akarja, hogy letegezzem. Meg hasonlók. Valamiért ettől félek szinte a legjobban, hogy nem elfogadhatóan viselkedek, és esetleg mások ennek tanúi. Meg hogy nem érzem eléggé, hogy hol vannak a határok. Mi lehet ennek a lelki háttere?
2021. nov. 2. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Megfelelési kényszernek hívják. Legalábbis szerintem
2021. nov. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg mert gyakran átélt megszégyenítést, vagy kis közösségben élt, ahol ha mások (rosszindulatú emberek) úgy gondolták, hogy "ő hibázott", akkor pletykát generáltak ebből és hónapok múlva (amikor már mindenki tudta) az egyik közülük odaállt az illető elé: "mindennek a teteje volt ahogy x hónappal ezelőtt azt mondtad/tetted/úgy viselkedtél", "sokan azt gondolják rólad, hogy...".

Egyfajta megfelelési kényszer, amit muszáj levetkőzni (illetve az eziránti félelmet), mert akin megérzik az ilyen emberek, hogy fél, azt mindig meg fogják találni. Mivel az emberek sokfélék, minden társaságban, közösségben akadnak ilyen illetők.

Én is ezzel küzdök egyébként.

2021. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, de mi van, ha valóban sértő, amit csinál? Pl. ma megtörtént az, hogy kétségbevontam valakinek a szakértelmét (nem tudom, miért, nagyon bizalmatlan és kritikus vagyok a legtöbb emberrel), amire jogosan felháborodott. Azonnal visszakoztam, legszívesebben elsüllyedtem volna. Ilyenkor félek nagyon, amikor érzem, hogy olyat mondok vagy teszek, amit nem kéne.
2021. nov. 2. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!