Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy másszak ki ebből?

Hogy másszak ki ebből?

Figyelt kérdés

Már fél éve gyötrődök , rettegek , szorongok , halálfélelmem van a szívemmel kapcsolatban , először az alacsony pulzus , aztán a magas , most meg ritmuszavar szerű érzések. Tucatnyi orvosnál voltam , volt sok vizsgálat. De semmit nem találtak, volt hogy pulsoxy jelzett 30-as pulzust , volt a vérnyomásmérő ritmuszavart , azt én is éreztem az éren , de ha nem jelzi nem is nézem, de ekg-n sose volt.

Most folyton úgyérzem mintha remegne a szívem , de igazából nem , összerezzenek amikor megérzem a dobbanását , már azt is kerülöm h érezzem a pulzusom , de azt is hogy ne. Csak az extra ütésektől nem ijedek meg , azokból is egyre több van , most pont nem.

Egyfolytában csak erre a szarra gondolok. Tönkretette a mindennapjaimat , nyomorék lettem.

Kerestem terapeutát de nem találtam , mindenki csak gyógyszert adna , de azoktól se vagyok jól.

Mit csináljak , ki tudna segíteni , van más is hasonlóan , csak én szenvedek ilyesmitől , lehet ez vmi cardiofóbia.



2021. nov. 2. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is volt egy időben hasonló halálfélelmem és nem tudtam nap mint nap másra gondolni csak arra.

A gyógyszer tényleg nem jó és teljesen felesleges.

És most mondhatnám azt hogy jajj izé ne gondolj rá azt kész de tudom milyen érzés.

Én nekem ahogyan jött úgy el is ment a félelmem.

Nem tudom hogy mitől de egy nap mikor felkeltem úgy éreztem hogy már nem félek annyira és rájöttem hogy nincs miért félnem emiatt.

Tudom hogy nem tudtam sokat segíteni de nyugodj meg valószínűleg hamarosan elmúlik.=)

2021. nov. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bárcsak igazad lenne , csak már több mint fél éve tart , és van 1-2 jobb pillanat , és próbálom nem elhagyni magam , de bele vagyok fáradva , betegedve , voltam 4× sürgősségin , mentő is de az még jó volt. Legszívesebben kivennék 1 szóbát a kórházban , tudom hogy beteg dolog.

Már a legszegényebb hajléktalant is irigylem , nincs semmije , de nem retteg 0-24, valaki tud segítsen.

Neked meg köszönöm.

2021. nov. 2. 23:32
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha az orvosok semmit sem találtak, akkor pszichiátria.


Neked is voltak ilyen téveszméim nagyon régen. Nagyon magányos voltam emlékszem, teljesen magamra maradtam, és semmi örömöm nem volt az életemben.

Féltem,rettegtem, féltem még hallgatni is a pulzusomat, elaludni is alig tudtam az idegtől.


Az ügyeleten az orvos azt kérdezte voltam-e valaha pszichiátriai kezelésen, mert semmi bajom. Majd nyugtató inj. adott már az úton olyan álmos lettem.


Viszont emlékszem rákérdeztem mit ad be, és egy hajszál választott el, hogy megtagadjam, annyira elvesztettem a bizalmamat a testemben is, az emberekben is.

Végülis kaptam beutalót a kardiológiára. Semmit nem találtak.


Megtanultam a relaxációt, agykontrollt, és Weöres Sándor Dob és tánc című versét. Este azon a haikun gondolkodtam este, amikor elaludni készültem" öreg tó. Békaugrás. Csobbanás"

Balogh Béla könyveit olvastam. Balog Béla megerősítéseit. Emlékszem a legelején viccújságokat olvastam.


Egyébként utólag tudom hogy indultam el a lejtőn. A tévéből semmi jó nem jött. Csak az undorító gyógyszer reklámok. Csupa rossz hírek, pl. Focisták esnek össze a pályán és halnak meg...


"Benned a létra"

2021. nov. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Pontosan érted azok alapján amit írtál , de Balogh Béla nem a Végső valóság c. Könyv szerzője ?

Leirtad a félelmeimet a sajátod által , én is pontosan tudom hol indúltam el lassan, de begyorsúlt, és ahogy mondod ilyenek még még 1-2 lapát h a focisták össueesnek a pályán , meg strokeok stb. Írj még h tudsz.

2021. nov. 3. 10:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne nézz híreket közösségi média T politikai hírt

Szedjel probiotikumot

Pár hónapig #protexin balance#

Nagyon jó nekem sokat segített

Szorongas panikzavar pánikbetegség lehet

Akkor nem találnak semmilyen

Szervi bajt szív ultrahang vagy szív CT voltál?

Jobbulást kívánok

2021. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Volt volt kb 5 v 6 szív UH , és 3

hónapon belül most van rajtam a 3. 24/holter

Igazából már kicsit jobban voltam , elhagytam elég gyorsan egy antidepresszánst (paroxeti) kedden , szerdán jöttek az elvonási tünetek , pénteken a vérnyomásmérő ritmuszavart jelzett 2× két külön időpontban , éjjel sürgősségi , leletek rendben , majd vasárnap ugyanez a kör mégegyszer. Szombattól visszavettem az antidepresszánst.

2021. nov. 3. 12:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Wiwe eszköz beszerzése. Ellenőrizheted magad bármikor.
2021. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nehogy már wiwe-ot vetess vele. Így is be van golyózva. A wiwe nem megbízható. És értelmezni sem tudja a kérdező az eltéréseket. Csak még jobban megijedne. Nagyon rossz ötlet.

Kedves kerdező. Én is pánikbeteg vagyok. Nekem is felrever a szívem. Sőt nekem még van egy kisebb szivbillentyű hibám is. Elmentem az orvoshoz elmondtqk, hogy ezek csak ártalmatlan extrák. Ettől persze nem múltak el. De az élet véges. Még senki nem élte túl. Nem igazán értem mitől félsz annyira. Ha megáll a szíved az nem fáj. Összeesel meghalsz ennyi. A leg kiméletesebb halál. Miért nem a ráktól félsz vagy az alzheimer kortól. Annak legalább lenne értelme. A szívednek meg semmi baja. Ettől a cirkusztól ver félre meg megy fel a puzusod. Foglalkozz valami mással. Nyomorékká te teszed magad. Mert a szíved egeszséges a gondolataid nem azok amiket te találsz ki. Gondolj másra és megszűnik a problémád.

2022. júl. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az orvosok elmondták, hofy a szívednek semmi baja. Úgyhogy kezd azzal a gyógyulás felé vezető utat, hogy kidobod az összes ketyerét otthonról ami a pulzusodat méri. Ezek nem megbízhatóak. Időnkét fals eredményt adnak. Elég ha túl megleg van túl hideg, kicsit lemerült az elem vagy nem tökéletesen illeszkedik az eszköz. 30as pulzusod tuti nem volt au eszköz mutatott hibás eredményt. Ne méricskéd magad allandóan mert ez a folyamatos önkontroll őrít meg. Minden bajod magadnak generálod. Kezdj el sportolni fokozatosan. Futni vagy kardio edzéseket tornákat csinálni. Rá fogsz jönni, hogy semmi baja a szívednek. Ha felreüt suedj kalciumot és mellé panangint. Jót fog tenni. Meg igyál sok vizet. Semmi bajod nincsen! A szívverés valtozó ez teljesen normális nem kell megijedni tőle!
2022. júl. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te nem csak magadat őríted meg de az orvosokat is lassan. Mindezt azérr mert folyton méred a puzusod. Fejezd ezt be! Havonta holter. Ha a zártosztályon akarod végezni csak így tovább.
2022. júl. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!